DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 21. kwietnia

21.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 21. kwietnia 2010 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 21. kwietnia 2010 roku.

Od 19. kwietnia obowiązki dyrektora departamentu sponsoringu Grupy TP przejmie szef PR Grupy TP Konrad Ciesiołkiewicz. Dotychczasowy dyrektor, Tomasz Fill, odchodzi z firmy.

Firma JICTechnology oferuje możliwość permanentnego odblokowania smartfonu Palm Pre w wersji europejskiej. Oznacza to, że możliwa będzie zarówno jego współpraca z dowolną kartą SIM, jak i bezproblemowa, według zapewnień firmy, aktualizacja oprogramowania urządzenia w przyszłości. Koszt takiej usługi został określony na 25 funtów. Obecnie narzędzie współpracuje jedynie z Palmem Pre, jednak wersje Plus oraz Pixi mają być wkrótce też obsługiwane.

W 2010 r. na rynek trafi do 358 mln sztuk telefonów 3G, co da 40% wzrostu w stosunku do poprzedniego roku - wynika z prognoz analityków ze Strategy Analytics. Wzrost będzie napędzany przez popyt na zaawansowane smartfony. Najwięcej smartfonów zostanie dostarczonych do USA, a dostawy przewyższą te kierowane na takie rynki 3G, jak Japonia, Włochy i Wielka Brytania.

Zarząd Deutsche Telekom podjął decyzję o wyjściu z notowań na amerykańskiej giełdzie NYSE, co ma nastąpić około 21 czerwca. Decyzja podyktowana jest chęcią ograniczenia sprawozdawczości finansowej oraz obniżenia kosztów. Operator pozostaje na giełdzie we Frankfurcie.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się