DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 18. marca

18.03.2009

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 18. marca 2009 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 18. marca 2009 roku.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przekonywał 17. marca w Finlandii władze koncernu Nokia do kolejnych inwestycji w mieście. Firma ma już w mieście centrum badawczo-rozwojowe, dla którego pracuje obecnie około tysiąca osób - głównie informatyków i programistów z wyższym wykształceniem. Dutkiewicz spotkał się we wtorek z Keithem Suttonem, odpowiedzialnym w koncernie za rozwój centrów badawczo-rozwojowych. Rozmowy dotyczyły kilku projektów, które Nokia mogłaby realizować w swoim centrum we Wrocławiu - każdy z nich to od 100 do 200 nowych etatów - pisze gazeta.pl.

Deutsche Telekom może się wycofać ze sponsorowania piłkarskiej Bundesligi - podał niemiecki tygodnik Focus. Niemiecki koncern telekomunikacyjny sponsorował Bundesligę od trzech lat kwotą 10 mln euro na sezon - w zamian piłkarze występowali w koszulkach z reklamą sponsora. Jak napisali dziennikarze Focusa, firma nie przedłuży wygasającej latem br. umowy. Powodów tej decyzji nie podano.

Blisko 3 tys. pracowników operatora telekomunikacyjnego TeliaSonera rozpoczęło 17. marca strajk w Finlandii przeciwko likwidacji miejsc pracy, który ma trwać do poranka 19. marca. Szwedzko-fińska firma TeliaSonera, która w IV kwartale zeszłego roku zanotowała zyski większe od przewidywanych, w ubiegłym tygodniu zapowiedziała likwidację blisko 320 etatów.

Hiszpańskie Orange oddało w zarządzanie Nokia Siemens Networks swoją infrastrukturę stacjonarną i komórkową. Dziś NSN poinformowała także, że przejmie w zarządzanie w ramach managed services także infrastrukturę tego operatora w Wielkiej Brytanii, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się