DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 14. października

14.10.2007

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 14. października 2007 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 14. października 2007 roku.

W Internecie można już korzystać z domeny .asia. Od czasu zeszłorocznego debiutu pierwszej "regionalnej" domeny - .eu - zapotrzebowanie na tego typu rozszerzenia adresów internetowych systematycznie rosło i rychło okazało się, że domena .asia jest jedną z najbardziej pożądanych w sieci. Cena, którą trzeba będzie zapłacić za prawo do korzystania z nowej domeny będzie się wahać od 10 do kilkuset dolarów w zależności od przeznaczenia strony. Jako pierwsze prawo do zarejestrowania nowych adresów uzyskają rządy państw.

Zgubienie telefonu komórkowego jest bardziej bolesne od bólu zęba czy tez rozstania z kimś bliskim - wynika z badań przeprowadzonych przez MarketTools. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że w wyniku takiego zdarzenia ucierpiałoby ich życie społeczne. Dla 70% badanych bardzo istotną rzeczą jest tworzenie kopii zapasowych kontaktów zgromadzonych w telefonie komórkowym. Dla kolejnych 30% równie ważne jest tworzenie kopii zapasowych muzyki i zdjęć z telefonu. Z kolei 67% respondentów przyznało, że nie ma stworzonych kopii swoich kontaktów. Kolejne 2/3 badanych w przypadku wymiany swojego telefonu komórkowego dane te wpisuje manualnie.

3% amerykańskich nastolatków posiada iPhone, a kolejne 9% nastolatków zamierza go kupić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy - wynika z badań firmy Piper Jaffray. iPhone posiada również 4,2% rodziców przebadanych przez firmę. Przed wprowadzeniem pod koniec czerwca urządzenia na rynek, firma Piper Jaffray informowała, że 1/4 badanych nastolatków wyraziła zainteresowanie zakupem tego telefonu w cenie 499 dolarów za model z pamięcią 4GB.

Nokia, z powodu świątecznej walki o klienta, obniża cenę modelu E65 o 15%. Telefon ten sprzedał się już w ponad milionie egzemplarzy, stając się jednym z trzech największych szlagierów Nokii.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się