DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 10. stycznia

10.01.2011

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 10. stycznia.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 10. stycznia.

RIM poinformował, że potrzebuje od 18 do 24 miesięcy na spełnienie wszystkich żądań rządu Indii dotyczących dostępu do szyfrowanych danych przesyłanych za pomocą usług BlackBerry. Dostarczenie rozwiązań pozwalających na automatyczne odszyfrowanie maili ma być możliwe jeszcze w styczniu, natomiast na odszyfrowanie plików graficznych JPG potrzeba będzie jeszcze trochę czasu. Działania RIM są efektem żądań rządu Indii, o których szerzej pisaliśmy m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Google wyda poprawkę dla systemu Android, która zapobiegnie wysyłaniu wiadomości SMS do przypadkowych odbiorców. Błąd ten został zgłoszony w czerwcu 2010 roku, jednak dopiero teraz udało się Google zdiagnozować problem. Chociaż jak zapewnia firma takie przypadki były incydentalne, to łatka zostanie udostępniona. Dodatkowo naprawi ona drugi wykryty w międzyczasie błąd związany z wiadomościami tekstowymi w systemie Android.

Dzięki licytacji 99 złotych kart telefonicznych, akcji charytatywnych SMS-ów oraz specjalnej linii telefonicznej przygotowanych przez Grupę TP konto XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbogaciło się łącznie o 1,5 mln złotych. Nadal trwa aukcja okolicznościowych obrazów i maskotek Serca i Rozumu.

Qualcomm kupił koncern Atheros - znanego producenta chipów Wi-Fi montowanych między innymi w komputerach przenośnych. Wartość transakcji to 3,1 mld dolarów. Przejęcie zostanie sfinalizowane w pierwszej połowie 2011 roku.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się