DAJ CYNK

Sklepy muzyczne w komórkach

16.08.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 990

Ważne 0

0

Muzyczny odłam brytyjskiego operatora telekomunikacyjnego mmO2 - O2 Music - rozpoczął oferowanie usługi zakupu i pobierania plików muzycznych prosto na telefon komórkowy. Usluga jest na razie dostępna dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Muzyczny odłam brytyjskiego operatora telekomunikacyjnego mmO2 - O2 Music - rozpoczął oferowanie usługi zakupu i pobierania plików muzycznych prosto na telefon komórkowy. Usluga jest na razie dostępna dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wraz z szerszym wejściem telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS) na rynek europejski, klienci uzyskają dostęp do szeregu nowych usług, wśród których znajdzie się również możliwość zakupu i pobierania plików muzycznych. W zasobach muzycznego serwisu oferującego muzykę dla posiadaczy telefonów komórkowych znalazły się już utwory z wytwórni Sony BMG, Warner Music International, Universal Music International oraz z kilku mniejszych i niezależnych.

Siemens poinformował o integracji odtwarzacza 'O2 Digital Music Player' z telefonem SX1, stając się w ten sposób pierwszym producentem komórek, które zapewniają możliwość pobierania zabezpieczonych plików muzycznych, bez potrzeby posiadania osobnego odtwarzacza. Model SX1 dostępny od czerwca w Niemczech, w tym miesiącu zawita na Wyspy Brytyjskie. Jego użytkownicy mogą przeszukiwać katalog 100 tysięcy utworów, odsłuchiwać 30-sekundowe próbki, a także pobierać i odsłuchiwać zakupione pliki. Są one zabezpieczone systemem DRM autorstwa szwajcarskiej firmy Secure Digital Container. Ceny plików zawierają się w granicach od 1,21 do 2,74 USD. Płatności za muzykę uwzględniane są w rachunkach przychodzących co miesiąc do użytkownika.

Źródło tekstu: Internet Standard

Komentarze
Zaloguj się