DAJ CYNK

Siri ratuje życie. Dosłownie

17.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4220

Ważne 4

2

Christopher Beaucher może mówić o szczęściu. Jego dom eksplodował, a on nadal żyje. Duża w tym zasługa cyfrowej asystentki Apple'a.



Christopher Beaucher może mówić o szczęściu. Jego dom eksplodował, a on nadal żyje. Duża w tym zasługa cyfrowej asystentki Apple'a.

Mieszkający w New Hampshire Christopher Beaucher wybrał się 1 maja bieżącego roku do domku letniskowego swojej matki. Na miejscu odkrył, że budynek stał się celem ataku wandali, którzy zniszczyli domowe instalacje i ukradli miedziane rury. Dokonując oględzin miejsca zdarzenia mężczyzna udał się do piwnicy. Gdy zapalił światło, nastąpiła eksplozja, spowodowana wyciekającym z uszkodzonej instalacji gazem.

W wyniku wybuchu Beaucher doznał rozległych oparzeń drugiego stopnia na twarzy, szyi i dłoniach. Jego zwęglone ręce uniemożliwiły mu posłużenie się telefonem w celu połączenia się ze służbami ratunkowymi. Wtedy ze wsparciem przyszła Siri, która zadzwoniła pod numer alarmowy 911 i Beaucher mógł wezwać pomoc, a następnie opowiedzieć swoją historię CNN.

Źródło tekstu: BGR, wł

Tagi: apple siri
Komentarze
Zaloguj się
20. insomnia
0

2017-05-19 13:19:34

@3 jeżeli porównujesz wybieranie głosowe ze starych Nokii do Siri to widać że miałeś do czynienia tylko z tym pierwszym

Odpowiedz

19. ~Truemp
3

2017-05-18 23:55:48

Androbieda hejtuje ale nie zna faktów , Siri uruchamia się na słowa : "Hey Siri" , banda ignorantów

Odpowiedz

18. ~@
0

2017-05-18 20:06:50

16. Zgadza się cały czas czuwa . Googla najpierw trzeba włączyć

Odpowiedz

17. ~@
0

2017-05-18 19:18:55

16.

Odpowiedz

16. insomnia
3

2017-05-18 12:53:48

@15 akurat nie trzeba wyciągać i odblokowywać, wystarczy powiedzieć "Hey, Siri"

Odpowiedz

15. ~Nick
-4

2017-05-18 11:14:57

Nie mogł dotknącm, by wybrac numer alarmowy, bo był poparzony?Wyjął, dotknąl by odblowac ekran i uruchomic gadacza?Bajka. aż sie wzruszyłem.

Odpowiedz

14. ~nn
-2

2017-05-18 09:31:47

Piszecie że dawna nokia mogła już tak zrobić, a wychodzi że piszecie kąpletne bzdury i tylko hejtować umiecie nic poza tym. Do starej nokii (à propos stare Nokie były i nadal są najbardziej za......mi telefonami) mogłeś mówić godzinami a dopóki nie nacisnąłeś przycisku na klawiaturze to ani rusz, a jak dobrze skonfigurujesz Siri to telefon może leżeć dwa metry od Ciebie i wykona połączenie bez jego dotykania, i po co głupoty piszecie.

Odpowiedz

13. Livvcia
1

2017-05-18 09:00:45

@11 siri działa ale po angielsku

Odpowiedz

12. Livvcia
1

2017-05-18 09:00:12

@10 ups chyba czas kupić słownik

Odpowiedz

11. ~komp62
-1

2017-05-18 08:46:53

Siri poprawnie zareagowała na komendę, brawo gratuluję, moja 12 letnia Nokia 3120 classic też tak potrafi. Szok i niedowierzanie.Zresztą co nas to obchodzi, gdy ta usługa nie jest nawet dostępna w Polsce?

Odpowiedz

10. xander21
-1

2017-05-18 02:25:44

Ups chyba pomyliłem stronki. Weszłem na pudelek?

Odpowiedz

9. LuiN
0

2017-05-17 20:50:22

@8, Invisible - DZIZAS! Nie interesuje mnie temat wpisu, to może skomentuję :-) Telepolis nie jest tylko dla Ciebie. Tekstów o rynku telekomunikacyjnym nie brakuje, są też tematy towarzyszące, które pojawiają się według dotychczasowego zainteresowania nimi.

Odpowiedz

8. ~Invisible
0

2017-05-17 20:38:53

Kto wpuscil tu redaktorow z faktu i pudelka? Jak nie macie o czym pisac, nie robcie tego. Pukacie w dno od spodu ^^. Szukasz informacji zwiazanych z rynkiem telekomunikacyjnym, a trafiasz na tania sensacje rodem z dailymaila. DZIZAS!

Odpowiedz

7. kabell
0

2017-05-17 20:11:55

ach ta siri, zawsze ratuje w niebezpieczenswie

Odpowiedz

6. msnet
0

2017-05-17 20:08:26

@1, Pragmatyk - z tego, czego się właśnie dowiedziałem, to trwa montowanie całości. Więc już bliżej, niż dalej.@2, Calm7 - usunąłem zbędną literę. Dzięki.

Odpowiedz