DAJ CYNK

Simlock zakazany w Izraelu

07.12.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4965

Ważne 0

0

Izrael zatwierdził projekt ustawy dotyczący zakazu stosowania przez sieci komórkowe blokad simlock.

Izrael zatwierdził projekt ustawy dotyczący zakazu stosowania przez sieci komórkowe blokad simlock.

Nowa regulacja ma zagwarantować większą konkurencyjność na rynku i ułatwić start nowym sieciom i wirtualnym operatorom. Do tej pory sieci oferowały możliwość zdjęcia blokady za opłatą 50 - 70 NIS (41,1 - 57,6 zł).

Minister komunikacji zatwierdził też neutralność sieciową mobilnego Internetu - operatorzy komórkowi nie mogą już blokować wybranych aplikacji czy protokołów.

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się
47. ~arti
0

2010-12-14 17:13:08

Do Sil3ncio (nr 26) w izraelu jest ORANGE. Jakby ktos nie wiedział http://www.prepaidgsm.net/en/israel.html

Odpowiedz

46. ~Robo
-1

2010-12-09 12:24:13

A dajcie spokoj.Nie kazdego stac zeby wydac kilkaset złotych za telefon. Jak jestes glową rodziny to masz kupe innych wydatkow i wydatek kilkuset zlotych na telefon jest najmniej racjonalny. Oczywiscie w koncu sie zwroci,ale jak ktos duzo dzwoni to i tak by musial doladowac. Jesli biore w play telefon za 1 zl i place 49 zl gdzie mam 240 min,to kupujac na wolnym rynku za 400-500 zl tez musialbym doladowywac,a za 60 zl jest 200 min. Mysle ze te wszytskie opinie to sa od gimnazja listow ktorzy tak naprawde malo dzwonia i ma1a telefony dla szpanu.Nie ineteresuja sie albo nawet nie wiedza ze czasami sa inne wydatki,bo mama i tata kupi. A z simlockiem to faktycznie,nie chcesz to nie kupuj w orange. Panstwo nie powinno za bardzo ingerowac,bo mogli by np. zakaz sprzedawania alkoholu dla dobra ludzi,ale czy byloby to ok?

Odpowiedz

45. thonka
-1

2010-12-09 08:45:43

@37 O RLY? to, ze wychodzi drozej to wiem... nic nie musze liczyc, nie Ty jedyny jestes ten oswiecony...

Odpowiedz

44. wlo
1

2010-12-09 08:43:54

Kupiona 3 lata temu E51 za ok. 1 tys. zł (nawet wliczając zakup oryginalnej baterii po 2 latach) zwróciła się już przeszło dwa razy. Oznacza to, że od ponad półtroa roku bonus jaki dostaję do abonamentu już na czysto obniża mi cenę minuty, i to do poziomu niższego niż w promocjach oferują "najlepsi" operatorzy. Znaczy Play Fresh - kochają go wszyscy przecież za to, że zmienił rynek ;-)

Odpowiedz

43. wlo
1

2010-12-09 08:39:32

Telefon z/a złotówkę cały czas jest haczykiem, na któy ludzie się łapią - co więcej - ludzie tego wymagają! Są w stanie ponieść wysokie koszty, byle wyjść ze sklepu z telefonem za złotówkę. Argumenty o zakupie na wolnym rynku na raty itd. są bez sensu. Bo to raty ciągle. Tu jest doładowanie (np. przez 3 lata po 50 zł) albo abonament, za rozmowy! Nie ma tu czegoś takliego jak rata! ;-) Ja ostatni raz wziąłem telefon na przedłużenie... no nie pamiętam już nawet kiedy - na pewno 5 lat temu kupowałem na wolnym rynku już Nokię 6233... Dodatkowe usługi jakie mam za to, ze nie biorę telefonu z powodzeniem "rekompensują" wydatek na telefon bezpośrednio od producenta - "czyściusieńkiego" od wszelkich blokad czy firmowego oprogramowania utrudniającego życie.

Odpowiedz

42. toms
1

2010-12-08 19:03:07

Ha, ha ! Telefony za złotówkę. A opłata " za włączenie się do sieci", to gips? Cyrograf na min. 2 lata + jakiś simlock? Oni już całkiem na głowę upadli. Wiadomo kto.

Odpowiedz

41. ~mirekb
1

2010-12-08 18:41:54

chociaz play i era nie maja simlocków.wiemy kto jest czelendżerem tego tonu

Odpowiedz

40. Rogi
1

2010-12-08 16:49:06

@26 Byłem w tym roku z Izraelu i tam właśnie rządzi Orange. Mam nawet ich sima. Ciekawe kiedy sami zdecydują się uwolnić telefony również w PL.

Odpowiedz

39. ~p35
3

2010-12-08 15:43:48

@30 co do centralnego sterowania,gdyby nie to centralne sterowanie (Unia np.) to do dzis bysmy placili jak za zboze np. w roamingu,za polaczenia czy tez za transmisje danych.To dzieki centralnemu:-) sterowaniu spadly stawki MTR itd.

Odpowiedz

38. ~mr. Wolf
1

2010-12-08 15:38:00

Sęk w tym,że niektórzy bez odgórnego "prikaza" nigdy w życiu nie zrezygnują z simlocka (vide - Orange)... To trochę tak,jak z wypłatą u prywaciarza - doskonale wie,że może (a nieraz chyba wręcz POWINIEN!) podnieść pensję,ale z reguły daje tylko tyle,ile musi... Dopiero jakiś nacisk państwa powoduje zmiany,ale też tylko takie,jakich nie da się uniknąć. Niestety... Aha! Argumenty w stylu: "załóż swoją firmę...", "zmień pracę..." lub "trzeba było się uczyć!" do mnie nie przemawiają... Nie na temat? To zmieńmy argumenty na: "zmień operatora...", "trzeba było myśleć wcześniej..." itepe. Pozdrawiam!

Odpowiedz

37. ~
1

2010-12-08 15:37:35

@36 nie zrozumiales mnie do konca:-) telefony kupuje od co najmniej 5 lat na wolnym rynku a nie u operatorow,co do demagogii to policz sobie wartosc abonamentu przez 2 lata + cene telefonu w wybranym abonamencie,wyjdzie Ci duzo drozej niz dowolna oferta prepaida czy abonamentu przez taki sam okres + telefon z wolnej reki.Orange moze i trwa przy simlockach ale z braku uregulowan prawnych nikt nie broni pozostalym operatorom powrotu do simlockow,to tylko ich dobra wola (marketing) ze ztego zrezygnowali:-)

Odpowiedz

36. thonka
-1

2010-12-08 15:16:53

@35 sam sobie odopowiedziales co masz robic. nie podoba sie tanszy telefon u operatora to kupuj w sklepie. po za tym skoncz z demagogia robienia kogos na szaro... dzisiaj w Polsce tylko orange zawziecie trwa przy simlockach wiec o co tu sie tak pielkic?

Odpowiedz

35. ~p35
-1

2010-12-08 14:14:04

@23 "jezeli operator dotuje Tobie telefon na jakims wzglednie korzystnym poziomie (i niech to bedzie nawet 300zl) to niby dlaczego ma nie miec mozliwosci zalozenia na niego blokady, ktora zabezpiecza jego interes?" a chocby dlatego ma nie miec takiej mozliwosci bo nie ma to nic wspolnego z jego interesami-jego interes zabezpiecza bardzo dobrze umowa-lojalka,przewaznie na dwa lata i wystarczy dobrze policzyc aby poczuc sie robionym na szaro w dodatku bez mydla.po drugie guzik powinno obchodzic operatora jakiej karty bede dodatkowo w tym telefonie uzywac.Po trzecie niejednokrotnie taniej jest kupic telefon nawet na raty na wolnym rynku.

Odpowiedz

34. ~Karol
4

2010-12-08 13:49:29

@23: a jakim zabezpieczeniem dla operatora jest założenie simlocka? przecież za słuchawkę ktoś zapłacił i podpisał odpowiednią umowę, która zobowiązuje go do płacenia co miesiąc określonej kwoty. To czy będzie założony simlock czy nie, nie ma wpływu na zobowiązania zawarte w umowie więc to czysta głupota operatorów i utrudnianie życia klientom. Już szybciej bym się spodziewał, że producenci telefonów tego wymagają od sieci ale nie wiem jak jest...Pozdrawiam :)

Odpowiedz