DAJ CYNK

Siedlce mają coraz inteligentniejszą sieć ciepłowniczą

21.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4448

Ważne 2

0

Orange wspólnie z firmą Control dostarczył zaawansowany system monitoringu węzłów cieplnych do Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach (PEC Siedlce).



Orange wspólnie z firmą Control dostarczył zaawansowany system monitoringu węzłów cieplnych do Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach (PEC Siedlce).

System monitoringu węzłów cieplnych to jeden z przykładów rozwiązań M2M (Machine to Machine) oraz IoT (Internet of Things), realizowanych przez Orange Polska. Obie technologie mają związek z wymianą informacji pomiędzy maszynami oraz przetwarzaniem i analizą danych.

Wdrożenie systemu monitoringu jest kolejnym elementem rozwoju inteligentnej sieci ciepłowniczej miasta Siedlce, które pozwoli miejscowemu przedsiębiorstwu energetycznemu monitorować i analizować w czasie rzeczywistym przepływ ciepła w sieci. Przyśpieszy to wykrywanie wszelkich nieprawidłowości w jej działaniu oraz ograniczy straty i koszty związane z utrzymaniem sieci. Każda wykryta nieprawidłowość spowoduje wysłanie komunikatu, w formie wiadomości SMS oraz alarmów systemowych, do odpowiednich osób.

Dla wielu przedsiębiorstw z branży ciepłowniczej, kluczowym aspektem podnoszenia jakości usług jest zwiększenie niezawodności sieci dystrybucyjnej. System telemetryczny przygotowany w środowisku OCS firmy Control monitoruje pracę wszystkich elementów sieci, dzięki czemu każda awaria jest natychmiast wykrywana i usuwana - powiedziała Natalia Borgus, odpowiedzialna za sprzedaż rozwiązań M2M i IoT w Orange Polska.

Zdalny monitoring parametrów sieci oraz modyfikacja nastaw regulatorów odbywać się będzie poprzez sieć mobilną Orange, skąd dane będą trafiać do bazy danych PEC Siedlce. Pozwoli to zmniejszyć koszty serwisu w sytuacji, gdy węzły cieplne są rozproszone na dużym obszarze. Cały system pozwali też podnieść jakość oferowanych usług poprzez integrację wszystkich elementów sieci w jedną całość. Jak podaje pomarańczowy operator, na wdrożeniu systemu monitoringu skorzystają zarówno mieszkańcy Siedlec, sama firma, jak i środowisko naturalne.

Zobacz: Pomorska Unia Światłowodowa z Internetem Orange
Zobacz: T-Mobile negocjuje dostęp do światłowodów Orange

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
28. ~Piotrrr
0

2017-12-22 08:56:24

@ 25Siedlce sa 89 km od Twojej wsi, trochę większej co prawda. Wsi bo rodowitych Warszawiaków jest już mało. Ja ze swojej wsi jeżdżę do Warszawy na święta do rodziny, a "Warszawiacy" stoją w korkach wyjeżdżając z niej w rodzinne strony.

Odpowiedz

27. ~Piotrrr
0

2017-12-22 08:51:39

w Siedlcach działa dvbt, anteny satelitarne, radia i sieci komórkowe i bardziej czyste powietrze niż w Polsce A :P

Odpowiedz

0

2017-12-21 21:51:08

Zdaje się, że już dawno temu wrocławski MPEC zbudował siec światłowodową do kontroli i sterowania elementów infrastruktury. Efektem ubocznym była możliwość udostępnienia szybkiego internetu i tym sposobem we Wrocławiu dostępny był internet światłowodowy na długo przed popularyzacja FTTH w dużej mierze dzięki środkom unijnym. Ważne jest jednak, żeby takie inteligentne systemy były wdrażane także w mniejszych i uboższych ośrodkach

Odpowiedz

25. ~gość
0

2017-12-21 21:10:14

Heniu, pomyśl nad anteną satelitarną, bo na dvb-t nie masz co chyba liczyć? Sprawdź na btsearch jaka sieć ma przekaźniki blisko Ciebie (ale pewnie już patrzyłeś) i popatrz jacy operatorzy (nawet ci wirtualni) na nich nadają i jaką mają ofertę? Może tak będzie Tobie łatwiej żyć? Pozdrawiam.

Odpowiedz

24. ~Henio
0

2017-12-21 20:49:38

Wesołych ŚWIĄT!!!!! I bez odbioru z Siedlce!!!!

Odpowiedz

23. ~Henio
0

2017-12-21 20:48:39

Dziękuję za dobre rady i pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedz

0

2017-12-21 19:34:35

Jesteś Henio żywym przykładem, że niektórym ludziom nawet neta trzeba zabrać.Życzę Ci żebyś na święta siedział sam bez radia, komórki, Tv i neta!!!

Odpowiedz

21. ~Henio
0

2017-12-21 19:15:11

Samo RADIO RACJA i RADIO MARYJA dochodzi tylko z wielu lokalizacji nakładając z białoruskimi stacjami..................no z ŁOSICE jest poprawnie kilka głównych stacji, reszta zakłócenia...........

Odpowiedz

20. ~Henio
0

2017-12-21 19:07:12

Z Białegostoku oprócz RADIA RACJA i RADIA MARYJA nic nie dochodzi..............a zapomniałem RADIO LUBLIN jest z Biała Podlaska i pierdzące, szumiące bez stereo z porywami wiatru RADIO JARD z Bielsk Podlaski.........................podobnie jest z RADIO BIAŁYSTOK z Makarki................

Odpowiedz

19. ~Henio
0

2017-12-21 19:02:02

GOROD FM i RADIO BI-EJ słucham z Brześcia, bo Polskie Radio PR24 z Siedlce na 97,40 MHz nie ma możliwości odbioru poprawnego, podobnie jest z ESKA SIEDLCE na 96,80 MHz, zero odbioru, podobnie VOX FM z Siedlce na 91,30 MHz, zero odbioru........gmina MIELNIK nad Bugiem, woj. podlaskie; POLSKA B;

Odpowiedz

18. ~
0

2017-12-21 18:13:15

To waciaki będą się grzać.

Odpowiedz

17. ~
0

2017-12-21 18:12:20

Sepuki mają coraz inteligentniejszą sieć ciepłowiczą?A kogo to obchodzi.

Odpowiedz

16. ~gość
0

2017-12-21 17:34:06

Heniu, może antenę satelitarną załóż, to może coś będziesz mógł obejrzeć na święta? Bo w takich warunkach to Kevina nie obejrzysz.Pozdrawiam.

Odpowiedz

15. ~Zdzichu
0

2017-12-21 13:11:55

@Heniu dobrze piszesz o fm-ie i dvbt, ale tu jest o sieci ciepłowniczej

Odpowiedz

14. ~gość
1

2017-12-21 13:11:17

@1 UHF-FM ? A co to takiego? Akurat pasmo radiofonii naziemnej nadającej z modulacją FM mieści się w zakresie VHF.

Odpowiedz