DAJ CYNK

Sieć Idea ułatwiła akcję ratunkową GOPR

07.07.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 703

Ważne 0

0

Dzięki usługom lokalizacyjnym Idei w ostatni poniedziałek 5.07.br. uratowano dwie osoby zaginione w beskidzkich jaskiniach!

Dzięki usługom lokalizacyjnym Idei w ostatni poniedziałek 5.07.br. uratowano dwie osoby zaginione w beskidzkich jaskiniach!

Dzięki dobrej współpracy PTK Centertel z Beskidzką Grupą Górskiego Pogotowia Ratowniczego oraz wykorzystaniu usług lokalizacyjnych w sieci Idea w ostatni poniedziałek 5.07.br. uratowano dwie osoby zaginione w jaskiniach beskidzkich.

"Każdego roku jest wiele tego rodzaju wypadków i dzięki dobrej współpracy ze służbami ratowniczymi, udaje się nam z sukcesem wykorzystać usługi lokalizacyjne telefonii GSM do szybszego ratowania ludzkiego zdrowia i życia" - mówi Sławomir Wilk, dyrektor Okręgu Katowice Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel.

Jak wyglądał przebieg akcji ratowniczej:
* 5 lipca br. o godzinie 15.45 Beskidzka Grupa GOPR otrzymała informację o zaginięciu 2 osób w rejonie jaskiń beskidzkich, które wyszły 4 lipca br. o 12.00.
* O 16.30 ratownik Jacek Wachowski po zebraniu informacji i stwierdzeniu, że zaginione osoby posiadają telefony w sieci IDEA nawiązał kontakt z centrum operatora w południowej Polsce w celu określenia rejonu, z którego nadano ostatni sygnał z telefonów komórkowych tych ludzi. Gdy trwała weryfikacja danych równocześnie grupy ratowników przygotowywały się do wyjścia. Ustalono, że ostatni sygnał łączności był nawiązano z rejonu Jaskini Trzy Kopce.
* Tam też udali się ratownicy GOPR i około godziny 20.15 odnaleźli zaginionych, którzy bez odpowiedniego sprzętu i światła od ponad doby przebywali w jaskini.

Źródło tekstu: Idea

Komentarze
Zaloguj się