DAJ CYNK

Sharp zaprezentował wyświetlacz 3D dla telefonów

04.04.2010

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5103

Ważne 0

0

Sharp zaprezentował trójwymiarowy wyświetlacz przeznaczony dla telefonów komórkowych. Jego główną zaletą jest możliwość uzyskania obrazu 3D bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów.

Sharp zaprezentował trójwymiarowy wyświetlacz przeznaczony dla telefonów komórkowych. Jego główną zaletą jest możliwość uzyskania obrazu 3D bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów.Jest to jego niewątpliwą zaletą, jednak posiada on też swoje wady. Jedną z nich jest ograniczona powierzchnia takiego ekranu, która wynosi zaledwie 3 cale. Oznacza to, że obecnie będzie można montować ją jedynie w telefonach z mniejszymi wyświetlaczami.

Drugą z wad jest "zasięg" trójwymiarowości. Efekt 3D możliwy jest do osiągnięcia jedynie z odległości 30 cm. Jeśli za bardzo zbliżymy lub oddalimy się od takiego wyświetlacza - efekt 3D nie będzie widoczny.

Przedstawiciel Sharpa, Yoshikue Hasegawa, powiedział, że chociaż przedstawiona technologia wymaga jeszcze dopracowania (m.in. poprawy ostrości obrazu widzianego pod kątem), to telefony z wyświetlaczem 3D już niedługo trafią na rynek.

Masowa produkcja trójwymiarowych wyświetlaczy dla telefonów komórkowych ma się rozpocząć w II kwartale 2010 roku. Kiedy pierwsze urządzenia wyposażone w taki ekran trafią na rynek - wciąż nie wiadomo.

Źródło tekstu: Sharp, AP, wł

Komentarze
Zaloguj się