DAJ CYNK

Sharp SH-07B - telefon z FullHD

21.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7

Ważne 0

0

Świat cieszy się zapowiedziami telefonów z filmami HD, Japonia od maja nagrywa w FullHD. Sharp SH-07B to prawdziwe multimedialne monstrum - aparat 12 Mpix, filmy FullHD, tuner TV... a wszystko to w kompaktowej, wodoodpornej obudowie.

Świat cieszy się zapowiedziami telefonów z filmami HD, Japonia od maja nagrywa w FullHD. Sharp SH-07B to prawdziwe multimedialne monstrum - aparat 12 Mpix, filmy FullHD, tuner TV... a wszystko to w kompaktowej, wodoodpornej obudowie.Japońskie telefony rozwijają się niezależnie od światowych trendów. Już rozmieszczenie poszczególnych elementów elektroniki jest inne niż w konstrukcjach reszty świata, nie wspominając nawet o tym, że topowe smartfony są wodoszczelne.Sharp SH-07B to kolejny telefon, który potrafi zadziwić swoimi możliwościami. Niewielka konstrukcja z obrotowym ekranem kryje 3,4-calowy dotykowy panel LCD (WVGA - 480 x 854, multitouch), gniazdo kart microSD, HSPA, GPS, Bluetooth i aparat fotograficzny 12 Mpix z matrycą CCD.

Ogniskowa obiektywu aparatu to w przeliczeniu na mały obrazek 28 mm. Dostępne czułości matrycy sięgają ISO 12800. Choć pewnie i tak znajdą się tacy, co będą wybrzydzać, trzeba przyznać, że jakość uzyskiwanych zdjęć jest topowa w świecie telefonii komórkowej. Telefon nieźle radzi sobie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nie gorzej sprawa wygląda podczas nagrywania filmów. Telefon oferuje ciągły autofokus i cyfrowy zoom, który nie działa aż tak stratnie jak można by się spodziewać. Długość nagrań ogranicza jedynie ilość wolnej pamięci. 1 minuta materiału zajmuje około 95 MB. Zgromadzone dane bez trudu pokazać można znajomym dzięki wyjściu HDMI.

Przykładowe zdjęcia wykonane telefonem - pliki bez jakiejkolwiek obróbki. Uwaga, zdjęcia mają około 1-2 MB każde:

Filmy nagrane telefonem; pierwszy na wolnym powietrzu, drugi w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem (światło fluorescencyjne):Źródło tekstu: NTT DoCoMo, ePrice, wł

Komentarze
Zaloguj się