DAJ CYNK

SeeYou - sieć i telefon dla osób niewidomych i słabo widzących

15.11.2012

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 132

Ważne 2

0

SeeYou to projekt oferujący pierwszy na świecie smartfon w pełni obsługiwany głosowo, sieć komórkową oraz zestaw aplikacji - całość dedykowana dla osób niewidomych i słabo widzących.

SeeYou to projekt oferujący pierwszy na świecie smartfon w pełni obsługiwany głosowo, sieć komórkową oraz zestaw aplikacji - całość dedykowana dla osób niewidomych i słabo widzących.

Rozwiązania oferowane w ramach projektu SeeYou obejmują:
SeeYou Phone - smartfon w całości obsługiwany głosowo, przystosowany do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących,
SeeYou Mobile - wirtualną operatora komórkowego uzupełnioną m.in. o usługę osobistego asystenta,
SeeYou Platform - system, zastosowany w SeeYou Phone, umożliwiający przekształcenie określonych modeli telefonów z systemem Android w urządzenia obsługiwane wyłącznie za pomocą głosu oraz SeeYou Apps - wybrane aplikacje, wchodzące w skład SeeYou Platform, które pozwalają na udźwiękowienie konkretnych funkcji telefonu.

Fundamentem SeeYou Phone jest system Android oraz smartfon Samsung Galaxy Nexus. Zmiany, jakie wprowadziła w tym obszarze firma Humann, sprawiają, że wszystkie funkcje telefonu (m.in. obsługa książki adresowej, SMS, korzystanie z kalendarza, notatek głosowych, obsługa Internetu, portali społecznościowych, poczty e-mail, nawigacja piesza GPS czy lupa elektroniczna z systemem odczytu tekstu) są obsługiwane włącznie za pomocą głosu. Proces ten odbywa się w chmurze za pośrednictwem rozwiązań internetowych, dzięki czemu nie obciąża systemu i pozwala na szybką analizę danych. SeeYou Phone kosztuje 2500zł. Dla porównania - średni koszt samego tylko programu służącego do rozpoznawania tekstu wynosi 4100 zł, zaś lupy elektronicznej - ok. 3500 zł. Natomiast te i wiele innych funkcjonalności oferowanych jest w ramach jednego urządzenia.

Uzupełnieniem SeeYou Phone jest SeeYou Mobile, czyli wirtualny operator komórkowy. Sieć pozwala nie tylko na wygodną komunikację - w pakiecie oferuje również wiele innych opcji, które ułatwią funkcjonowanie osobom słabowidzącym i niewidomym, m.in.:
opiekę prywatnego asystenta, który działa podobnie jak concierge - może np. zarezerwować wizytę u lekarza, kupić bilety do kina, zamówić prezent, znaleźć i zarezerwować bilet na pociąg czy samolot.
ubezpieczenie telefonu i polisę OC
bezpłatne aktualizacje systemu
wsparcie techniczne.

Dostępne są trzy abonamenty, w ramach których użytkownik otrzymuje pakiet minut wymiennych na SMS-y oraz pakiet transferu danych. Sieć SeeYou Mobile powstaje przy wsparciu firmy Telogic. Działa na terenie całego kraju, a dzięki roamingowi również zagranicą.

Cena Rozmowy i SMS-y Pakiet danych
38 50 minut lub 100 SMS-ów 150 MB transferu danych internetowych
57 100 minut lub 200 SMS-ów 300 MB transferu danych w interencie
76 200 minut lub 400 SMS-ów 1 GB transferu danych w internecie


Rozwiązania oferowane przez SeeYou mogą być przydatne także osobom widzącym, w określonych sytuacjach, np. podczas prowadzenia samochodu, kiedy trzeba wybrać numer telefonu lub napisać SMS. Wybrane aplikacje, tzw. SeeYou Apps, są dostępne do pobrania pojedynczo, udźwiękowiając tylko poszczególne funkcje telefonu z systemem operacyjnym Android. Koszt jednej aplikacji zaczyna się już od 10 zł.Zobacz: cennik świadczenia usług (plik .pdf; 115 kB).

Źródło tekstu: SeeYou, wł

Komentarze
Zaloguj się