DAJ CYNK

Sawicki: Netia poważnie myśli o usługach komórkowych

28.08.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6150

Ważne 6

5

Głęboko zastanawiamy się nad usługami komórkowymi, a wynik tych przemyśleń przedstawimy w październiku podczas publikacji naszej strategii - powiedział Adam Sawicki, prezes Netii.

Głęboko zastanawiamy się nad usługami komórkowymi, a wynik tych przemyśleń przedstawimy w październiku podczas publikacji naszej strategii - powiedział Adam Sawicki, prezes Netii.

To, czy wybierzemy model MVNO, czy inny, będzie zależał od wyników naszych analiz. Zupełnie inne potrzeby i potencjał ma rynek B2C, a inny B2B - powiedział.

Jak dodał, analizie będzie podlegała także decyzja czy będzie to rozszerzenie dotychczasowej współpracy z P4 i Polkomtelem, czy może głęboka kooperacja tylko z jednym operatorem. Najbardziej strategiczną decyzją będzie model współpracy - technologiczny lub kapitałowy. Sawicki dodał jednak, że w krótkim terminie nie widzi akwizycji, które mogłyby zachwiać hojną polityką dywidendową Netii.

Zobacz: Jakubas chce bliskiej współpracy Netii z P4.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~marudka
0

2014-08-31 23:03:34

A ja mam telewizję i internet z Netii i sobie chwalę. Dobrze działają - dobrze będą działać. Dla mnie na plus.

Odpowiedz

29. ~jurek_sh
0

2014-08-31 14:22:58

Dodam swoje 3 grosze. Nie wiem jak można pisać o ofercie Netii, że jest zła a jakość usług marna. Usługi mam wszystkie trzy od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolonym klientem. Jakość jest świetna za równo usług jak obsługi klienta. Cena jak na mój gust też dobra: tv (pakiet porównywalny do familijnego z CP) + net 20/1 z routerem + tel (wszędzie w Polsce no limits + UE + USA + KANADA) za 114PLN to chyba najlepsza oferta.

Odpowiedz

28. ~tkubon
-1

2014-08-28 23:15:58

Netia w obecnym kształcie potrzebuje komórkowej części, więc albo ich T łyknie, albo oni Playa, albo się jakoś dogadają, MVNO i konkurowanie na obecnym rynku to słaby pomysł, który już wcześniej jako Netia Mobile nie odpalił

Odpowiedz

27. ~
0

2014-08-28 19:48:01

Ta, jasne. Powstanie kolejny badziewny MVNO, który zniknie tak szybko jak powstał...

Odpowiedz

26. ~Dumny jak wół
1

2014-08-28 18:26:21

Głęboka analiza Netii - jak to dumnie brzmi...

Odpowiedz

25. ~ole
-1

2014-08-28 17:32:18

Play juz nie ma jak urosnąć. Jedyny obszar do wzrostu to B2B. A netia ma bardzo mocne B2B w przeciwieństwie do slabego B2C

Odpowiedz

24. jakub1602
0

2014-08-28 17:24:34

Ja mam internet w Neti 18 miesięcy 14 MB i powiem że nie mam problemów.Raz się stracił internet, z połączeniem na infolinie nie było problemu"Powiedzieli że jest awaria w rejonie i usterka zniknie do 4 godzin, i tak było"

Odpowiedz

23. ~
1

2014-08-28 16:18:43

> 16 malo wiesz o swiecie. Play moze powiedziec: sprzedajemy swoje pakiety akcji za 1 zl ale tylko Netii - i tyle w temacie.

Odpowiedz

22. ~Ale co mogą zaoferować?! Jeszcz
1

2014-08-28 15:47:35

Ale co mogą zaoferować?! Jeszcze taniej niż u innych - czyli nic nie zarobią albo xero innej oferty?! Już do nich lecę :)

Odpowiedz

21. ~Red
-2

2014-08-28 15:28:48

Mając do dyspozycji hurtową ofertę na MVNO z P4 można przyciąć takie taryfy że szok :) a jeszcze marża na nich pozostaje na poziomie 60%. Jeśli nie będą pazerni to mogą jeszcze powalczyć bo dział sprzedaży to specjalnie nie ma co teraz robić :)

Odpowiedz

20. ~wi
-1

2014-08-28 14:47:23

Już dawno powinna być 4-ym czy 5-ym dużym operatorem, ale mają refleks, nie no szok :)

Odpowiedz

19. ~
1

2014-08-28 14:33:03

Niech netia poważnie pomyśli o umowach bez zobowiązania czasowego na własnej sieci!

Odpowiedz

18. ~mormon5
0

2014-08-28 14:10:17

@16 wreszcie jakiś głos rozsądku, brawo.

Odpowiedz

17. ~tralala
2

2014-08-28 13:34:38

@galtom, chłopie wiesz co to jest trend ? Po co komu teraz telefonia stacjonarna ? Infrastruktura netii tez wiele zostawia do życzenia, nie rozwijana od bardzo dawna. Czytałem wynik netii i wszędzie spadki przeciwnie w p4. Z samej wysokości marży biznesu nie utrzymasz- wybacz. Całościowo to nie ma najmniejszego sensu. Jak ktoś realizuje usługi mobilne to stacjonarne są mu potrzebne jak kwiatek do kożucha.Netia nigdy strategii nie miała, więc nie ma co o niej tu dyskutować.

Odpowiedz

16. ~
2

2014-08-28 13:32:03

Żal czytać wasze mądrości. Halo jełopy, żadna ze stron nie ma nawet linii kredytowej na taką akwizycję, chyba, że doszłoby do połączenia przez fuzję akcjami, ale po co Play Netia? Ogarnijcie się i pakujcie już kredki gimbusy, szkoła blisko.

Odpowiedz