DAJ CYNK

Sawicki: aukcja LTE od początku z masą błędów

30.07.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4966

Ważne 11

1

Myślę, że wszyscy jesteśmy dziś mądrzejsi o doświadczenie tej aukcji. Od początku zawierała w sobie tyle błędnych założeń i warunków, że wszyscy w nią zaangażowani są dziś w trudnej sytuacji - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Adam Sawicki, prezes T-Mobile.

Myślę, że wszyscy jesteśmy dziś mądrzejsi o doświadczenie tej aukcji. Od początku zawierała w sobie tyle błędnych założeń i warunków, że wszyscy w nią zaangażowani są dziś w trudnej sytuacji - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Adam Sawicki, prezes T-Mobile.

Brak weryfikacji graczy. Fakt, że oferty, które składają licytujący nie są wiążące sprawia, że mamy do czynienia z sytuacją, jakiej nie było w Europie. To nie służy nikomu. Też nie budżetowi państwa, bo z tego co wiem, nie zmniejsza deficytu, tylko ewentualne potrzeby pożyczkowe. To nie służy tym wszystkim, którzy nie mają dostępu do pasma 800 MHz, bo tylko jeden z graczy ma wydawane pozwolenia na nadajniki radiowe w tym paśmie - mówi Sawicki.

T-Mobile swoje uwagi oraz propozycje, jak tą przewagę konkurencyjną zminimalizować, systematycznie zgłasza. Zdaniem telekomu, pasmo powinno zostać rozdysponowane jak najszybciej, bo czas działa na niekorzyść polskiego rynku i polskiego konsumenta, bo w tej chwili jeden podmiot na przewagę konkurencyjną i akumuluje pasmo.

Zobacz: Witek nadaje #10: o aukcyjnej telenoweli.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
30. ~Wczasowicz
0

2015-07-31 15:55:55

Ostania strona prezentacji

Odpowiedz

29. ~Wczasowicz
-1

2015-07-31 15:00:52

@24Podaj prosze źródło potwierdzające twoją teorię. W Play stosują radiolinie tylko 90Mb też się nie znają ? Sektory mają pewnie zarezerwowane minimalne zasoby.

Odpowiedz

28. ~Wczasowicz
-1

2015-07-31 15:00:47

@24Podaj prosze źródło potwierdzające twoją teorię. W Play stosują radiolinie tylko 90Mb też się nie znają ? Sektory mają pewnie zarezerwowane minimalne zasoby.

Odpowiedz

27. ~maajaamek
0

2015-07-31 08:43:21

A ja trzymam kciuki za Sawickiego. Facet ma poukladane w glowie. Pamietajmy, ze wszyscy jestesmy ludzmi. Sieć dostarcza uslug naprawdę na najwyższym poziomie. Od wielu lat bylam w orange i mam traumatycznie wspomnienia z nimi. Mam wrazenie ze im ani zmiania prezesa, ani calej kadry by nie pomogla.

Odpowiedz

26. ~octopus
0

2015-07-31 07:15:52

ad. @ 10, WitekT- -> zrób aktualizację bazy danych. Posiadana obecnie wiedza odbiega od rzeczywistości .

Odpowiedz

25. ~
1

2015-07-31 00:24:50

*tak samo jak wszystkie 3 nośne w U2100

Odpowiedz

24. ~
1

2015-07-31 00:24:07

@21nie wiem skądś ty to wziął, że 20Mhz jest na całą stację, a nie na sektor ale z ręką na sercu mówię ci, że tak absolutnie nie jest. 20Mhz jest na każdy sektor tak samo jak wszystkie 3 nośne sa dostępne na każdym sektorze. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że sektor siejący zasięgiem na osiedle jest okropnie zapchany, a przechodząc kilkadziesiąt metrów dalej (tak żeby przełączyć się na drugi sektor) od razu prędkość wzrasta?

Odpowiedz

23. ~Paweł
-1

2015-07-30 23:27:29

Jezeli jest się prezesem tak wielkiego koncernu to na pewno jest się swiadomym swoich slow. Sawicki trzezwo patrzy na polski rynek komunikacyjny i chyba jemu najbrdziej zalezy na tym by tmobile się rozwijalo i nabywało klientów dobrą taryfą. Jestem w tmobile juz drugi rok i pan Sawicki umacnia mnie w przekonaniu ze to dobry wybor.

Odpowiedz

22. ~Kwejk
2

2015-07-30 23:08:49

Rzadko kiedy, nawet na terenach o dużej gęstości zaludnienia jest wykorzystane 180mbps na jednej polaryzacji radiolinii która przenosi ruch z kilku stacji, także tutaj transfer nie jest przycinany, po prostu taki jest statystyczny rozkład ruchu w sieci...

Odpowiedz

21. ~Wczasowicz
-2

2015-07-30 22:45:19

@19To by bylo zbyt piękne. Częstotliwość jest dzielona dynamicznie na sektory, stąd prędkości większe niż wynika z podziału na 3 sektory. Gdyby każdy sektor miał 150Mb mozna by spokojnie oferować internet bez limitów. Polecam artykuł

Odpowiedz

19. ~
2

2015-07-30 18:44:39

@18że co? 150Mhz w paśmie 20Mhz jest dla JEDNEGO sektora, a sektory są zazwyczaj 3. Do tego 3xLTE800, 3x3nośne U2100, 3xU900, i GSM. Niby jakim cudem w takim razie można uzyskać na jednym sektorze prędkość ponad 100Mb/s skoro jest 150Mb/s dzielone niby na 3?

Odpowiedz

18. ~Wczasowicz
-2

2015-07-30 17:42:54

@16150Mb na pasmie 20Mhz dotyczy jednej stacji wiec radiolinia 180Mb wystarcza pod warunkiem, ze radiolinia nie jest wspoldzielona z inną stacja a tak czasami bywa

Odpowiedz

17. ~kudłaty
-2

2015-07-30 17:05:28

On nie grał przypadkiem w "W pustyni i w puszczy" ?

Odpowiedz

16. ~
2

2015-07-30 16:28:20

@15to że tak powiedział to nie znaczy, że się wycofał. Takie informacje ma tylko UKE, a ono musi zachować tajemnicę. Poza tym pozostaje jeszcze NetNet. Owszem ma największy ZASIĘG lte, ale sam zasięg to nie wszystko. Dosył do stacji ma masakryczny. Stacje full pasm są podłączane do 180Mb/s, gdzie JEDEN sektor LTE1800 do pełnego działania potrzebuje 150Mb/s, a gdzie reszta?

Odpowiedz