DAJ CYNK

Sara Mazur nowym dyrektorem Ericsson Research

31.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1860

Ważne 0

0

Od 19. listopada funkcję nowego wiceprezesa i dyrektora działu badawczo-rozwojowego firmy Ericsson będzie pełniła Sara Mazur. Prof. Sara Mazur, obecna dyrektor ds. zarządzania systemami w dziale sieci, ma duże doświadczenie w opracowywaniu nowatorskich technologii.

Od 19. listopada funkcję nowego wiceprezesa i dyrektora działu badawczo-rozwojowego firmy Ericsson będzie pełniła Sara Mazur. Prof. Sara Mazur, obecna dyrektor ds. zarządzania systemami w dziale sieci, ma duże doświadczenie w opracowywaniu nowatorskich technologii.

Nowym dyrektorem działu Ericsson Research w pionie technologii została mianowana prof. Sara Mazur, naukowiec z 17-letnim doświadczeniem w pracach badawczo-rozwojowych. Poprzednio pełniła już w firmie Ericsson różne funkcje kierownicze. Dotychczas stanowisko to zajmował Jan Färjh, który teraz zostanie dyrektorem działu standaryzacji i przemysłu w pionie technologii firmy Ericsson.

Sara Mazur, posiadająca tytuł doktora w dziedzinie elektrotechniki, jest aktualnie dyrektorem ds. zarządzania systemami w dziale sieci. Ostatnio zajmowała się koordynacją technologii i badań w skali całego działu oraz strategicznym zarządzaniu technologiami.

Rozpoczęła pracę w Ericsson Research w roku 1995 i od tego czasu pełniła w tym dziale wiele funkcji kierowniczych. Była między innymi ekspertem i szefem zespołu zajmującego się badaniami nad sieciami radiowymi. Sara Mazur wejdzie teraz w skład zespołu kierowniczego pionu technologii, którego szefem jest dyrektor ds. technicznych firmy Ericsson, Ulf Ewaldsson. Będzie pracowała w Sztokholmie.

Sara Mazur aktywnie uczestniczyła w rozwoju branży telekomunikacyjnej — powiedział Ulf Ewaldsson. To dzięki takim osobom jak ona nasza firma jest liderem w dziedzinie technologii. Teraz, wykorzystując swoje ogromne doświadczenie, będzie kierować naszym działem badawczym w pracach nad nowymi technologiami, które będą służyć ludziom, firmom i całemu społeczeństwu.

Sara Mazur uzyskała dyplom magistra i doktorat z elektrotechniki w szwedzkim KTH Royal Institute of Technology, gdzie obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie syntezy termojądrowej i fizyki plazmy.

Technologia zawsze mnie interesowała. Jestem badaczem z krwi i kości. 69 moich wynalazków zostało opatentowanych. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pracować w Ericsson Research z tak wybitnymi specjalistami — powiedziała Sara Mazur.

Sara Mazur jest autorką kilku artykułów opublikowanych w międzynarodowych czasopismach fizycznych i referatów wygłoszonych na międzynarodowych konferencjach. Jest także współautorką książki o antenach adaptacyjnych. Utrzymuje bliskie związki z kilkoma uniwersytetami i jest członkiem strategicznego komitetu doradczego w School of Electrical Engineering przy KTH Royal Institute of Technology, a także członkiem Royal Swedish Academy of Engineering Sciences (IVA), wydziału edukacji i badań naukowych.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się