DAJ CYNK

Samsung pokazał swoją pierwszą "klapkę" z Androidem

06.12.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że porządny smartfon to urządzenie jednobryłowe, z wielkim, dotykowym ekranem - czasem dodatkowo z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Samsung W899 to dowód na to, że da się do zagadnienia podejść też nieco inaczej.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że porządny smartfon to urządzenie jednobryłowe, z wielkim, dotykowym ekranem - czasem dodatkowo z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Samsung W899 to dowód na to, że da się do zagadnienia podejść też nieco inaczej.Na rynku mamy poważny deficyt tzw. telefonów z klapką. Gdy już się na takowy trafi, to jest on zwykle bardzo prostym urządzeniem. Miłośników tego typu konstrukcji ucieszyć więc powinna nowina o tym, że Samsung postanowił stworzyć "klapkę" z systemem Google Android i co tu dużo mówić, nie jest to byle jaka klapka.

Samsung W899 oferuje swoim użytkownikom dwa panoramiczne ekrany SuperAMOLED o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli) i przekątnej 3,3 cala każdy. W efekcie telefon otwierać możemy, ale nie musimy by móc z niego wygodnie korzystać.

Konstrukcja pracuje pod kontrolą Androida 2.2 Froyo, ma łączność WiFi, GPS, Bluetooth, aparat 5 Mpix z diodową lampą, nagrywa filmy wideo jakości HD i ma dodatkową kamerkę do wideorozmowy. Nowy Samsung lada chwila wejdzie na rynek chiński - póki co nic nie wiadomo na temat planów dystrybucji urządzenia w Europie.

Źródło tekstu: mobile-review, wł

Komentarze
Zaloguj się