DAJ CYNK

Samsung na targach IFA

03.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7

Ważne 3

1

Prezentacja Samsunga zdominowała dzisiejszy dzień na targach IFA w Berlinie. Oto skrót tego, co zostało zaprezentowane.

Prezentacja Samsunga zdominowała dzisiejszy dzień na targach IFA w Berlinie. Oto skrót tego, co zostało zaprezentowane.

Głównym bohaterem dzisiejszej prezentacji był oczywiście Galaxy Note 4. W jego przypadku wszystko odbyło się bez niespodzianek. Już wcześniej poznaliśmy informacje na temat wysokiej wydajności nowego, ośmiordzeniowego układu Exynos, a także nowego podejścia do rysika S-Pen. Trochę więcej dowiedzieliśmy się o możliwościach aparatu, który ma za zadanie oczarować nas optyczną stabilizacją obrazu, połączoną z rozdzielczością 16 Mpix, a także dużo bardziej dopracowanej pracy wielozadaniowej na kilku otwartych aplikacjach w jednym oknie, co jest jedną z najmocniej promowaną cech nowego Note'a.

Wraz z nowym phabletem na scenie pojawił się zegarek Galaxy Gear S. Akurat o nim, jak i jego możliwościach wiedzieliśmy już tydzień temu. Dzisiaj Samsung zaprezentował stworzoną wraz z firmą Swarovski, ekskluzywną bransoletkę do swojego nowego smartwacha.

Na scenie berlińskich targów pojawiła się wirtualna rzeczywistość za sprawą okularów Gear VR. Urządzenie, które stanowi w pewnym sensie dodatek do Galaxy Note 4 pozwoli na przeniesienie się do wnętrza gry lub filmu. Imitując obraz o przekątnej 175 cali widziany z odległości dwóch metrów przeniesie użytkownika w samo centrum akcji.

Prezentacja nie mogła się obyć bez niespodzianki, a taką niewątpliwie okazał się Samsung Galaxy Note Edge. Co prawda nie został on wyposażony w pełni trójstronny wyświetlacz, ale nawet jego zakrzywiona z jednej strony powierzchni zdecydowanie jest nowością na rynku. W praktyce jest to sprzętowa kopia Galaxy Note 4, wyposażona w niespotykany do tej pory wyświetlacz. Note Edge, ze względu na proces powstawania zakrzywionego ekranu, trafi tylko na wybrane rynki. Oprócz tego Samsung z pewnością chce również przetestować w jaki sposób wygięty wyświetlacz zostanie odebrany przez konsumentów.

Zapis całej konferencji Samsunga na berlińskich targach IFA znajdziecie poniżej.

Źródło tekstu: wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się