DAJ CYNK

Samsung kupił firmę specjalizującą się w rozwoju sztucznej inteligencji

06.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1565

Ważne 3

1

Samsung stara się by jego Bixby nie ustępował Cortanie czy Alexie. Koreańczycy kupili ostatnio egipskiego startupa specjalizującego się w rozwoju sztucznej inteligencji.Samsung stara się by jego Bixby nie ustępował Cortanie czy Alexie. Koreańczycy kupili ostatnio egipskiego startupa specjalizującego się w rozwoju sztucznej inteligencji.

Kngine specjalizuje się w doskonaleniu zdolności uczenia się przez sztuczną inteligencję. Celem jest stała nauka i zmienianie przyzwyczajeń na wzór zachowania ludzkiego. Egipcjanie starają się też by sztuczna inteligencja potrafiła szczegółowo tłumaczyć innym informacje zawarte w książkach, sieci internetowej, instrukcji obsługi czy na ulotkach. Sztuczna inteligencja w wydaniu Egipcjan ma też sugerować działania, które miałby podjąć jej właściciel.

Samsung zainwestował w Kngine już w 2014 roku. Dopiero po kilku latach jednak zdecydował się go zakupić poprzez swoją spółkę-córkę czyli Samsung Research America. Najnowsza inwestycja ma pomóc Koreańczykom w pracach nad Bixby 2.0.

Źródło tekstu: the investor, wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się
2. tomunia
0

2018-03-06 22:51:11

"Sztuczna inteligencja (...) jej właściciel."A nie użytkownik???

Odpowiedz

1. ~Spike
0

2018-03-06 19:23:52

Kupowanie tam gdzie jeszcze jest tanio i gdzie widzi się potencjał.Zobaczymy jak Koreańczykom pójdzie ze Sztuczną Inteligencją.

Odpowiedz