DAJ CYNK

Samsung Galaxy S5 LTE-A wkrótce w Europie

13.08.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5563

Ważne 4

4

Mieszkańcy Korei Południowej od lipca cieszyć mogą się poprawioną wersją Galaxy S5, z ekranem QHD, Snapdragonem 805 i łącznością LTE-A. Wkrótce zmodyfikowany wariant telefonu trafi też do Europy.

Mieszkańcy Korei Południowej od lipca cieszyć mogą się poprawioną wersją Galaxy S5, z ekranem QHD, Snapdragonem 805 i łącznością LTE-A. Wkrótce zmodyfikowany wariant telefonu trafi też do Europy.

Dla Europejczyków Samsung przygotował jeszcze inną specyfikację. To, co najważniejsze, czyli wydajniejszy chipset Qualcomm Snapdragon 805 (2,5 GHz, Adreno 420) i moduł łączności LTE-A otrzymamy (wsparcie dla LTE Cat6 z pobieraniem do 300 Mb/s).

Europejska wersja telefonu (SM-G901F) nie będzie natomiast miała ekranu QHD (2560 x 1440 pikseli), lecz wyświetlacz z dotychczasową rozdzielczością FullHD (1920 x 1080 pikseli), co powinno pozytywnie odbić się na wydajności.

Nadal też nie mamy co liczyć na 3 GB pamięci RAM dostępne w koreańskiej wersji telefonu - ponownie dostaniemy 2 GB pamięci RAM. Wszystkie pozostałe parametry urządzenia nie zmieniają się.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S5

Źródło tekstu: techtastic.nl, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~S6
0

2014-08-22 09:04:41

to już wole poczekać na note 4 lub s6 - Samsung zaczuna sam sobie gole strzelać - brak qhd i mniej ramu tylko lte-a ? = jaki mamy przesył w lte w centrum np wawy = ja w play mialem ok 50 m bit w porywach....więc inwestycja w taki sprzęt to strata czasu i srodków..

Odpowiedz

12. ~nie dla iPhona
0

2014-08-15 19:55:28

Z ogromną ulga pozbyłem iPhone i iPada Air LTE 128GB którego dostałem w prezencie.Co to za prymitywny system i sprzęt? sprzęt który nie dz się ujarzmić...wróciwszy do poczciwego Sama S5

Odpowiedz

11. ~wi
0

2014-08-14 14:00:50

Tylko co mi po odmianie LTE -A jak u nas nie zanosi się by prędkości ponad 100Mbit były realizowane. Na dzień dzisiejszy samo LTE wystarcza :) ps. kolejny klon, kotlet odgrzewany by zarobić, na mnie już nie zarobi, bay bay /''sam/''

Odpowiedz

10. rcicho
-1

2014-08-14 11:32:47

Sprawdzałem i porównywałem wczoraj LTE i HSPA na Xperii M2 i nie było większych różnic przy prędkości otwierania stron www. Na smartfonie prawie wcale nie ściagam plików czy dokumentów. Do smartfona lepsze (ze wzgledu na akumulator) jest HSPA ale już w laptopie jak brak dsl czy wi-fi lepsze na pewno będzie LTE.

Odpowiedz

9. ~m76
1

2014-08-14 11:18:16

Jak ten nowy s5 bedzie kosztowal 1000 wiecej to bezsensu, mimo ze chetni i tak sie znajda bo 3k dla wielu to nie jest wydatek taki ze nie dojadaja. Sam bardziej nie moge doczekac sie duala z LTE/3g/2g na jednej karcie i 3g/2g na drugiej.

Odpowiedz

8. manyaky
-1

2014-08-14 10:32:04

@3, dużo więcej NA TEN MOMENT? Dużo więcej nerwów ze względu na krótszy czas działania telefonu owszem, dużo wyższa cena również. Żadnego zastosowania w Europie teraz nie widzę. Ani operatorom to na ten moment bardzo potrzebne (nawet nie mają), ani tym bardziej abonentom.

Odpowiedz

7. p2225
1

2014-08-14 10:10:46

*byłyby pojedyncze stacje

Odpowiedz

6. p2225
1

2014-08-14 10:09:51

@5uke proponowało, żeby przy aukcji na LTE 800 pasmo zostało kupione przez wszystkich z tym, że stacje były wspólne tak jak ma orange i t-mobile w NetWorkS! Byłaby jedna stacja, a korzystaliby wszyscy. Wtedy LTE byłoby już praktycznie wszędzie dla wszystkich.

Odpowiedz

5. ~nadajnik
1

2014-08-14 09:19:41

@5 abyś miał Internet bez limitu danych i każdy chciałby korzystać z LTE w telefonie, to UKE nie zgodziłaby się na postawienie tylu nadajników :P musiałoby ich stać na każdym skrzyżowaniu dróg po 4 , i jeszcze pomiędzy skrzyżowaniami. Ludzie by mieszkali w jednej wielkiej mikrofali :)

Odpowiedz

4. ~
1

2014-08-14 07:22:36

W dzisiejszym internecie wystarczy dobre HSPA+ no chyba że dążymy do internetu bez limitu w standardzie wtedy LTE potrzebne.

Odpowiedz

3. ~
1

2014-08-14 04:08:02

@1 LTE-A to dużo więcej niż ściąganie danych. W Polsce na razie takie modele niepotrzebne.

Odpowiedz

2. ~Mx
-1

2014-08-14 02:50:21

Szajsung olewa Europę, to i Europa olewa Szajsunga. Tyle w temacie.

Odpowiedz

1. manyaky
-1

2014-08-14 01:20:07

Takie coś może służyć już chyba tylko jako modem/router. Mam nadzieję, że niewielu da się omamić korzyściami płynącymi z teoretycznie dodatkowych 150Mbps w swoim nowiuśienkim smartfonie, chociaż pewnie zaraz znów pojawią się dobrze znane wykresy porównujące, jak szybko ściągniemy xyz z różnymi prędkościami.

Odpowiedz