DAJ CYNK

Samsung Galaxy S II w dwóch wersjach

04.03.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 30786

Ważne 0

0

Nvidia potwierdziła, że jej układ Tegra 2 trafi do flagowego smartfonu Samsunga - Galaxy S II. Tym samym telefon ten pojawi się na rynku w dwóch wersjach sprzętowych.

Nvidia potwierdziła, że jej układ Tegra 2 trafi do flagowego smartfonu Samsunga - Galaxy S II. Tym samym telefon ten pojawi się na rynku w dwóch wersjach sprzętowych.

Pierwotna wersja zakładała, że sercem Galaxy S II będzie układ Exynos, którego producentem jest Samsung. Jednak ze względu na małe możliwości produkcyjne zaistniała potrzeba znalezienia alternatywy.

Tą alternatywą będzie układ Nvidii, Tegra 2. Jak to wpłynie na możliwości telefonu? Oba te układy mają podobną wydajność, tak więc klienci nie powinni odczuć różnicy w korzystaniu z różnych wersji.

Warto jednak zauważyć, że różne wersje telefonów nie pojawią się na tym samym rynku. W zależności od szerokości geograficznej, w sprzedaży dostępna będzie jedna wersja telefonu dla danego rynku.

Samsung Galaxy S II, według informacji na dzień dzisiejszy, ma się pojawić na rynku w marcu. Kiedy to dokładnie nastąpi - wciąż nie wiadomo. Szerzej o telefonie pisaliśmy m.in. w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: itproportal, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~jac72
0

2011-05-18 13:13:51

Rewelacyjny smartfon , bardzo szybki i niesamowicie lekki ( jak pierwszy raz miałem w ręku wydawało mi się że dali mi atrapę ) . Wyświetlacz genialny jak i samo wykonanie całości . Bardzo proste i czytelne menu .W tej chwili nie ma nic lepszego na rynku . Jeśli ktoś szuka naprawdę dobrego telefonu to już znalazł. Polecam

Odpowiedz

26. ~Plej
0

2011-05-13 14:27:25

Telefon ma potencjał. Polska pewnie dostanie tą gorszą wersję. Rynek nr 1 dla Samsunga to Wielka Brytania i USA.

Odpowiedz

25. ~Baca
0

2011-05-11 21:10:42

Mam S8500 Wave. Wystające guziory na obudowie to totalna porażka, telefon sam się odblokowuje w kieszeni i włazi do netu albo dzwoni. Ustawienie kodu powoduje, że dzwoni na tel. alarmowy. Koszmar!!! Tu widzę te same guziory na obudowie, ciekawe czy też będzie taka kiszka. Ponadto nie wiadomo jak go trzymać, na dole antena + trzy guziki, co chwila włączam nieświadomie aparat albo robię zrzuty ekranu... masakra.

Odpowiedz

24. ~valdi71
0

2011-05-03 13:29:44

Początkowe doniesienia o galaktyce II – wymieniały złącze HDMI na wyposażeniu tego fona….teraz milczy sie na ten temat, co mnie niepokoi. Zawiedziony będę mocno (myślę że inni również), że SAMSUNG w nowej serii GALAXY II nie umieszcza złącza HDMI.TOŻ TO JUŻ STANDARD W TAKIM SPRZĘCIE. Co mi po wyjściu VIDEO poprzez tzw. „JACK-a” skoro prezentacja fotek, czy filmików na TV – to PORAŻKA (rozdzielczość, ograniczone pole wyświetlania, itd.) Toż to już NOKIA i LG w swoich najnowszych produktach z wyższej półki montują HDMI, a SAMSUNG…ŚPI!!!! Śpią fachowcy z Samsunga jak niegdyś Nokia przespała spory czas, myślac że „ZNACZEK” da jej wszystko – błąd!!!Ostatnie produkty finów (N8; E7) pokazują że firma się przebudziła i znowu zaznacza mocno swą pozycję na rynku, szkoda że SZAJSUNG coś obiecuje i tego nie dotrzymuje!!! Skoro Lg już wie ze do komórek potrafiących kręcić filmiki HD – trzeba konkretnego standardu (HDMI) ….to co robią inżynierkowie z Samsunga….pracują w firmie i w domu na 14″ wyświetlaczach; telewizorach??? ŚMIECHU WARTE …procesor dwu-rdzeniowy, 1GB RAM, aparat – 8MPX i …..WYJŚCIE WIDEO DZIELONE ZE SŁUCHAWKAMI … PRZEZ JACK-A… :) … :) …. :) … JA TEGO NIE KUPIĘ …CHOĆ MIAŁEM ZAMIAR …. :)

Odpowiedz

23. ~
0

2011-03-16 19:07:15

ad. 14 dodam, ze wyniki te sa z programu quadrant ale testy chyba nie byly wykonane sprawiedliwie nie wiem czy ma to znaczenie ale optimus byl podlaczony pod ladowanie... wynik diametralnie rozny no i ma on 512 ramu nizeli 1024

Odpowiedz

22. m2marek
0

2011-03-05 22:04:01

Bardziej wydajny i stabilny będzie ten układ, któremu zapewnią lepsze sterowniki. Ze względu na szerszy rynek, większe doświadczenie w tej dziedzinie muszę obstawić czip nV.

Odpowiedz

21. ~ANDRZEJ
0

2011-03-05 00:18:26

O przepraszam, zapomniałem o procesorze... Osobiście wolałbym nowego GALAXY S II z Exynosem. Jest bardziej rozwojowy i można na nim w konsekwencji osiągnąć większą szybkość. Ale jeśli na rynku polskim, nowego SAMSUNGA będą dystrybuować z Tegrą 2 ( co jest bardziej prawdopodobne), to nie będzie mi to zbytnio przeszkadzało. Nie wiem, czy w ogóle dla użytkownika różnica ta będzie dostrzegalna.

Odpowiedz

20. ~ANDRZEJ
0

2011-03-05 00:10:16

Tak na marginesie..., jeśli jakakolwiek jakość wykonania, byłaby dla mnie determinantem w ocenie telefonu, to przede wszystkim Apple. Samsung jest wzorowy, mogę również zaakceptować HTC, SE - piękny design. Ale nigdy szklany iPhone! Szkło to chyba najgorsze rozwiązanie. Znacznie gorsze od metalu i szlachetnego tworzywa.

Odpowiedz

19. ~ANDRZEJ
0

2011-03-05 00:02:44

Modele SAMSUNGA z niższych segmentów, również posiadają metalową obudowę... Ale to wysokiej jakości tworzywo zastosowane w najwyższych modelach, jest doskonałe: nie pęka, a jest dodatkowo lekkie i nie nagrzewa się, nie powoduje również, tak jak w HTC Desire HD, przy połączeniach plastiku z metalem - wyrobienia się części plastikowych. Metal w luksusowych modelach telefonów, to przeżytek. Przy tak dużych wymiarach telefonu, obudowa metalowa, nie dawałaby szans by fona można było nosić spokojnie np. w wewnętrznej kieszeni garnituru...

Odpowiedz

18. Darkeners
0

2011-03-04 16:27:41

@16 Co jak co, ale Desire też jest pusty w środku i ugina się pod naciskiem palców, do HTC HD2 i HTC Desire HD daleko mu. Te pseudo gumowe elementy u HTC są fakt faktem miłe w dotyku.

Odpowiedz

17. ~
0

2011-03-04 16:14:19

#14 nie wiem skad bierzesz dane ale tegra jest wydajniejsza sgs2 = 1950pkt / optimus 2x = 2777pkt

Odpowiedz

16. ~Rogi
0

2011-03-04 15:30:39

Nie przepadam za typowo plastikowymi i metalowym obudowami. Moim faworytem w tej kwestii jest Desire z gumowaną tylną obudową, która się zbytnio nie palcuje, ani nie rysuje. Do tego sprawia wrażenie solidnej.

Odpowiedz

15. ~darek
-1

2011-03-04 14:07:23

Ciekawe kto jest w stanie policzyć wszystkie gadżety samsunga?.Jak tak czytam to chyba codzień nowy. Poważne to czy śmieszne o co chodzi?Komu to potrzebne? Amen.

Odpowiedz

14. Vincenzo
0

2011-03-04 13:44:17

Tegra 2 niestety, ale nie jest szybsza od Exynosa. Trudno wypowiadac sie na temat grafiki, ale ponoc Mali z Exynosa mial byc 5 razy szybszy od HummingBirda pod wzgledem procesora graficznego... Jest w tym ziarnko prawdy, bo w pierwszych testach Eldar Murtazin stwierdzil, ze w codziennym uzytkowaniu (chodzenie po menu, otwieranie plikow przegladarki) roznice miedzy starym GalaxyS i Optimus2x sa praktycznie zadne i nie ma jak wykorzystac mocy nVidii. Sam Exynos ma 2 rdzenie szybsze od nVidia Tegra 2, ale poza grami tez zapewne tego nie da sie prawie zauwazyc. Podsumowujac - Mam nadzieje ze w polsce zobaczymy orginalnego Exynosa Samsunga - w koncu Samsung traktuje powaznie nasz rynek.

Odpowiedz

13. ~Art
0

2011-03-04 12:45:49

8: Żaden telefon na rynku nie ma czegoś takiego jak "migawka spustu" :)

Odpowiedz