DAJ CYNK

Samsung: dwa pierwsze telefony z certyfikatem DivX HD

24.03.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4919

Ważne 0

0

Marazm na rynku mobilnego wideo przełamał w zeszłym roku Samsung - smartfon Omnia HD był pierwszym telefonem w pełni obsługującym wideo jakości HD. Teraz Samsung poinformował o 2 pierwszych na świecie telefonach z certyfikatem DivX HD.

Marazm na rynku mobilnego wideo przełamał w zeszłym roku Samsung - smartfon Omnia HD był pierwszym telefonem w pełni obsługującym wideo jakości HD. Teraz Samsung poinformował o 2 pierwszych na świecie telefonach z certyfikatem DivX HD.

Certyfikatem odznaczony został Samsung S8500 Wave - pierwszy telefon producenta z Bada OS. Drugi certyfikat DivX HD wkrótce dostanie również Samsung I9000 Galaxy S. Oba telefony prezentują wideo na ekranach Super AMOLED o rozdzielczości WVGA, skalując do jego rozdzielczości pliki 1280 x 720 pikseli.

Obecnie w ofercie Samsunga jest ponad 45 modeli telefonów z pełną obsługą plików DivX. Teraz grono to poszerzać będą kolejne modele obsługujące rozdzielczość HD.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung S8500 Wave w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung I9000 Galaxy S w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~
1

2010-03-25 23:07:57

Przydałby się jeszcze zegarek z certyfikatem HD.

Odpowiedz

9. ~mucus
0

2010-03-25 08:51:22

Moze i podobne ale Vivaz robi naprawde spoko filmy, Bije Omnie na glowe (mobile-review), pozatym Omnia strasznie sie krzaczy (nie wiem Z jakim softem bo kumpel ma I narzeka). Ja pozatym jestem fanem bberry:) pozdro...

Odpowiedz

8. ~me
0

2010-03-25 08:02:22

@mucus - jakiego konkurenta?? Przeciez vivaz to niemal doslownie klon Omnii HD. Nawet wyglad podobny.

Odpowiedz

7. ~
0

2010-03-25 07:56:16

Czy ja wiem czy konkurenta? Samsung sie ciagle rozwija a se i nokia dogorywaja, to co teraz pokazuja to sa ostatnie przedsmiertne podrygi.

Odpowiedz

6. ~mucus
0

2010-03-25 00:16:41

Samsung ma chyba konkurenta, sonyericsson vivaz juz od miesiaca w UK.

Odpowiedz

5. ~ja
0

2010-03-24 22:51:59

a mój samsung łyka 1280x720 i to w h264 (h1 GT-I8320);) FullHD będzie dopiero na platformie OMAP4. Cortex A8 niby mocny ale dla FullHD potrzbuje dodatkowych DSP ale to już inna śpiewka

Odpowiedz

1

2010-03-24 22:36:15

z plynnoscia jest ok. Tylko ze to jest HD Ready a nie Full HD. ALe to juz tak dla scislosci, bo nawet nizsza z rozdzielczosci HD jest do telefonow zbyt duza. Najwazniejsze ze czytaja DivXy a wiele telefonow jeszcze tego niestety nie potrafi

Odpowiedz

3. ~klimass
2

2010-03-24 22:28:38

No i spoko, samsung sie stara... Posiadajac starego Samsunga L760 moge jedynie ponarzekac, jak nieintuicyjny potrafi byc, ale bawie sie czasami Omnia HD i musze powiedziec, ze jestem pod wrazeniem. Jak nie Samsung, super ekran, moimi grubymi palcami zdecydowanie wybieram co mi potrzeba, ogolnie telefonik super. Mam nadzieje ze te dwa beda nie gorsze :)

Odpowiedz

2. ~bre
-1

2010-03-24 22:28:35

Divx HD to egzotyk w formatach HD a divx to przezytek i juz tego kotleta sie nie odgrzeje.

Odpowiedz