DAJ CYNK

Samsung dostarczył 2 mln sztuk tabletu Galaxy Tab

29.01.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8

Ważne 0

0

Samsung poinformował, że dostarczył już 2 mln sztuk tabletów internetowych Galaxy Tab. To dobry wynik jak na rynek tabletów, ale koreański gigant liczył na więcej.

Samsung poinformował, że dostarczył już 2 mln sztuk tabletów internetowych Galaxy Tab. To dobry wynik jak na rynek tabletów, ale koreański gigant liczył na więcej.

W IV kwartale 2010 roku Apple sprzedał 7,33 mln swoich iPadów, podczas gdy Samsung tylko i zarazem aż 1,5 mln tabletów Galaxy Tab. Największą zaletą względem iPada jest wielkość urządzenia - 7-calowy ekran sprawia, że Galaxy Tab jest znacznie bardziej poręczny - to jednak za mało by doścignąć produkty Apple'a.

Użytkownicy tabletu narzekają na ociężałość systemu, który nie był tworzony z myślą o tabletach internetowych (2.2 Froyo). Prawdziwie tabletowy Android to dopiero 3.0 Honeycomb, który ukaże się pod koniec tego kwartału.

Nie jest jednak wcale powiedziane, że na 100% Samsung Galaxy Tab otrzyma nowszy system. Mówi się za to oficjalnie o prezentacji Galaxy Tab 2 podczas Mobile World Congress 2011, a cena "starego", październikowego Galaxy Tab gwałtownie spada na całym świecie.

Niższe ceny, jak i planowany debiut wariantu tabletu w wersji bez modemu z pewnością ożywią sprzedaż. To jednak brak edukacji klientów pod kątem użyteczności tabletów jest wskazywany przez przedstawicieli Samsunga jako główny powód mniejszej sprzedaży niż spodziewana.

I coś w tym chyba jest, bo mimo prawie roku od premiery iPada, nawet zagorzali miłośnicy gadżetów często sami nie wiedzą po co właściwie im tablet.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, unwiredview, wł

Komentarze
Zaloguj się