DAJ CYNK

Samsung bez szefa technologicznego

11.07.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2965

Ważne 0

0

Dotychczasowy szef technologiczny Samsunga, Omar Khan, odchodzi z firmy - poinformował serwis The Droid Guy. Pozostawia on spółkę w dosyć trudnej sytuacji

Dotychczasowy szef technologiczny Samsunga, Omar Khan, odchodzi z firmy - poinformował serwis The Droid Guy. Pozostawia on spółkę w dosyć trudnej sytuacji.

Omar Khan odpowiedzialny był za dwa hitowe smartfony z portfolio Samsunga, modele Galaxy S oraz Galaxy S II. Obydwa okazały się bestsellerami firmy, o czym świadczyć może 5 mln sprzedanych Samsungów Galaxy S oraz 3 mln sztuk Galaxy S II w zaledwie 55 dni od chwili premiery.

Khan odpowiedzialny był również za pierwszy tablet tego producenta, który również okazał się sukcesem firmy. Świadczyć o tym może fakt, że Samsung dostarczył 2 mln sztuk tabletu Galaxy Tab i podczas gdy konkurencyjni względem Apple i iPada producenci tabletów są w odwrocie, Samsung jako jedyny może pochwalić się znaczącym udziałem w tym rynku.

Dotychczasowy szef technologiczny Samsunga pozostawia firmę w dosyć trudnej sytuacji. W ciągu ostatnich miesięcy firma otrzymała m.in. pozew od Apple, natomiast Microsoft chce 15 dolarów za każdy smartfon Samsunga. Czy firma poradzi sobie bez dotychczasowego szefa technologicznego? Czas pokaże.

Źródło tekstu: The Droid Guy, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~
0

2011-07-13 08:02:59

Samsung jest podzielony na 2 części, a nawet na 3. Jedna część zajmuje się tylko telefonami komórkowymi i ta część upadnie.

Odpowiedz

12. ~
0

2011-07-12 19:22:45

Wy zapominacie ze Samsung nie tylko Smartphonami i Tabletami Stoi. Lodówki pralki telewizory i masa innych rzeczy.

Odpowiedz

11. ~Blazej
-1

2011-07-12 09:26:14

Nokia nie wroci do lask a pozycja APPLE sie zeszcze bardziej umocnij

Odpowiedz

10. ~ZON
0

2011-07-12 08:17:42

Został wywalony z firmy za brak pomysłu, to co osiągnął okazało się kopiowaniem innych firm takich jak np Apple.

Odpowiedz

9. ~?
-1

2011-07-11 21:38:50

a niby czym? Chyba że wprowadzą windows mobile na smartfonach zamiast androida. Wtedy będzie to rzeczywista klapa samsunga i totalna porażka.

Odpowiedz

0

2011-07-11 20:25:48

Microsoft dobije Samsunga i będzie po genialnych smrtfonach(gubiących zasięg i wiele innych słabostek).

Odpowiedz

7. ~?
0

2011-07-11 19:46:44

Samsung jest czymś na wzór RBR Renault w Formule 1. Nagle z ogona stawki zostali liderami w ciągu praktycznie kilku sezonów. wszystko przez genialnych projektantów podobnie jak w RBR.

Odpowiedz

6. freq
0

2011-07-11 19:36:19

@3-dlaczego czlowieka? inna sprawa, ze korporacja jak sie juz rozpedzi to ja ciezko zatrzymac i bez szefa sobie poradzi...bez kazdego szefa by sobie poradzila bo kazdy wie co ma robic i tyle.

Odpowiedz

5. ~
1

2011-07-11 18:55:31

[4]. Mylisz sie, tu nie poszlo o swieza krew.. PS. Co Ty o tej baterii? Gdyby wsadzili duzo wieksza to wiesz ile ten kloc by wazyl?

Odpowiedz

4. ~sir tadeiro
0

2011-07-11 18:49:38

W noki po n95 tak powinni zrobic.A tak kazdy nastepny podobnie wolny system ze slaba bateria i popatrzcie jak nokia saczyla.A tak w samsungu nowa krew moze wiele zwojowac

Odpowiedz

3. ~
-1

2011-07-11 18:41:39

Ciekawe, firma na topie, a ten odchodzi.. Hmm..to nie wyglada na klopoty w firmie, a jedynie klopoty osobiste tego czlowieka. Wiec fima Samsung da sobie rade.

Odpowiedz

1. ~
3

2011-07-11 17:01:09

I skończą się tanie wypasione smartphony ... Nokia powróci do łask.

Odpowiedz