DAJ CYNK

Sąd utrzymał karę dla P4 za brak cennika premium przy umowie

29.11.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7423

Ważne 0

0

28. listopada Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę w wysokości 125 tys. zł nałożoną przez UKE na P4 za naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych.

28. listopada Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę w wysokości 125 tys. zł nałożoną przez UKE na P4 za naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych.

Chodzi o naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych przy zawieraniu umów o świadczenie usług telefonicznych, w związku z niewypełnieniem obowiązków określonych w art. 56 ust. 3 pkt 16 Pt oraz art. 61 ust. 4 Pt. Szerzej o karze pisaliśmy w tej wiadomości. Operator od razu zapowiadał odwołanie do sądu.

W zwięzłych motywach zaskarżonego wyroku Sąd Okręgowy wskazał, iż nałożona przez organ regulacyjny kara pieniężna była prawidłowa. Sąd podniósł, iż naruszenie obowiązków informacyjnych wobec użytkowników końcowych polega na każdym naruszeniu tych obowiązków przewidzianych ustawą, czyli obejmuje naruszenie obowiązków dotyczących informowania ogółu użytkowników końcowych, jak i obowiązków informacyjnych w stosunku do poszczególnych użytkowników usług. Sąd uznał, iż obowiązek dostarczania abonentom przy zawieraniu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, cennika usług oraz obowiązek określania w umowach o świadczenie usług telekomunikacyjnych sposobu uzyskania informacji o aktualnym cenniku stanowią obowiązki informacyjne. A zatem, zdaniem Sądu, nałożenie kary było uzasadnione. SOKiK uznał ponadto, iż w stosunku do przychodów spółki kara nałożona na P4 nie może być uznana za wygórowaną.

Źródło tekstu: UKE, wł

Komentarze
Zaloguj się
84. Jo
1

2012-12-01 21:31:17

83. AERO2 USER: Nie zauważyłem żebyś kogoś obraził :) I Ciebie też chyba jeszcze nie :) ale pewnie to kwestia czasu jaki spędzisz na telepolis - zawsze się jakaś "gorąca głowa" trafi :P

Odpowiedz

1

2012-12-01 21:17:31

Kogo ja obrażam ? Jak macie ochotę na merytoryczną rozmowę to ja jestem chętny.

Odpowiedz

82. Jo
-1

2012-12-01 21:00:40

81. ~: 5 złoty miesięcznie razy 12 miesięcy, to już 60 zł wychodzi :) i butelczyna jest :P:P:P

Odpowiedz

81. ~
2

2012-12-01 20:54:48

@79, dla mnie branża telco to nie są tylko stawki za min, MB. To tylko prowokuje niepotrzebne awantury osób chyba zatrudnionych do pisania komentarzy, bo trudno mi uwierzyć, że osoba, która tylko korzysta z usług operatora jest w stanie tak atakować innych korzystających z usług innego operatora. tym bardziej jest to śmieszne, że czasem róznice są rzedu kilku złotych miesiecznie :)

Odpowiedz

80. Jo
1

2012-12-01 20:53:25

79. AERO2 USER: Mało jest tematów po za wyliczaniem i kłóceniem się między sobą kto ile oszczędza na połączeniach, kto jest głupi i przepłaca... a każdy jeden z piszących ma telefon w najlepszej sieci i na najbardziej atrakcyjnych warunkach.. :P No to z tego wynika że we wszystkich sieciach jest dobrze - to po co bić pianę ? :P

Odpowiedz

-1

2012-12-01 20:40:28

@77 to o czym chcesz porozmawiać na portalu telekomunikacyjnym ? Z nowych technologi korzystają, przede wszystkim, młodzi ludzie. Podane były niedawno konkretne dane. Jak mnie jest coś potrzebne to zapożyczam.

Odpowiedz

78. Jo
1

2012-12-01 20:38:40

77. ~ : Nareszcie ktoś ze zdrowym podejściem do tematu - wielki SZACUN :)

Odpowiedz

77. ~
1

2012-12-01 20:21:53

@76, dajcie spokój z tymi wyliczankami, bo zachowujecie sie jak dzieci. po to jest tylu operatorów zeby każdy mógl sobie wybrac co mu najbardziej pasuje. Pasuje Co Play, to bądź w Play a jak Plus to bądź w Plusie ale nie krytykuj wybru innych. Wolisz aero? Ok, nic mi do tego. Ja dokonałem innego wyboru i Tobie tez nic do tego, bo moich rachunków nie płacisz.

Odpowiedz

-1

2012-12-01 20:03:20

@75 gdzie dostanę pakiet 15 GB za 2 zł. bo ja mam go 0 zł. Średnie ARPU to około 40 zł. czyli przy 4 osobowej rodzinie wyjdzie 160 zł. Kto powiedział że oszczędzają. Pieniądze które zostaną wydawane są na inne usługi np. SMS premium i aktywowanie różnorakich pakietów.

Odpowiedz

75. ~
2

2012-12-01 19:21:54

74, moze dla ciebie i dla osob, dla ktorych cena to jedyne kryterium i chocby mial zaoszczedzic 2zl to bedzie sie katowal playem. Oferty sa zblizone a tellefon to znikomy wydatek w domowym budzecie wiec lepiej pomyslec jak zarobic godziwie a nie tracic dnie na pisaniu jak zaoszczedzic 5zl na telefonie. Ale coc dla niektorych Play to sposob na zycie

Odpowiedz

74. ~
-1

2012-12-01 09:58:33

@73 prawda jest taka że do rozmów i smsów najlepszy jest Play a internet mobilny w Aero2 dla statystycznego klienta.

Odpowiedz

73. ~
2

2012-12-01 06:04:13

bardzo dobra decyzja Sądu tylko kara bardzo mala. Powinna byc min. 1mln zlotych. skoro Play stac na oplacanie klakierow wychwalajacych Play na forach i fejsie, to dlaczego nie stac ich na zasluzona kare w takiej wysokosci. Powyzej widac, ze wiekszosc tych peanow to platni komentatorzy. Mam Play i powiem tylw, ze to jest duzo gorsza siec i obsluga niz u konkurencji. Problemy z roamingiem to norma a ich BOK to ludzie z lapanki, ktorzy maja wy....bane na tę robote i pieprza bzdury podczas kontaktu tel byle tylko zamknac sprawe

Odpowiedz

72. ~
0

2012-11-30 18:50:25

Będąc klientem Playa mam dostęp do sieci 2G i 3G Playa, Plusa i Orange. Playa mam od 2007 i wtedy Play miał najbliższy maszt pewnie ze 200 km. Nie miałem żadnych problemów. Zasięg 3G pojawił się pierwszy Playa i od tamtego czasu siedzę na 3G Playa. Na działce na wsi najlepszy zasięg ma Orange. Można porozmawiać ale internet mobilny nie działa. Później Play, Plus a T nie ma zasięgu. Internet mobilny najlepszy ma tam Aero2 :) później Play i Plus. Najlepiej testować na prepaidzie sieć za parę groszy i będzie wiadomo jaka sieć będzie u nas dobra.

Odpowiedz

71. ~
0

2012-11-30 18:42:53

Orange ma chyba najlepszą ofertę dla przenoszących numer z abonamentu przez telesales. 6 miesięcy rabatu 100%. Dla swoich klientów promocja świąteczna 1 miesiąc rabatu ;) Jakby nie patrzeć lepiej być w Play i się przenieść.

Odpowiedz