DAJ CYNK

Rzecznik Play o wielbłądzie

17.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5892

Ważne 0

0

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, bagatelizuje na swoim blogu informację o wygodniejszym roamingu w ofertach prepaid Plusa, zaimplementowanym dzięki technologii CAMEL. Z CAMEL-a korzystają od dawna wszyscy duzi operatorzy.

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, bagatelizuje na swoim blogu informację o wygodniejszym roamingu w ofertach prepaid Plusa, zaimplementowanym dzięki technologii CAMEL. Z CAMEL-a korzystają od dawna wszyscy duzi operatorzy.

Dziś przeczytałem, że PLUS uruchomił technologię CAMEL dla swoich klientów. Myślę, że warto dodać, że technologię tę oferują już od dawna Era, Orange i my - PLAY - czytamy na blogu rzecznika P4.

Jednocześnie rzecznik podkreśla, że P4 współpracuje obecnie ze 157 partnerami roamingowymi w oparciu o CAMEL i oferuje klientom Play Fresh w roamingu MMS-y i dostęp do Internetu.

We wczorajszym materiale prasowym Polkomtel donosił o prostym wybieraniu numerów w 24 sieciach w 20 krajach.

Źródło tekstu: blogplay.pl

Komentarze
Zaloguj się
84. ~wro
0

2010-09-21 14:01:55

W kwestii roamingu przede wszystkim Era ma się czym chwalić, bo w abonamentach i prepaidach można nawet samemu ustawić limit transmisji danych. W Plusie, Play i Orange te limity są automatyczne i wynoszą coś koło 250zł - więc mimo limitów można się pozbyć nieświadomie kasy z konta prepaid albo dostać morderczy rachunek. W Erze ma się nad wydatkami kontrolę.

Odpowiedz

83. olafos
0

2010-09-20 21:58:55

Co do wielbłąda no może i wszyscy więksi operatorzy z tego korzystają ale jednak liczy się to w jakim stopniu ułatwiona jest obsługa korzystania z usług. Niestety w Plusie dalej jakieś kody trza wklepywać. W Erze jest lepiej to o niebo lepiej rozwiązane. W dodatku blokada i limit można sobie w prosty i łatwy sposób ustawić.

Odpowiedz

82. issa
0

2010-09-19 23:29:08

"Pazernosc Play" , a to dobre... To cos jakby chuligan z ulicy zrobilby sobie napis na koszulce "Brutalnosc policji". Obludne odwracanie kota ogonem przez niektorych w imie wlasnych uprzedzen jest nieslychane. "pospiesznie po dwoch miesiacach"... Juz widze co by mowila ta Pani jakby nie dostala wyplaty przez dwa miesiace.

Odpowiedz

81. ~Pazerność Play...
0

2010-09-19 23:12:18

A propos Play muszę coś zacytować bo coś takiego nie mieści się w głowie! Gazeta Prawna 18.09.2010: Sylwii Puszczyk. Skuszona telewizyjną reklamą o tanim mobilnym internecie podpisała z Play umowę na rok. W pewnym momencie spóźniła się o dwa miesiące z opłatą. Kiedy jednak pospiesznie uregulowała zaległy rachunek, okazało się, że i tak nie może podłączyć internetu. Wtedy dowiedziała się, że musi zapłacić 1500 zł kary za przedterminowe zerwanie umowy, bo Play poślizg w opłacie rachunków tak właśnie interpretuje. koniec cytatu. bez komentarza.

Odpowiedz

80. ~Racjonalista
0

2010-09-18 00:09:13

A najzabawniejsze w tym było to,że konsultant biznesowy Playa, który do nas przyjechał na własnym telefonie miał Cell Info "zasieg iPlus 3G". To chyba też o czymś świadczy :-) Bez plusowego roamingu ani rusz.

Odpowiedz

79. ~Racjonalista
0

2010-09-18 00:05:46

~59 testowane na wielu telefonach,~60 tak jest wszędzie,gdzie tylko wloguję się w gsm playa,czyli : Katowice,Mysłowice,Sosnowiec,Chorzów,Tarnowskie Góry,Wrocław,Kraków, Cieszyn.Przeniosłem 2 numery z Plusa,po aktywacji w Play z automatu weszły w zasięg macierzysty P4.Jakość była tragiczna.Na szczęście ustawiłem na sztywno Plusa i jest tak jak miałem przed przeniesieniem,nawet w prastarej Nokii 3310.Mankamenty: 1. przy wyjęciu i włożeniu karty playa telefon znów loguje się do sieci macierzystej, choćby sygnał był śladowy, więc na nowo trzeba ręcznie plusa. 2.Mmsy w roamingu Plusa(edge) ze dwa razy dłużej się wysyłają niż w przypadku numerów plusowych.Chyba mają dane przycięte.Nie dotyczy sygnału 3G Plusa,tu nie ma żadnej różnicy.W jakości rozmów też nie ma.Play niech lepiej popracuje nad własną siecią,zamiast uczynnie "przypominać"jaki to nowoczesny z wielbłądem, a plus nie.Widzą ziarnko piasku w oku drugiego,a zasięgowego wielbłąda we własnym nie.

Odpowiedz

78. Robo
0

2010-09-17 22:05:43

bolek2004 (76) - Plus jako lider i dostawca najlepszego ( w swoim mniemaniu) internetu ma jeszcze stacje bazowe na których można pobierać dane tylko po GPRS-ie! We Wrocławiu na dwóch osiedlach, które są uważane za prestiżowe praktycznie nie ma zasięgu 3G!

Odpowiedz

0

2010-09-17 21:35:35

@ 73 pat - TrustNoOne napisal o tym, ze ma problemy z Plusem a nie z Play.. :)

Odpowiedz

76. bolek2004
1

2010-09-17 20:56:17

No gratulacje dla plusa, jeszcze z 10 lat i wprowadzą biling online:) co w innych sieciach jest od dawna. Podziwiam wytrwałych którzy zostali w sim+, te ciągłe problemy z platformami i ciągłe kombinacje z kodami. Jak na lidera to plus jeśli chodzi o prepaid to jest opóźniony technologicznie od samego początku w porównaniu do innych sieci.

Odpowiedz

75. WitekT
0

2010-09-17 19:31:09

Why: powiedz mi - czy naprawdę tak ciężko Ci zrozumieć, że jeżeli masz jakieś uwagi co do naszego serwisu, to powinieneś je zgłaszać na forum w dziale TELEPOLIS.PL? To nie jest wyłącznie Twoje podwórko - panują tu określone zasady. Możesz się z nimi nie zgadzać, ale nie możesz ich nie akceptować. Próbować zmieniać możesz je poprzez DYSKUSJĘ na forum. Tyle w temacie.

Odpowiedz

74. ~Why?
0

2010-09-17 19:28:59

Najlepiej skasować, bo co tam, tak jest wygodniej, nikt nie widzi jak jesteś nie udolni w moderowaniu TELEPOLIS.PL

Odpowiedz

73. ~pat
0

2010-09-17 19:19:19

@69: to co dzieje sie u Ciebie to raczej wina slabego zasiegu 3G. Obserwowalem to samo na HTC Touch Pro2 majacym 1 kreske zasiegu w Erze i Nokii 5200 zalogowanej do mocno oddalonego nadajnika 3g Plusa, tak wiec to akurat niekoniecznie wina Playa, a samej technologii..

Odpowiedz

70. bart4
0

2010-09-17 18:43:54

Simplus najstarszy pre-paid w Polsce ma uruchomiony roaming w technologii camel z 24 sieciami, Play po 3 latach ma taki roaming ze 157 sieciami.

Odpowiedz

69. TrustNoOne
0

2010-09-17 18:14:13

@ Racjonalista - heh, no i widzisz ja w Play tego nie mam. W Plusie tak. Dziś dzwoniła do mnie panienka z utrzymania Plusa i chciała ze mną przedłużyć umowę... Na początku w ogóle jej nie zrozumiałem gdyż.. przerywało, piszczało, był metaliczny dźwięk, zanikał głos. Po chwili się uspokoiło i zaproponowała mi dwie oferty, super oferty: 1. telefon za 1zł...; 2. rewelacyjne 50% na minucie połączenia czyli 29gr... Ale nie o tym news... Jeśli chodzi o roaming. Play ma CAMEL''a a odkąd tylko pamiętam w Plusie non stop musiałem się bawić z jakimiś kodami... Plus stara się robić z ludzi idiotów i to nie od dziś... Dobrze, że kończy mi się niedługo umowa...

Odpowiedz

68. Robo
0

2010-09-17 17:49:55

toms - wysyłanie mms-ów działa w roamingu krajowym.

Odpowiedz