DAJ CYNK

Rzecznik Orange z kamerą w starej centrali telefonicznej

04.04.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8159

Ważne 5

3

Rzecznik prasowy Orange udał się z kamerą do warszawskiego schronu przeciwlotniczego, w którym mieści się stara centrala telefoniczna Strowger.

Rzecznik prasowy Orange udał się z kamerą do warszawskiego schronu przeciwlotniczego, w którym mieści się stara centrala telefoniczna Strowger.

Centrala mieści się w schronie pod warszawskim Śródmieściem. Od lat nie jest już używana i w najbliższych dniach zostanie całkowicie rozmontowana. W latach świetności przez centralę przechodziły rozmowy ważniejszych osób w kraju, które zazwyczaj kierowane były na teren ówczesnego Związku Radzieckiego. Szczegóły rozmów nie są znane, ponieważ według oficjalnych źródeł cała dokumentacja zaginęła. Po 1989 roku centrala była wykorzystywana do komunikacji wewnętrznej.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
37. ~europolitan
0

2016-04-12 08:32:52

Powinni tam zrobić muzeum zamiast żyletek.W dzisiejszych czasach takie miejsca mają znaczenie.

Odpowiedz

36. ~Pawelex
0

2016-04-09 08:04:40

Oj historia , Na Strowgerze byłem tylko na praktykach . potem była E10A i tam spędziłem 16 lat życia. To były czasy !!!Potem krótko E10B i po kilku miesiacach robota w papierach przez ponad 10lat . Kiedyś to była porządna firma chodziłem do pracy z przyjemnością na końcu to tylko syf Mobbing permanentna inwigilacja i szybko , szybko , szybko jeszcze szybciej . Atmosfera jak w obozie koncentracyjnym. Firma ,która teraz sprzedaje wszystko od budynków , poprzez ośrodki wypoczynkowe na wywalaniu ludzi na bruk. Nawet ci co są o ochronce przed emeryturą też nie są pewni ani dnia ani godziny. Po prostu France telekom z pieskami z polskim rodowodem .

Odpowiedz

35. tiger93
0

2016-04-07 15:50:55

Już jest taka petycja, Napisałem też do telepolis.

Odpowiedz

34. dhpaulus
0

2016-04-05 20:19:19

Hmmmm może petycje online by się napisało.Jest prośba do tych co wiedzą o tym dużo więcej niż ja, by coś napisali np. na petycjeonline.com i porozsyłało by się ludziom by podpisali.

Odpowiedz

33. ~wzruszylem się
0

2016-04-05 18:20:31

pracowałem, na takiej 20 lat. a teraz emerytura.

Odpowiedz

32. ~Marek
0

2016-04-05 14:46:23

Do 28.E10A były Alcatela.Do dzisiaj działają cyfrowe S12J, E10B i 5ESS. Zresztą to bardzo dobre centrale.

Odpowiedz

31. ~Łorendz
0

2016-04-05 09:58:42

Kiepska firma z kiepską ofertą i kiepską infrastrukturą

Odpowiedz

30. ~
0

2016-04-05 09:03:54

Słaba reklama żabojadzkiej sieci.

Odpowiedz

29. ~dragonite
0

2016-04-05 08:23:05

Orange od dłuższego wszystko co może to sprzedaje lub przerabia na żyletki. Pamiętacie co się stało z największym centrum satelitarnym w Psarach ?? Obecnie nie ma tam już ani jednej anteny satelitarnej, goła ziemia i nic więcej.

Odpowiedz

28. ~
0

2016-04-05 06:52:33

27, E10A to były chyba Siemens i były też 5ES Alcatel.

Odpowiedz

27. ~Marek
0

2016-04-04 23:44:12

Co on wie o tym sprzęcie i starych technologiach wykorzystywanych w TP..NIC!!!Następne były centrale E10A już elektroniczne, które były prawie bezobsługowe.

Odpowiedz

25. ~ixu
0

2016-04-04 21:15:11

@24Ola, 3 w Polsce, tyle wystarczy. Jedna z nich w Łodzi.

Odpowiedz

24. ~ola
1

2016-04-04 21:06:04

@23 obecnie największe miasta, ale raczej wszystko jest IP, więc wypadnięcie jakieś nie powoduje zonka.. inne ją zastąpią.

Odpowiedz

23. ~
0

2016-04-04 20:52:49

Tak z ciekawości. Ile Orange posiada central obsługujących ruch komórkowy i gdzie te centrale się znajdują?

Odpowiedz

22. ~
2

2016-04-04 20:31:24

Pamiętam jak likwidowali Agatki, Pentaconty i inne stare centrale. Przez okna wyrzucali w częściach na przyczepę. Następnie sprzedali wszystko. Ogólnie atmosfera w tej firmie była chora jak cała ta firma, jeden by drugiego w łyżce wody utopił. Dobrze że już nie mam z tym bajzlem i tymi ludźmi nic wspólnego.

Odpowiedz