DAJ CYNK

Rzecznik Grupy TP o wynikach P4

20.01.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3888

Ważne 0

0

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, na swoim blogu pogratulował, że P4 udało się wejść mocno na rynek, zamieszać i nieodwracalnie go zmienić. Zastanawia się jednak na ile "papierowe" wyniki odpowiadają prawdzie.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, na swoim blogu pogratulował, że P4 udało się wejść mocno na rynek, zamieszać i nieodwracalnie go zmienić. Zastanawia się jednak na ile "papierowe" wyniki odpowiadają prawdzie.

Na koniec roku Play miał prawie 3,5 mln klientów. Na papierze to sporo. Pytanie, które narzuca się od razu, ile z kart SIM jest aktywnych biorąc pod uwagę, że w prepaid za 5 zł można mieć 12 miesięczną ważność konta, a i potem pewnie nie są od razu wyłączane. W tym wypadku polityka W3, a zwłaszcza Orange jest zdecydowanie bardziej rygorystyczna - pisze rzecznik na blogu.

Pozytywna EBIDTA od sierpnia 2009 roku absolutnie Jabczyńskiego nie dziwi, bo, jego zdaniem, zapracowali na nią zgodnie wszyscy klienci trzech największych operatorów sponsorując P4 dzięki wyjątkowo dużej asymetrii MTR.

Zgodnie z oczekiwaniami zdecydowana większość klientów operatora to prepaidowcy, co od razu widać na niższym niż średnia rynkowa zagregowanym ARPU. Czyli żadnych sensacji. Chętnie jednak poznałbym ARPU z samego prepaida. Tak samo, jak z usług niegłosowych czyli np. Play Online - pisze dalej Jabczyński.

Wysokie nakłady inwestycyjne są zrozumiałe i świadczą, zdaniem Jabczyńskiego, że P4 mocno inwestuje w sieć, aby szybko wycofać się z drogiego roamingu krajowego.

Podsumowując moim zdaniem przed planowaną sprzedażą P4 reklamuje się jako przyzwoita panna na wydaniu z ładnie prezentującym się posagiem. Ale jak to w życiu i małżeństwie diabeł tkwi w szczegółach - kończy swój wpis rzecznik.

Szerzej o wynikach P4 w 2009 roku i planach na 2010 rok pisaliśmy w tej wiadomości i tej wiadomości.

Źródło tekstu: blog.tp.pl

Komentarze
Zaloguj się
56. ~xxx
0

2010-02-03 14:43:53

lej na pley... ;) kiepska jakość połączeń i wszystko inne... nooo oprócz cen, ale wolę więcej zapłacić i mieć przyzwoitą jakość usług... nigdy więcej playa...

Odpowiedz

55. ~
0

2010-01-23 11:00:28

Wojciech Jabczyński powiedział na konferencji: "Chał, chał, chał". Tworzenie negatywnego PR konkurencji to tez sztuka.

Odpowiedz

54. ~Adi
0

2010-01-21 20:57:18

Do 52 zapomniałeś dodać 7punktu - nabijanie bardzo dużej liczby klientów którzy często tylko raz użyją tej karty. A co do TP nie lubię ich ale mają racje.

Odpowiedz

53. Galnospoke
0

2010-01-21 10:06:20

Oho, strach zajrzal realnie w oczy.

Odpowiedz

52. ~
0

2010-01-21 04:28:36

Ważność konta w PF to: 1.Zaleta dla klienta, 2.Pomysł na przejęcie klientów z W3(nie było przenoszenia numerów 24h)- dwa simy, 3.B. tanie tworzenie sieci numerów w P4, 4.Oferta uderzająca w sieć stacjonarną (minuta za 5gr), 5. Możliwość stworzenia "wiecznego numeru" za niewielkie pieniądze, 6. 100%-towe prawdopodobieństwo odebrania części dochodów W3 itd. Jak widać się opłaciło. I jeszcze jedno Jak na razie te simy są aktywne zgodnie z doładowaniem -12 mscy + 5 mscy. Sam mam drugi fon z PF tzw. >przenośny

Odpowiedz

51. jojo
0

2010-01-21 00:06:03

thonka (49) - Nie wiem o co mu chodziło - nie podał konkretów.

Odpowiedz

50. thonka
0

2010-01-20 23:56:39

@46 pisalem czysto teoretycznie, chodzilo po prostu o to, ze i tacy by sie znalezli co tak robili ;)

Odpowiedz

49. thonka
0

2010-01-20 23:53:47

@48 pewnie chodzilo o stawki w sieci i bylo to do osiagniecia bez problemu.

Odpowiedz

48. jojo
0

2010-01-20 23:01:39

43 - Tak? I na jakich zasadach miałeś stawki rzędu 5 gr / 10 gr? Teraz te stawki dostępne są dla każdego "z ulicy", bez konieczności wiązania się abonamentem, czy ponoszenia wysokich kosztów.

Odpowiedz

47. ~@thonka
0

2010-01-20 22:56:40

bez wycieczek osobistych proszę :-) bo zaczyna się tu robić jak na onecie. W orange przecież ważność na przychodzące jest 12 miesięcy więc o czym rzecznik pisze? Dla klientów ale nie dla sieci będzie lepiej jak zrobią 12 miesięcy ale na wychodzące po doładowaniu :-)

Odpowiedz

46. jojo
0

2010-01-20 22:56:31

thonka (23) - Mylisz się. Drugie tyle ze startera w promocji "2x więcej na starterze" trafia na konto promocyjne (te samo na którym ląduje 60 zł za MNP i 3 zł / 15 zł z promocji "Bonus na start"), a nie na główne konto Złotówkowe. Więc po 5 złotowym minimalnym doładowaniu jest ważne maksymalnie 90 dni, a nie cały rok. To tak dla uściślenia. ;-)

Odpowiedz

45. thonka
0

2010-01-20 22:05:37

@40 na patrz... ja internet w telefonie mialem juz zanim play wogole wprowadzilo playonline a co dopiero pakiety w telefonie. i jakos nie placilem za to gory pieniedzy.

Odpowiedz

44. thonka
0

2010-01-20 22:03:49

@35 i po co to bylo? dobrze Ci w play, mi dobrze w erze, to po co mnie atakujesz? taka ideologie Ci wpoili u fioletowego gluta?

Odpowiedz

43. ~
1

2010-01-20 21:57:53

@31: Gdyby nie Gierek to z Warszawy do Katowic dalej jeździłoby się po bezdrożu. @35: NIe wydaje się. TO TOBIE się wydaje. @40: Stawki w sieci były rzędu kilku groszy kilka lat zanim pojawił się jakiś Play. I co - jemu zawdzięczam 5gr/min w Plusie albo 10gr w orange? Śmiechu warte. No ale zapomniałem... przecież rzecznik P4 posiada bloga! Ja pierdziu, ale to jest super wypas dla klienta ten blog! Normalnie gdyby nie blog to w ogóle sieć jest do niczego buahahahahahahaha

Odpowiedz

42. cudny
0

2010-01-20 21:06:50

ad. 41 chyba po prosty świadomy jest ofert swojej firmy i tyle. W sumie mu się nie dziwie bo ostatnio orange bardzo dużo daje w prepaidach, także pewność siebie zrozumiała.

Odpowiedz