DAJ CYNK

Rynek połączeń telefonicznych prepaid się podwoi

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 816

W Stanach Zjednoczonych ponad 150 milionów konsumentów posiada telefon komórkowy, a do 2007 roku liczba osób korzystających z usług telefonicznych opłacanych z góry mają się prawie podwoić.

W Stanach Zjednoczonych ponad 150 milionów konsumentów posiada telefon komórkowy, a do 2007 roku liczba osób korzystających z usług telefonicznych opłacanych z góry (obejmuje to miedzy innymi usługi z możliwością płacenia kartą kredytową) mają się prawie podwoić. Jeśli do 2006 roku powstanie silny rynek takich usług skierowanych do nastolatków i ludzi o niskich dochodach, nowi użytkownicy mogliby wnieść kolejne 6.3 miliarda USD zysku do całego rynku telefonii bezprzewodowej.

W 2006 roku ilość osób płacących z góry za połączenia telefoniczne ma wzrosnąć do 20 proc. wszystkich użytkowników (w 2003 roku stanowili oni 8 proc. użytkowników). 49 proc. abonentów wymieniło możliwość kontrolowania kosztów jako pierwszy powód wyboru taryfy prepaid. Jednak usługi te skierowane są także do rynku młodzieżowego, który może przynosić duże zyski. Takie usługi pozwalają młodym ludziom na elastyczność, co jest u nich bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze rodzaju usługi. Yankee Group spodziewa się wzrostu tego segmentu o 70 proc. do 24.8 miliona klientów do końca 2007 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PRnews.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu