DAJ CYNK

Ruszyła sprzedaż Nokii C6-01

05.11.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10168

Ważne 0

0

Kompaktowa Nokia C6-01 to kolejny smartfon fińskiego producenta pracujący pod kontrolą systemu Symbian^3 i zarazem pierwszy z ekranem AMOLED wyposażonym w technologię ClearBlack.

Kompaktowa Nokia C6-01 to kolejny smartfon fińskiego producenta pracujący pod kontrolą systemu Symbian^3 i zarazem pierwszy z ekranem AMOLED wyposażonym w technologię ClearBlack.

Dzięki ClearBlack ekran telefonu jest czytelny w ostrym słońcu i to nawet jeśli oświetlenie pada na ekran prostopadle. W efekcie na świeżym powietrzu uzyskujemy czytelność jeszcze wyższą niż w przypadku ekranów LCD wyposażonych w dodatkową warstwę refleksyjną (jak np. te w iPhone'ach).

Ekran zastosowany w C6-01 ma przekątną 3,2 cala i rozdzielczość 360 x 640 pikseli (nie jest to ekran PenTile). Telefon ma aparat 8 Mpix (bez autofokusa) i nagrywa filmy jakości HD, nie zbrakło czytnika kart microSDHC (karta 2 GB w zestawie).

Cena telefonu bez podatku to 260 euro.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~
0

2010-11-07 19:07:04

27 dobrze słyszałeś bo winne są wadliwe końcówki mocy które się psują. Ale nie przejmuj się bo ta końcówka sama potrafi się naprawić jeśli zmienisz operatora.

Odpowiedz

23. WitekT
0

2010-11-05 22:41:43

Hose: "jakość HD" to nie tylko rozdzielczość, ale i odpowiedni kodek oraz bitrate.

Odpowiedz

22. Hose
0

2010-11-05 22:25:58

Co oznacza video "jakości" HD? Jeśli to ma oznaczać ROZDZIELCZOŚĆ formatu 720 to gratuluje używania za każdym razem "jakości" HD. Kpina maksymalna.

Odpowiedz

21. ~miro
0

2010-11-05 20:25:33

Czyli "Oprócz ręcznego i automatycznego nastawiania ostrości istnieją też aparaty, w których ostrości się nie nastawia i jest ona zawsze ustawiona od pewnej minimalnej odległości granicznej do nieskończoności. Obiektywy w tych aparatach nazywa się Fixed Focus - co oznacza "Stała ostrość". Efekt ten jest możliwy do uzyskania ze względu na dużą głębię ostrości występującą w obiektywach szerokokątnych, stosowanych w tego typu aparatach."

Odpowiedz

20. ~
0

2010-11-05 18:05:38

17., jest to widoczna pomyłka. Informacje w końcu wyciągnęłam ze strony Nokii dla developerów po angielsku. Jest tam dużo ciekawych szczegółów, np. nowe Nokie mają USB OTG (można zobaczyc na telefonie zawartosc pendrive lub innej Nokii...) No i niestety ta strona, chyba zrobiona najdokładniej, rozwiała moje nadzieje co do autofokusa... Chciałabym nowego Symbiana, ale w specyfikacjach widzę że chyba wszystkie prócz N8 mają ten fixed focus. Dobre do fotek z daleka, ale nie z bliska...

Odpowiedz

19. ~
1

2010-11-05 18:05:22

8 mp bez autofocusa i juz wiem dlaczego nokia ma nowego dyrektora.Przylaczam sie do postu wyzej ze lepszy wave z superamoledem.

Odpowiedz

18. ~miro
0

2010-11-05 16:37:14

Na stronie Nokii jest wkrótce Nokia C5-03 o której na Telepolis nie ma żadnej wzmianki?

Odpowiedz

17. ~miro
0

2010-11-05 16:25:49

Bez autofocus a w specyfikacji jest więc pytam o co kaman? W końcu jest ten autofocus czy nie?

Odpowiedz

16. ~W.M
1

2010-11-05 16:23:06

Nokia cały czas strzela sobie w kolano.. przy każdej prezentacji jakiegokolwiek modelu! 8Mpix bez AF?! To kpina jakaś..

Odpowiedz

15. ~xad
1

2010-11-05 15:48:34

@12 Milestone?

Odpowiedz

14. ~sewix5
1

2010-11-05 15:12:44

8 MEGAPIKSELI BEZ AUTOFOCUSA!? POGIĘŁO ICH!!!

Odpowiedz

12. ~sudione
1

2010-11-05 15:01:02

O ile wyczekiwałem z niecierpliwością na ten telefon jednak gdy Nokia postanowiła usunąć klawiaturę QWERTY z tego modelu to nie ma ma już na rynku dobrej słuchawki do 1000zł z klawiaturą QWERTY.:| Pozostaje czekać dalej.:(

Odpowiedz

11. ~ff
0

2010-11-05 14:50:43

9- jeśli sa jakieś ograniczenia w długości nagrania w telefonie to nie ma to znaczenia.Przecież mówimy o symbianie. Więc pewnie zaraz pojawi się jakaś aplikacja usuwająca ten problem (jeśli jest).

Odpowiedz

10. korek57
0

2010-11-05 13:04:42

ma Wifi

Odpowiedz

9. ~
-1

2010-11-05 12:45:05

@3 Niekoniecznie dla studentow jesli to miales na mysli :-) O wifi tez nic nie pisza. A propos czy w nowych Nokiach nadal jest jednominutowe ograniczenie dyktafonu bo nie jestem na biezaco?

Odpowiedz