DAJ CYNK

Ruszyła przedsprzedaż Samsunga Galaxy S II

25.02.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8375

Ważne 0

0

Na stronach sklepu internetowego Clove.co.uk ruszyła przedsprzedaż smartfonu Samsung I9100 Galaxy S II. Cena? 2835 zł w najprostszej wersji.

Ruszyła przedsprzedaż Samsunga Galaxy S II Na stronach sklepu internetowego Clove.co.uk ruszyła przedsprzedaż smartfonu Samsung I9100 Galaxy S II. Cena? 2835 zł w najprostszej wersji.

Cena podana w nagłówku dotyczy urządzenia z 16 GB pamięci wewnętrznej (612 funtów), za telefon wyposażony w 32 GB pamięci zapłacić trzeba już 708 funtów, czyli w przeliczeniu około 3280 zł. Regularna sprzedaż nowego smartfonu Samsunga rusza w II kwartale tego roku.

Czy warto wydać aż tyle? Obudowa o grubości 8,49 mm, bateria 1650 mAh, 4,3-calowy ekran Super AMOLED Plus, HSPA+, dwurdzeniowy procesor czy aparat 8 Mpix zdolny nagrywać filmy jakości FullHD to tylko część argumentów za zakupem nowej Galaktyki.

Szerzej o Galaxy S II pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: pocket-lint, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. ~bbeeeeeeee
0

2011-05-09 15:12:25

W sieci zrobiło się niezłe zamieszanie. Coraz więcej gier jest niejako “optymalizowanych” pod układy graficzne nVidia. Nowy smartfon od Koreańczyków pracuje na układzie graficznym Mali-400 i już obecnie wiadomo, że z kilkoma ciekawymi tytułami mogą być kłopoty. Co gorsza, globalny trend optymalizowania gier pod układy nVidii wcale nie poprawia sytuacji. Wszystko zaczęło się na forum XDA, gdzie kilku użytkowników uskarżało się na brak możliwości uruchomienia gry X-Plane pod SGS 2. Po krótkiej wymianie wiadomości, między graczami a twórcą aplikacji okazało się, że wspomniany już układ graficzny Mali-400 nie wspiera formatów kompresji danych, które są niezbędne aby uruchomić grę. Układ graficzny używany przez Samsunga wspiera tylko format ETC a programiści wymagali formatów PVR, DXT oraz ATITC. Jak na ironię, okazało się, że trudno obwiniać za ten stan rzeczy Samsunga. Należy raczej winić programistów, którzy nie są w stanie- wielu przypadkach- stworzyć zoptymalizowanych pod wszystkie smartfony gier. Niesie to za sobą ryzyko, że gry, zwłaszcza te “dedykowane”, mogą na nowym telefonie od Samsunga nie działać. Teoretycznie w takich sytuacjach, gdy gra dedykowana jest pod nVidię (która wymyśliła format DXT), aplikacja zaraz po uruchomieniu będzie wyświetlać użytkownikom komunikat, informujący o tym, że na ich telefonie nie jest zainstalowany dany układ graficzny, no, czyli po prostu sobie nie pogramy. Wprawdzie wielu majsterkowiczów z całą pewnością będzie w stanie szybko “przerobić” dedykowane gry, ale czy o to chodzi? Wątpię.

Odpowiedz

28. ~Aaa
0

2011-03-01 22:22:37

Jest taka roznica miedzy iphonem a androidami, na iphona aplikacje sa szyte na miare, a na androidowe telefony aplikacje sa na cala mase telefonow pisane, moze sa wyjatki ale nigdy nie osiagnie takiego dopasowania jak na iphona. I jezeli cos ma wykorzystac nowe mozliwosci jakie daja mobilne dwa rdzenie mobilne to zrobia to aplikacje na iphonie np gry z silnikiem unreala. Mialem mojego wysluzonego iphona 3g wymiemic na galaxy s pro ale samsung olal Polske jezeli chodzi o dystrybucje tegoz telefonu. W tym roku juz najwyzszy czas na wymiane telefonu, myslalem nad iphonem4 ale jego wyglad to porazka w porownaniu do 3g, z kolei i9000 zostanie nie dlugo olany przez producenta bo wychodzi mlodszy brat. W najblizszej przyszlosci sa zapowiedziane dwordzeniowe, tylko czekac az ktorys producent pokusi sie o wstawienie intel atoma i prawdziwego systemu operacyjnego. Ale to chyba nie w tym roku. Jak ktos kiedys powiedzial galaxy s 2 - " podobasz mi sie, nie spi€rdol tego"

Odpowiedz

27. ~wookashpyka
0

2011-02-28 09:48:34

tego typu news był już dość dawno na gsmarena bodajże, 619 funtów to była pierwsza i najwyższa cena przedsprzedaży, a gdzieś w Austrii bodajże było poniżej 550 euro.

Odpowiedz

26. ~Mag
0

2011-02-27 23:52:02

Sprawdziłem ostatnio ile dałem kiedyś za Nokie N95 - spadłem z krzesła: 2600zł. Kiedyś to też był świetnie wyposażony telefon.

Odpowiedz

25. code
1

2011-02-26 10:28:59

@24: ale nie wprowadzi :)

Odpowiedz

23. Maniiiek
1

2011-02-25 23:19:11

@16 a ja nie wyobrażam sobie nosić w kieszeni 4,3 calowej płytki. Już wole iPhone.

Odpowiedz

22. ~LiPA
1

2011-02-25 22:02:06

Za drogi. Nie jest wart aż tylu pieniędzy. Po pół roku straci na wartości 50%.

Odpowiedz

21. ~Samson
0

2011-02-25 20:15:48

No i samsung prowadzi politykę jak apple. Cena jak za ip4 po wyjsciu. Szkoda ze to dalej samsung ;)

Odpowiedz

20. ~code
0

2011-02-25 20:14:43

@16: na całe szczęście rynek jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie. Ja z pogardą patrzę na wielkie telefony z Androidem, które - dla mnie - są masą przehype''owanych, teoretycznych możliwości, których nie można wykorzystać, bo nie ma do nich softu.

Odpowiedz

19. ~Adam
-1

2011-02-25 19:55:31

Co to kuzwa za mania z tym iphonem ?? Jezus przecie ten telefon nawet 1000 nie jest wart. Samsung piekny i cena tez;/

Odpowiedz

18. ~Dżeki z Los Angeles
-1

2011-02-25 19:29:36

Wy hyba oszaleliscie! Najlepszym telefonem jest Iphone 4 a nie to chore *** :-/

Odpowiedz

17. ~Adam
0

2011-02-25 19:26:39

oplaca sie w niskim abonamencie brać Galaxy S za 1299 zl ? Ja bym jeszcze trochę zwiększył abonament i zmniejszył nieco cenę telefonu. Ogólnie opłaca się go nabyć, bo moim zdaniem do chwili ukazania się na rynku SAMSUNGA Galaxy S II, to jest najlepszy smartfon, który dostarcza wiele przyjemności użytkownikowi

Odpowiedz

16. ~Adam
-1

2011-02-25 19:19:32

Jak wejdą "dwurdzeniowce" LG I Motoroli, nie wpłynie to na cenę Galaxy S II. Ponieważ już na samym starcie LG I Motorolę wyceniono na 2.400 zł, więc wszyscy świadomi są różnicy. Natomiast za iPhone, nie zapłaciłbym, nawet, gdyby ten telefon kosztował około tysiąca zł, ponieważ interesuje mnie urządzenie użyteczne i nowoczesne, a produkt Apple, to przy Samsungu Galaxy S, wydaje się wytworem epoki technologicznej, o której już dawno zapomnieliśmy. Najśmieszniej wygląda porównanie fizyczne tych telefonów..., jest to żenujący obrazek. Przy nowym Samsungu iPhone4, prezentuje się jak niepoważna, mała zabawka.

Odpowiedz

15. ~sb
0

2011-02-25 19:06:24

oplaca sie w niskim abo brac Galaxy S za 1299 zl ?

Odpowiedz

14. ~code
0

2011-02-25 18:17:27

rozumiem, że można przepłacić za iPhone, bo jest tylko jeden iPhone, ale tyle kasy za słuchawkę z Androidem, której specyfikację techniczną zaraz dogoni (i pewnie przegoni) reszta producentów jeszcze w tym roku?

Odpowiedz