DAJ CYNK

Ruszyła druga edycja testów Wi-Fi Calling w Plusie

30.12.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4319

Ważne 6

4

Plus rozpoczął drugą turę testów usług Wi-Fi Calling. Testy potrwają do końca marca, liczba testerów to ponownie 10 tys. osób.

Plus rozpoczął drugą turę testów usług Wi-Fi Calling. Testy potrwają do końca marca, liczba testerów to ponownie 10 tys. osób.

Zobacz: Zakończenie testów usługi Wi-Fi Calling w Plusie

Aby zapisać się do testów należy wypełnić zgłoszenie pod tym adresem. Następnie w ciągu 14 dni wysłany zostanie SMS z kodem aktywującym aplikację testową. W ramach usługi klienci mogą wykonywać i odbierać w zasięgu Wi-Fi połączenia na terenie Unii Europejskiej zgodnie ze stawkami krajowymi.

Testy realizowane są z wykorzystaniem dodatkowej aplikacji obsługującej Androida w wersji 4.4 lub wyższej. W teście mogą wziąć udział również uczestnicy pierwszej edycji zakończonej 21 grudnia.

Zobacz: regulamin testów usługi

Źródło tekstu: Plus, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~Malikson
0

2016-01-08 20:54:30

Plus jako pierwszy udostępni komercyjnie WIFI calling, tym bardziej, ze jest to już druga faza testów. Podobnie jak było to z LTE wyprzedzili konkurencje o kilkanaście miesięcy.

Odpowiedz

23. ~Arek
0

2016-01-08 19:02:31

Mam nadzieję, że to już zaawansowana faza testów, bo mi takie wi-fi calling jest niezbędne. Ja to się uda szybko plusowi wdrożyć i zaproponować dla każdego, to się prawdopodobnie do nich przeniosę.

Odpowiedz

22. ~Gollum
1

2016-01-04 07:30:58

"handoverów" no litości.

Odpowiedz

21. ~@7
0

2016-01-03 20:45:34

Operatorzy nie uruchamiający nie liczą na oszczędności przez przerzucenie części ruchu na wifi, bo to nie zadziała. Tylko play może na tym zaoszczędzić, zamiast roamingu krajowego... Inni muszą i tak budować zasięg stacjami komórkowymi, więc wifi calling to tylko taki gadżet, nowinka. Pokazujemy, że możemy też po WIfi a jeśli przez przypadek masz stacjonarny internet z wifi i problemy z zasięgiem komórkowym to wifi calling może rozwiązać problem z zasięgiem... Brak handoverów do sieci komórkowej już dyzkwalifikuje to rozwiązanie jako zastępstwo dla normalnych stacji BTS...

Odpowiedz

20. ~!!
0

2016-01-03 12:33:03

@19 : W pierwszej edycji mi np. odmówili, a niby korzystam z abo...heh...Jest widocznie lepszy i gorszy abonent...

Odpowiedz

19. ~,,,
0

2016-01-03 12:25:51

mogą wziąć udział tylko osoby fizyczne będące abonentami Plusa w ofercie Plus Abonament.

Odpowiedz

18. ~gosc
0

2016-01-03 09:40:48

Nieraz w bloku na niższych piętrach jest problem z zasięgiem gsm. To może być jakaś alternatywa dla dzwoniących, żeby nie musieli na balkon wychodzić dzwonić.

Odpowiedz

0

2016-01-01 19:29:49

Mówcie co chcecie. Natywne wifi calling może być bardzo fajne w przyszłości. Zrobią na tym hd voice i będzie elegancko. Zasięg 4 sieci może i jest wszędzie ale nie jeden tu psioczył na jakość rozmów głosowych w różnych sieciach. Jest wiele budynków gdzie zasięg jest dziurawy i wkurza domowników. Sam mam jeden taki pokój.

Odpowiedz

16. PiotrM
-1

2015-12-31 23:06:30

Będę pisał to do znudzenia: to niszowa usługa z której nie skorzysta nawet promil abonentów , bez znaczenia dla rynku czy obciążenia sieci, nawet lokalnie

Odpowiedz

15. ~Adam
2

2015-12-31 15:46:23

Tylko ciągle zapominamy o tym że mówimy o zasięgu >znanych< sieci WiFi lub o zgrozo >otwartych< sieci WiFi. O tym co znaczy publiczny hotspot już pisałem. A bardziej zaufane sieci, to już przypisanie do konkretnego miejsca. Czyli tak jak ktoś mówi - np. biuro, gdzie zasięg GSM kuleje choć to pewnie jednostkowe przypadki. Bardziej racjonalne wykorzystanie widzę w roamingu i przypadku posiadania mobilnego routera. Aplikujemy lokalną kartę i telefon łączymy po WiFi. Przy czym szukam sensownego rozwiązania na siłę. Bo to trochę jak toczenie kwadratu. Na pewno daje to rozgłos, ukazanie innowacyjności i próbę wybicia się po za schematy.

Odpowiedz

14. ~BK
2

2015-12-31 12:05:53

@13 Heca wielka dla udziałowców, bo można przerzucić koszty na innych operatorów i nie wydawać pieniędzy na własną infrastrukturę. Nikt nie mówił, że WiFi Calling ma być dobre dla abonentów.

Odpowiedz