DAJ CYNK

Rusza Off Plus Camera

12.04.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11

Ważne 1

1

Tradycyjnie w Krakowie od 12. do 21. kwietnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, którego już po raz kolejny sponsorem tytularnym jest operator sieci Plus.

Tradycyjnie w Krakowie od 12. do 21. kwietnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, którego już po raz kolejny sponsorem tytularnym jest operator sieci Plus.

Plus zapewnia infrastrukturę techniczną i jest dostawcą internetu LTE na potrzeby jego organizacji - korzysta z niego Biuro Festiwalowe oraz Biuro Prasowe. Na specjalnych stanowiskach testowych znajdujących się na Rynku Głównym w Krakowie działanie technologii LTE będą mogli sprawdzić również uczestnicy Festiwalu w strefach WiFi LTE wyposażonych w tablety.

Off Plus Camera skupia się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców i jest jednym z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej. Najważniejszą częścią krakowskiego festiwalu jest konkurs główny Wytyczanie drogi, w którym startują filmy początkujących reżyserów. Prócz stałych sekcji tematycznych, czyli Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, Odkrycia, From the Gut - amerykańscy niezależni, Nadrabianie Zaległości, Konfrontacje, w tegorocznej edycji pojawią się także całkiem nowe: Kino Spod Ciemnej Gwiazdy, Black American Cinema, Kino Czasu Kryzysu, Nowe Kino Włoskie. Gośćmi specjalnymi tegorocznego Off Plus Camera będą Costa-Gavras, Josh Hartnett, Nick Moran i Stephen Dorff.

Tradycyjnie już integralną częścią festiwalu są konkursy filmów zrealizowanych telefonem komórkowym pod tytułem Bierzcie i kręćcie, zainspirowane analogicznym projektem Roberta Redforda z festiwalu Sundance. Najlepsze filmy każdego z konkursów wyłoni specjalnie powołane jury oraz internauci za pośrednictwem strony konkursu. W tym roku odbędzie się konkurs "filmów komórkowych" pod tytułem Podróż Do Przyszłości, który jest organizowany wspólnie z operatorem sieci Plus. Skierowany jest on do wizjonerów, którzy w trzyminutowym filmie przedstawią swoją wersję komunikacji międzyludzkiej w przyszłości, w coraz szybciej rozwijającym się wirtualnym świecie. Link do konkursu Podróż Do Przyszłości znajduje się na stronie bierzcieikreccie.com.

Więcej informacji o festiwalu Off Plus Camera dostępnych jest na stronie offpluscamera.com.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się