DAJ CYNK

Rusza konkurs Ovi Developers Challenge

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2261

Dziś ruszył Ovi Developers Challenge - organizowany przez firmę Nokia konkurs, do którego przystąpić może każdy, kto interesuje się mobilnymi rozwiązaniami. Wystarczy przesłać ciekawy projekt aplikacji na telefon.

Dziś ruszył Ovi Developers Challenge - organizowany przez firmę Nokia konkurs, do którego przystąpić może każdy, kto interesuje się mobilnymi rozwiązaniami. Wystarczy przesłać ciekawy projekt aplikacji na telefon.

Na autorów 20 najlepszych - zdaniem jury - pomysłów czeka 10 telefonów Nokia N900 i 10 telefonów Nokia N97 Mini. Takie same nagrody otrzymają autorzy 20 prac, które zdobędą największą liczbę głosów wśród Internautów. Natomiast ci, którzy maję pewne doświadczenie w programowaniu mogą w ramach Ovi Developers Challenge napisać i zgłosić aplikację. Zwycięska praca zostanie udostępniona w Ovi Sklepie, a jej autor otrzyma 30 tys. i możliwość odbycia praktyk w firmie Psiloc.

Jeśli masz własny, ciekawy pomysł na aplikację, to wejdź na stronę www.developerschallenge.pl i podziel się nim. Prace można przesyłać do 22 marca 2010 r. Równolegle z tym konkursem trwa głosowanie Internautów. To oni do 28 marca wybiorą 20 zwycięskich pomysłów. Kolejne 20 wybierze jury w składzie: Piotr Bubak (Nokia), Marek Filipiak (Psiloc), Michał Jerz (My-Symbian.com), Konstanty Młynarczyk (CHIP) oraz Zbigniew Urbański (TVN Turbo).

W konkursie Ovi Developers Challenge wygrywają także Internauci. Osoby, które wezmą udział w głosowaniu internetowym na najlepsze pomysły na aplikacje mogą wygrać jeden z 5 telefonów Nokia N900 lub jeden z 5 telefonów Nokia N97 Mini.

Jeżeli szukasz ciekawych wyzwań, a do tego zajmujesz się pisaniem aplikacji mobilnych - weź udział w konkursie Nokia. Na autora najlepszej aplikacji czeka 30 tys. zł, a osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 15 tys. i 5 tys. zł. Ponadto zwycięska praca zostanie udostępniona na rok w Ovi Sklepie - internetowej platformie z aplikacjami, grami i multimediami na urządzenia Nokia. Termin nadsyłania prac upływa 30 maja 2010 roku, a wyboru zwycięskiego projektu dokona jury.

Podczas konferencji podano także kilka informacji na temat samego sklepu Ovi, czyli Ovi Store. Przypomniano, że użytkownicy pobierają już 1 mln aplikacji dziennie, a od początku uruchomienia generowany ruch daje 100% wzrostu z miesiąca na miesiąc. W tej chwili sklep obsługuje już ponad 100 modeli telefonów Nokii, a w Polsce telefonów, na których może działać sklep jest ok. 6.mln szt.

TOP5 pobieranych aplikacji to:
1. Nokia Energy Profiler
2. SMS Preview
3. YouTube
4. Shazam
5. Ovi Maps

TOP 5 telefonów, na które sa pobierane aplikacje to:
1. Nokia 5800
2. Nokia N97
3. Nokia 5530
4. Nokia E51
5. Nokia N95

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu