DAJ CYNK

Rusza konkurs na najlepszą polską aplikację na platformę "bada"

21.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1671

Ważne 0

0

Już wkrótce na polski rynek wkroczą smartfony działających w oparciu o autorską platformę Samsung bada oraz sklep z aplikacjami Samsung Apps. Z tej okazji producent rozpoczyna bada Cup - konkurs, w którym mogą wziąć udział programiści i twórcy aplikacji mobilnych z całej Polski.

Już wkrótce na polski rynek wkroczą smartfony działających w oparciu o autorską platformę Samsung bada oraz sklep z aplikacjami Samsung Apps. Z tej okazji producent rozpoczyna bada Cup - konkurs, w którym mogą wziąć udział programiści i twórcy aplikacji mobilnych z całej Polski.

Wszyscy z nich, którzy zdecydują się przyłączyć do akcji, będą mogli pokazać swoje możliwości tworząc aplikację w jednej z czterech kategorii: Społeczności, Gry, Informacja i rozrywka oraz Narzędzia. Pula nagród wyniesie 450 tys. zł. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 30. lipca, a już w sierpniu poznamy nazwiska 21 najlepszych polskich twórców aplikacji mobilnych. bada Cup jest częścią ogólnoświatowej akcji - bada Developer Challenge, z całkowitą pulą nagród 2,7 mln dolarów.

Zasady bada Cup

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 30. lipca. Przesyłać je można za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.bada.samsung.pl. Po rejestracji, w serwisie można również pobrać SDK - zestaw narzędzi niezbędnych do stworzenia aplikacji, oraz skorzystać z poświęconego konkursowi forum. Jury oceniające prace będzie premiowało przede wszystkim innowacyjność i niepowtarzalność koncepcji stojącej za projektem aplikacji. Duże znaczenie będą również miały takie cechy jak: komercyjny potencjał, funkcjonalność, walory użytkowe oraz estetyczne projektu.

Jury konkursu wyłoni dziewięć najlepszych prac. Twórca zwycięskiej aplikacji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł. Autorzy, których prace uplasują się na miejscach od 2. do 4., wygrają po 50 tys. zł. Natomiast zdobywcy czterech kolejnych miejsc otrzymają po 30 tys. zł. Wszyscy laureaci otrzymają smartfony Samsung S8500 Wave.

Dodatkowo, w każdej kategorii Jury wybierze i nagrodzi po trzy najlepsze aplikacje. Autorzy najlepszych prac będą premiowali nagrodą 5 tys. za zajęcie pierwszego miejsca, 3 tys. złotych za drugie miejsce oraz 1 tys. złotych za trzecie. Każdy z nich otrzyma również smartfon Samsung S8500 Wave.

bada na polskich uczelniach

Od maja na polskich uczelniach trwa też specjalny cykl seminariów poświeconych platformie bada oraz tworzeniu aplikacji w tym środowisku. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z polskiego oddziału Samsunga. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na www.bada.samsung.pl.

Samsung Apps

Premierze nowej platformy bada towarzyszy również silna rozbudowa serwisów Samsung Apps - w 2010 roku sklepy z aplikacjami Samsunga będą dostępne w 50 krajach na całym świecie. W Polsce użytkownicy będą mogli korzystać ze sklepu już na przełomie maja i czerwca. W początkowej fazie jego zasoby będą opierały się o lokalizowane aplikacje globalne. Dodatkowo, na zlecenie Samsunga, tworzeniem aplikacji zajmą się wybrane, wyspecjalizowane w tej dziedzinie, firmy oraz warszawskie R&D Center. Tuż po premierze na "półkach" Samsung Apps znajdzie się 300 aplikacji, a ich liczba będzie sukcesywnie rosła.

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się
1. ~iND
0

2010-05-21 12:50:39

W tytule jest mały błąd "platforę".

Odpowiedz