DAJ CYNK

Rusza budowa szerokopasmowego Internetu w Lubuskiem

21.02.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3034

Ważne 0

0

Do końca przyszłego roku zostanie zbudowana sieć szybkiego Internetu w 280 miejscowościach województwa lubuskiego. Inwestycje będzie realizować konsorcjum TP Teltech i Hawe, które dziś podpisało w tej sprawie umowę.

Do końca przyszłego roku zostanie zbudowana sieć szybkiego Internetu w 280 miejscowościach województwa lubuskiego. Inwestycje będzie realizować konsorcjum TP Teltech i Hawe, które dziś podpisało w tej sprawie umowę.

Podpisana dziś umowa jest efektem porozumienia, jakie w marcu 2011 roku Telekomunikacja Polska zawarła z lubuskim Urzędem Marszałkowskim. Konsorcjum TP Teltech i HAWE zbuduje sieć światłowodową o łącznej długości 1.449 kilometrów, która obejmie wszystkie dwanaście powiatów województwa lubuskiego. Inwestycja będzie realizowana etapami. Oddanie do eksploatacji pierwszych 124 relacji sieci szkieletowej planowane jest do końca 2012 roku. Budowa rozpocznie się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Głównym celem projektu Szerokopasmowe Lubuskie jest rozbudowa istniejącej infrastruktury teleinformatycznej w województwie lubuskim oraz likwidacja wykluczenia cyfrowego na tym terenie. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

W ramach realizacji projektu 50 tys. mieszkańców regionu zyska dostęp do internetu w prędkości co najmniej 6 Mb/s. Pozwoli to na korzystanie m.in. z takich usług jak IPTV czy wideo na życzenie. Całkowita wartość projektu to ponad 150 mln zł.

Źródło tekstu: Hawe

Komentarze
Zaloguj się
22. ~
0

2012-02-22 22:59:40

21. No już się tak nie nerwuj.. Mamy większe problemy w kraju i w domach.. PS. Zapewne ta kropka bierze się z rozpędu, gdy operuje się dużymi liczbami, np. 100.000zł, 25.000punktów, etc. Natomiast liczby do 9999 pewniej jest zapisywać bez kropki. Czyli nie 9.999 a 9999. Więc.. 1544km jest idealnym zapisem. Pozdrawiam i dobrej nocy :-)

Odpowiedz

21. ~
0

2012-02-22 21:33:00

Kurdę poprawcie w końcu to analfabeci! @20: Tak już lepiej, to znaczy poprawnie, ale przecinek i kropka w jednej liczbie dziwnie wyglądają.

Odpowiedz

20. ~
0

2012-02-22 18:20:30

Nie czepiajcie się aż tak, wystarczy dopisać dwa zera i jest już dobrze? 1.449,00 km :-)

Odpowiedz

19. ~
0

2012-02-22 18:03:12

LuiN: kończ waść, wstydu oszczędź! Nadal masz idiotyczny błąd w tekście.

Odpowiedz

18. ~
0

2012-02-22 17:17:58

3 - dokładnie, to jest budowane po to żeby telekomuchy mogły doić kasę z lokalnych uryniarzy a ci uryniarze z lokalnej ludności. Poza tym teltech jest od skręcania zamków do skrzynek na słupach a nie od budowy sieci światłowodowych.

Odpowiedz

17. ~xy
0

2012-02-22 13:19:36

@16: Chyba żartujesz... Kropka często jest tożsama z przecinkiem, np. w wielu kalkulatorach, w USA, itp, itd. Wiem, wiem - u nas nie USA, ale skoro tak się lubujecie w różnych amerykanizmach i zapożyczeniach, to i kropka jest już prawie tym samym co przecinek. Taki zapis to oczywiście błąd! Seperator? A po co? W szkole też tak pisałeś na matmie w zeszycie? Zdałeś maturę?

Odpowiedz

16. LuiN
0

2012-02-22 11:01:22

6, 7, 9, 11, 15 - widzę, że za długo siedzimy przed komputerem i nie odróżniamy kropki od przecinka. Nie jest błędem używanie kropki w roli separatora grup trzycyfrowych.

Odpowiedz

15. ~
0

2012-02-22 10:37:21

LuiN, popraw wreszcie tego babola z kilometrami...

Odpowiedz

13. ~jędrek
0

2012-02-22 08:32:07

tego całego IPTV to bym tak nie wiązał z szybkością neta. Co z tego, że mam 10Mbps skor IPTV istnieje tylko na papierze... Skoro nie mają obsadzonych stojaków urządzeniami do IPTV to czy tov taki problem odpalić centralny serwer na Polskę, każdy zainteresowany po uiszczeniu opłaty mógłby mieć dostęp do takiej samej oferty jak standardowe IPTV i przez neta ciągnąć strumień 4Mbps do IPTV z rozdzielczością SD? Serwery grup binarnych plują strumieniami po kilkadziesiąt Mbps dla tysięcy użytkowników i nic się nie zatyka. A TP ma swoje usługi na papierze niedostępne nawet w dużym polskim mieście. UPC potrafi dać kilka stacji przez neta swoim abonentom internetowym, w tp jak zwykle NIC.

Odpowiedz

12. darkangel
0

2012-02-22 00:23:04

1,45 km za cene 150 mln zł. 10 metrów = ponad 1 milion złoty :)

Odpowiedz

11. ~marcellove
0

2012-02-21 23:24:39

"1.449 kilometrów"-to jest 1 kilometr i 449 metrów.Strasznie krótka ta sieć.Co oni chcą tym połączyć?Dwie strony jednej ulicy?

Odpowiedz

10. ~piach
0

2012-02-21 23:21:40

no, nareszcie cos na moim wygnajewie powstanie, szkoda mi tylko gierka... ot co, ide to swietowac w nalezyty sposob.

Odpowiedz

9. ~xy
0

2012-02-21 22:55:44

Rozumiem, że to ironia? 1.449 kilometrów to PÓŁTORA kilometra, bo jest przecinek (no tutaj kropka po "amełykańsku", bo taka głupia moda u niektórych - ale wszystko jedno czy kropka czy przecinek: i tak oznacza to niespełna półtora kilometra). Przykro, że niektórzy nie potrafią pisać ani czytać - łącznie z autorem artykułu.

Odpowiedz

7. ~Erowiec
0

2012-02-21 22:50:47

o łącznej długości 1.449 kilometrów .... KILOMETRÓW A NIE METRÓW !!!!

Odpowiedz

6. ~xy
0

2012-02-21 21:51:43

Jakim cudem niespełna półtora kilometra światłowodu obejmie 12 powiatów? Tylko nie piszcie, że chodzi o półtora tysiąca kilometrów - wtedy nie powinno być tej kropki (1449 m powinno być).

Odpowiedz