DAJ CYNK

Rozstrzygnięcie konkursu "Przedsiębiorstwo Plus Technologia"

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 690

Podczas Sesji Plenarnej III Kongresu Technologicznego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Przedsiębiorstwo Plus Technologia". Organizatorem konkursu jest Polkomtel SA, operator sieci Plus GSM.

Podczas Sesji Plenarnej III Kongresu Technologicznego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Przedsiębiorstwo Plus Technologia. Organizatorem konkursu jest Polkomtel SA, operator sieci Plus GSM.

W konkursie nagrodzone zostały najciekawsze rozwiązania z zakresu teleinformatyki wdrożone w przedsiębiorstwach przy współudziale Plus GSM w latach 2003 -2004. W wyborze zwycięzców w poszczególnych kategoriach Jury konkursy brało pod uwagę innowacyjność zastosowanych rozwiązań oraz ich wpływ na efektywność działania przedsiębiorstw, a także wymierne korzyści finansowe i jakościowe. Do konkursu zgłoszono ponad 100 projektów. Statuetki i nagrody wręczył zwycięzcom Jarosław Pachowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel SA.

W kategorii Rozwiązania infrastrukturalne z zakresu bezpieczeństwa publicznego zwyciężył System zarządzania ruchem drogowym na platformie GPRS, wdrożony przez Miejski Zarząd Dróg Mostów i Zieleni w Olsztynie. System optymalizuje działanie sygnalizacji świetlnej, zwiększa przepustowość skrzyżowań oraz wpływa na wzrost bezpieczeństwa. Jury doceniło kompleksowość rozwiązania i możliwość rozbudowy systemu o dalsze moduły. System oparty jest na dostarczanej przez Plus GSM sieci transmisji danych łączącej urządzenia do sterowania i monitorowania ruchu pojazdów. Serwer centralny odbiera i przetwarza informacje z urządzeń w terenie i umożliwia przekazywanie poleceń od operatorów do urządzeń na wybranym obszarze lub ciągu komunikacyjnym. Sterowniki sygnalizacji świetlnej sterują ruchem na podstawie własnych detektorów pojazdów, mogą też być zarządzane zdalnie. System pobiera tez informacje meteorologiczne ze stacji pogodowych. Do centrum trafiają informacje o chwilowym stanie sygnalizacji świetlnej, awariach, natężeniu ruchu, prędkości i wielkości pojazdów, temperaturze nawierzchni i powietrza. Do serwera mogą być podłączone inne podsystemy, np. sterowanie oświetleniem miejskim czy powiadamianie o wolnych miejscach parkingowych.

W kategorii Rozwiązania infrastrukturalne z zakresu ochrony zdrowia zwyciężył Komunalny System Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Sopot. To pionierskie na skalę europejską rozwiązanie wyróżnia się wszechstronnością i najbardziej kompleksowym wykorzystaniem usług GSM. Projekt ten rozwijany jest przy współudziale Plus GSM od 2000 roku. System wykorzystuje wszystkie usługi, jakie umożliwia technologia GSM (połączenia głosowe, SMS, MMS, transmisja GPRS, telefonia konwergentna). Służby ratownicze i komunalne miasta zintegrowano w jedną sprawną strukturę, której zadaniem jest zapobieganie, wykrywanie i likwidacja zagrożeń życia i zdrowia. W sytuacjach ekstremalnych nadzór nad systemem przejmuje Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W kategorii Rozwiązania biznesowe typu B2B największe uznanie w oczach jury znalazł System Raportowania Sprzedaży firmy Alima Gerber, zrealizowany w technologii: WAP i WWW. Rozwiązanie to składa się z dwóch segmentów: serwisu WAP, za którego pośrednictwem przedstawiciele handlowi raportują sprzedaż dla określonego klienta, oraz serwisu WWW, dzięki któremu kierownik okręgu sprzedaży korzystając z GPRS ma dostęp do bieżących danych oraz analiz potrzebnych do zarządzania swoim zespołem. Dane są pobierane do firmowej hurtowni danych i stanowią podstawę dalszych analiz biznesowych. Dzięki wdrożeniu Systemu Raportowania Sprzedaży w krótkim czasie wzrosła efektywność organizacji pracy, skrócono czas potrzebny na podejmowanie newralgicznych decyzji oraz podniesiono precyzyjność systemów raportowania.

W kategorii Rozwiązania biznesowe typu B2C zwyciężyła Infolinia lokalizacyjna dla korporacji taksówkowej Teletaxi. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu można zamówić taksówkę w każdym miejscu w Polsce, dzwoniąc z telefonu komórkowego pod bezpłatny ogólnopolski numer 800 400 400. W zależności od tego, skąd dzwoni klient, połączenie przekazywane jest do najbliższej centrali Teletaxi. Obecnie korzystając z tego rozwiązania, można zrealizować również inne zlecenia, np. wezwać pogotowie dźwigowe. Dzięki współpracy z Polkomtel SA liczba zamówień wzrosła o kilkanaście procent miesięcznie, przy jednoczesnym skróceniu czasu obsługi klienta o ponad o 50%. W znacznym stopniu zmniejszyła się również liczba reklamacji. Usługa ta jest atrakcyjna dla klientów, dodatkowo przyczynia się także do wzrostu przychodów i rozpoznawalności marki Teletaxi.

W ostatniej kategorii Wewnętrzne rozwiązania biznesowe zwyciężył Polfarmex Łódź za wdrożenie projektu Efektywne Zarządzanie Pracownikami, będącego przykładem kompleksowego zastosowania Mobilnego biura Plus GSM. Celem wprowadzenia tego rozwiązania była chęć optymalizacji i efektywniejszego zarządzania przedstawicielami medycznymi pracującymi w terenie. Każdy z nich wyposażony został w telefon komórkowy z planem taryfowym Plus Max oraz usługą Plus Turbo (drugi numer na jednej karcie SIM) dla rozmów prywatnych Zastosowano również system kontroli eksploatacji samochodów służbowych oparty na transmisji GPRS, który rejestruje prędkość, czas pracy samochodu, zużycie paliwa, częstotliwość i wielkość tankowań, przebytą trasę. Dzięki wprowadzeniu tych rozwiązań i współpracy z Plus GSM w krótkim czasie ograniczono w znacznym stopniu koszty operacyjne firmy, przy jednoczesnym wzroście efektywności pracowników.

Jury konkursu przyznało również wyróżnienia specjalne za wspólnie prowadzone projekty oraz kompleksowość i nowatorstwo rozwiązań dla: British-American Tobacco Polska SA, Carlsberg Okocim SA oraz POLPHARMA S.A. Zakłady Farmaceutyczne.

Stosowanie najnowszych technologii w biznesie przyczynia się nie tylko do zwiększania efektywności oraz poprawy wyników finansowych przedsiębiorstwa, ale również stymuluje rozwój gospodarczy kraju. Właśnie dlatego Plus GSM, pragnąc pełnić rolę nowoczesnego Partnera w biznesie lider, organizuje przedsięwzięcia, które promują zastosowanie najnowszych technologii oraz służą edukacji rynku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus GSM

Przewiń w dół do następnego wpisu