DAJ CYNK

Rosyjski podsłuch w sercu Warszawy

21.11.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8176

Ważne 15

4

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że Rosjanie przechwytują rozmowy telefoniczne w promieniu kilometra od swojej ambasady w Warszawie.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że Rosjanie przechwytują rozmowy telefoniczne w promieniu kilometra od swojej ambasady w Warszawie.

Dziennikarzom z Dziennika Gazety Prawnej udało się dotrzeć do informacji potwierdzających, że Rosjanie są w stanie przechwytywać wszystkie rozmowy telefoniczne w odległości kilometra od swojej ambasady w Warszawie. W obszarze tym znajdują się kluczowe polskie urzędy - MSZ, MON, CBA, Kancelaria Premiera i Belweder.

Rosjanie starają się dowiedzieć jak najwięcej. Używają narzędzi, które pozwalają im podsłuchiwać rozmowy i przechwytywać transmisję danych - przekazał DGP wysoki rangą oficer służb specjalnych.

Jednocześnie były szef wywiadu gen. Zbigniew Nowek komentuje, że dla polskich służb nie jest to żadne zaskoczenie. Rosjanie inwigilacją elektroniczną na dużą skalę zajmują się od lat 90. (system SORM).

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze
Zaloguj się
50. ~tata
0

2013-11-29 07:56:07

Rosja najwiekszy rynek zbytu dla produktow z Polski, szczegolnie nieprzetworzonej zywnosci.A podsluchiwac to i my mozemy.Pytanie czy mamy na to pieniadze.

Odpowiedz

49. ~Poznaniak
0

2013-11-23 10:48:03

Nie jest to dla nich zaskoczeniem ? Czemu zatem nie zerwali stosunków dyplomatycznych z Russia ? Dla Polski żaden to kontrahent, bo mało firm eksportuje do nich towary, więc można byłoby prowadzić z nimi ostrzejszą politykę. Już w tej Warszawce durni przesyt czy jak ?! Korzystajcie sobie z tego sowieckiego GLONASS, a ruski będą też znaki wasze prywatne sprawy. Nie słyszeliście powiedzenia: Psu i Ruskowi to nigdy nie wiara ! ? Telefony LG, myPhone i BlackBarry mogą wpaść w ręce radzieckich służb, więc tylko Nokia, Aplle, HTC, Sony i Samsung są ,,czyste/''/''.

Odpowiedz

48. ~konio
1

2013-11-22 08:38:00

Osobiście nie popieram tego Rządu i nigdy nie popierałem. Ale przestańcie mieszać do wszystkiego polityków i politykę, przestańcie mieszać Macierewicza. Podsłuchy z polityką mają tylko tyle wspólnego, że to politycy są najchętniej podsłuchiwani. A przez swoją głupotę, naiwność i lekkomyślność da się nimi manipulować, co obce i często nieprzychylne nam kraje to robią!

Odpowiedz

47. ~xy
1

2013-11-21 22:42:48

Myślenie niektórych tutaj jest takie: "na złość Ruskim będę lizał doopę Amerykanom".

Odpowiedz

46. ~
0

2013-11-21 21:51:58

cd 45,a nasza niby demokracja może się szybko rozpaść w proch i pył jeśli pojawią się spięcia na lini Rosja UE, USA, wtedy Polska nie może być pewna swojego losu

Odpowiedz

45. ~
-1

2013-11-21 21:48:15

cd 44,a co do Warszawy to Pałac kultury i nauki musi stać po wieki wieków bo bes zgody Rosji Polacy nie mogą tego pałacu rozebrać ani nie mogą nic zmieniać w budowie w tym pałacu bez zgody Rosji,to jest symbol Rosyjskiego panowania nad Narodem Polskim zostawiony w stolicy Polski, jest jeszcze wiele pomników przyjaźni Polsko Rosyjskiej w wielu mniejszych i większych miastach Polski których też bez zgody Rosji nie można rozebrać,my dziś nie żyjemy w wolnej Polsce,my dziś żyjemy w kraju nieformalnie podległym Rosji a formalnie podległym UE

Odpowiedz

44. ~
1

2013-11-21 21:42:28

mamy jeszcze Obwód Kaliningradzki na ziemi polskiej,to jest Rosja w Polsce, tam są wojska Rosyjskie i jeśli zechcą wypowiedzieć wojne to Polska będzie miała problem bo Ruscy łatwo mogą się dostać do Polski przez swoją rosyjską ziemię czyli przez Obwód Kaliningradzki i żadnych wiz do Pokski nie potrzebują,a Polacy bez wizy Rosyjskiej ani nie wjadą ani nie wyjadą z Rosji, dodatkowo Ambasada Rosji wiadomo było od dawna że nasi urzędnicy mogą być podsłuchiwani,jeśli do tego czasu tak jest to możliwe że naszym rządzącym nie zależy na tym żeby to zmienić,w końcu coś takiego jak prywatność i interes swojego kraju to raczej są w Polsce pojęcia nieznane

Odpowiedz

43. ~bbb
0

2013-11-21 20:49:24

Ja bym sie predzej od od przeprosin putina spodziewal przeprosin bym sie jutro wystapienia bronka ktory bedzie przepraszal rosjan za to ze wazylismy sie ich przylapac . VIVA Polska wersja poprawnosci politycznej !!!

Odpowiedz

42. ~aaa
0

2013-11-21 19:13:46

W sercu Warszawy słychać tylko bicie tego serca.... puk, puk, puk.... itd... nic ciekawego.

Odpowiedz

41. mi80
0

2013-11-21 18:07:30

Smieszy mnie ten artykul, napisali jakby to bylo cos nowego. Od lat mozna zobaczyc ile anten roznego rodzaju jest na tym budynku i wokol.

Odpowiedz

40. ~
2

2013-11-21 17:49:44

To teraz żądam uniewinnienia tego który spalił tą ruska bude.

Odpowiedz

39. ~aaa
0

2013-11-21 17:26:31

@38 Ja

Odpowiedz

38. ~
-1

2013-11-21 15:55:54

Czy ktoś, poza nieudolną władzą, się tym przejął?

Odpowiedz

37. ~AAA
0

2013-11-21 15:30:42

A kto podsłuchuje podsłuchujących????

Odpowiedz

36. ~Namakon
2

2013-11-21 15:20:05

Nie ma bata, biorę szklankę, nauszniki i też ich będę podsłuchiwał - wszak od zewnętrznej strony muru przykleić się można! :P Ludzie wrzućcie na luz, jak już kilka osób wspomniało obecnie tego typu /''działalnością/'' zajmuje się 3/4 krajów, acz żaden się oficjalnie nie przyzna i wypływa to jedynie przy okazji akcji aka snowden :)

Odpowiedz