DAJ CYNK

Rośnie konkurencja na rynku tabletów, rosną też ceny

03.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5450

Ważne 0

0

O Samsungu Galaxy Tab mówiło się dużo - miał być tanią androidową alternatywą dla urządzeń Apple iPad. Alternatywą może i jest, ale kosztuje więcej. Może więc Toshiba FOLIO 100 coś zmieni?

O Samsungu Galaxy Tab mówiło się dużo - miał być tanią androidową alternatywą dla urządzeń Apple iPad. Alternatywą może i jest, ale kosztuje więcej. Może więc Toshiba FOLIO 100 coś zmieni?

Ceny poszczególnych urządzeń podawane są w różnych walutach, więc dla ułatwienia porównania przeliczyliśmy je na dolary. Ceny iPada, urządzenia, które ożywiło rynek tabletów przestawiają się następująco:

Opcja 16 GB 32 GB 64 GB
WiFi 499 599 699
WiFi + 3G 629 729 829



Jak się okazuje ceny Samsunga Galaxy Tab zaczynają się tam, gdzie kończą się ceny iPada. Za 16-gigabajtową wersję urządzenia trzeba będzie zapłacić w przeliczeniu około 895 dolarów, a za urządzenie w wersji 32 GB - 1047 dolarów. Czy warto? Szerzej o Samsungu Galaxy Tab przeczytać można w tej wiadomości.



Przy tych cenach Toshiba FOLIO 100 za 540 dolarów prezentuje się nadzwyczaj korzystnie. Urządzenie ma 10,1-calowy ekran (1024 x 600 pikseli) z pojemnościowym panelem dotykowym i podobnie jak Galaxy Tab pracuje pod kontrolą systemu Google Android 2.2. Sercem tabletu jest procesor NVIDIA Tegra 2, dostajemy przednią kamerę 1,3 Mpix, 16 GB pamięci wewnętrznej, USB 2.0, WiFi, Bluetooth i wyjście miniHDMI. Jest jednak jedno ale - za 540 dolarów dostajemy urządzenie bez modemu 3G. Te z HSDPA będą droższe.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~niekumaty
0

2010-09-08 12:50:11

@vonski: dzięki za cynk! Nigdzie tej informacji nie mogłem znaleźć... Jestem akurat na etapie wyboru Tableta i oprócz tego, że wybór jest żałośnie niski, to chyba wezmę właśnie iPada. Interesują mnie tylko pewne niuanse tego urządzenia.

Odpowiedz

26. vonski
0

2010-09-07 10:09:49

Można. W AppStore jest już pełno programów do odtwarzania DivX/XviD z napisami. Zazwyczaj trzeba je przekonwertować do .sub lub czegoś innego w tym rodzaju, ale to 10sek roboty.

Odpowiedz

25. ~niekumaty
0

2010-09-05 13:46:28

Czy na iPadzie można oglądać divxy z napisami?

Odpowiedz

24. ~Wibra
0

2010-09-04 14:01:27

Konieczne jest wylaczenie podpowiadacza angielskiego Bo efekty widac powyzej.

Odpowiedz

23. ~Wibra
0

2010-09-04 14:00:08

Jak widac w powyzszym tekscie troche sie litery poprzestawialy, ale pisze jedna reka. Jak sie pisze dwoma to mozna pisac duzo szybciej. Klawiatura w ukladzie poziomym wprost potezna. Dla mnie bomb a choc absolutnie nie za ta cene. Gdyby iPad kosztowal od 800 do 1000 zl pewnie bum go mail. Za ponad 2 tys to nonsens.

Odpowiedz

22. ~Wibra
0

2010-09-04 13:47:55

Wlasnie pisze z ipad a. Dostalem go do testow. Dzisiaj jest drugi dzien uzywania I musze powiedziec, ze pomimo pierwotnych obiekcji w stylu "do czego mi to potrzebne" jestem wprost zachwycony. Jest to w sumie nic inn ego jak lezaca na stole elektroniczna gazette, ktora jest zawsze na biezaco... Mam wersje 32 gb 3 g ale nie uzywam tego, Bo mam w domu wifi.

Odpowiedz

21. thonka
0

2010-09-04 13:27:38

@20 tabletu chyba jeszcze nie ma, ale hama zaprezentowala 10 calowa cyfrowa ramke na zdjecia z dvb-t i tv outem, a wiec tablet z takim udogodnieniem to kwestia czasu ;)

Odpowiedz

20. ~pik
1

2010-09-03 18:18:42

tablet z DVB-T to jest coś co może przyciągnąć. Jest i rozrywka i praca. Czy jest na rynku taki tablet?

Odpowiedz

19. ~Luka
0

2010-09-03 16:13:55

Niech sie w nos pocałują, kupie sobie zeszyt i ołówek :P

Odpowiedz

18. ~
0

2010-09-03 15:47:49

Przepraszam nawet podałem za dobry przelicznik - $1 = 4,2 zł dotyczy ogólnie elektroniki, ale w przypadku Apple jest on jeszcze "lepszy" rzeczywisty przelicznik wypada tak 1$ = 5zł.

Odpowiedz

17. ~kacperkadra
0

2010-09-03 14:55:49

A co powiecie na taką strategię samsunga: Po wprowadzeniu Galaxy S i Wave''a na rynek samsung chciał pokazać, że można tanio kupić w pełni wartościowy produkt za przystępną cenę. Do tego nas przyzwyczaił właśnie takimi smartfonami. Ludziom to się spodobało i zaczęli masowo wykupywać te urządzenia a Samsung nie nadąża z produkcją. Więc lecąc na kasę zawyżyli cenę Galaxy Tab aby najwięksi napaleńcy kupili go a później cena może spaść tak żeby Tablet samsunga kosztował mniej niż iPad Hmm?

Odpowiedz

16. naruto25
0

2010-09-03 14:40:55

no fakt, jest piątek wychodzę za 15 minut... ale nie zmienia to faktu że jest drogo!!!!!

Odpowiedz

15. ~MJN
0

2010-09-03 14:37:05

po co mi tablet skoro mam Samsunga Galaxy S wyświetlacz 4" więc spokojnie moge odczytywać pliki tekstowe czy inne pliki office... filmy na samoled powalają... aktualizacja do andka 2.2 będzie na dniach... Szkoda kasy na tablet przynajmniej narazie poczekajmy za 6 mc-y spadna z ceny to dopiero początek "wojny" o klienta na w sumie nawej części rynku ;)

Odpowiedz