DAJ CYNK

Rosja "ustawi do pionu" zachodnie korporacje

10.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4573

Ważne 14

6

Rosja zapowiada zwiększenie podatków dla zachodnich firm. Mocno mogą to odczuć giganci - Apple, Google i Microsoft.

Rosja zapowiada zwiększenie podatków dla zachodnich firm. Mocno mogą to odczuć giganci - Apple, Google i Microsoft.

Początek wojny z zachodnimi firmami zapowiedział, nazywany carem Internetu German Klimenko. Na początku zaproponowane zostało zwiększenie podatków, który ma wynieść 18% od wartości dodanej z przychodów zagranicznych koncernów. Klimenko nazwał przy tym Rosję republiką bananową w kontekście podatku VAT. W przypadku zakupu aplikacji w Google Play lub App Store, podatek jest naliczany w kraju, w którym dokonano zakupu. Takie prawo w Rosji nie obowiązuje.

Oprócz tego firmy mają zostać objęte specjalnym podatkiem technologicznym, a rosyjska administracja zamierza zrezygnować z Windowsa na swoich komputerach. Wszystko to ma za zadanie wyrównać szanse rosyjskich firm w starciu z zachodnimi gigantami.

German Klimenko zamierza się kierować przy tym ideą - hodujemy krowę, a następnie ją doimy,.

Źródło tekstu: Bloomberg; wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~fu
0

2016-02-11 18:15:46

to może być ciekawe. Rezygnowanie z Windows w instytucjach państwowych :)

Odpowiedz

2016-02-11 12:51:15

@20Przeciez wiadomo ze Polka z 2 zlote swoje odchody zje.Jeden z drugim krzyczy o patriotyzmie ale zakupy w Lidlu czu innej stonce a telefon w pleju, bo po co od Polaka kupowac?Patriotyzm gospodarczy u nas nie istnieje, niestety.

Odpowiedz

24. ~xy
-1

2016-02-11 11:40:44

@20: Dokładnie - jakoś nikt nie widzi lub nie chce widzieć ile baz wojskowych mają USA w pobliżu granic Rosji (i dalej się pchają), a ile Rosja koło nich, ile wojen w ostatnich latach prowadzą USA, a ile Rosja. A od strony gospodarczej - ile naszego mięsa, nabiału, owoców itd. kupują USA? A co tam, nieważne gdzie sprzedajemy (czy razcej sprzedawaliśmy już teraz) - lepiej strzelić sobie w kolano. No ale 25 lat rusofobicznego prania mózgu przez mendia zrobiło swoje i dziś już mało kto potrafi myśleć samodzielnie czy wyciągać wnioski. Najbardziej śmiać mi się chce i płakać jednocześnie z "argumentu", że Rosja miałaby nas napaść. Chociaż z drugiej strony... jak PO-PISy będą coraz bardziej pluć na wschód to kto wie - może uda im się wywołać wymarzoną wojenkę. Bo to co robią to nic innego jak polityka pro-wojenna.

Odpowiedz

0

2016-02-11 09:50:59

I to jest słuszne podejście Rosji, tylko że doić też trzeba umieć. Powolutku, pomalutku, a nie szarpać na siłę.

Odpowiedz

22. ~Orsonie
0

2016-02-11 09:05:03

Moja Ty "prawdo w Rosji" ;-)

Odpowiedz

21. iperyt
1

2016-02-11 08:45:54

Będą prymitywy mieli swój OS coś jak w KRLD OS czerwona gwiazda i swoje marki telefonów wg. ichniej myśli technicznej ,której Rosjanie już przyzwyczajeni do zachodnich standardów nie zaakceptują.Zwykły Rosjanin będzie dwoi się i troił żeby niedostępne dobra przemycić z zagranicy.Dokładnie tak jak u nas było za PRL.Nowa dodatkowa szansa dla naszej branży AGD-RTV przy granicy.

Odpowiedz

20. areksz
0

2016-02-11 07:53:20

od19)przecież ja wielkie sieci marketów wykasują konkurencję małych sklepików -co już jest faktem to i tak podniosą ceny.Mój kolega co ma hurtownie spożywczą obsługiwał 52 punkty sklepy , teraz ma ich 6 czeka jego szef do emerytury bo mu zostało rok(człowieka po 64 nikt nie zatrudnia) a kolega będzie bezrobotny dzięki marketom . Cenny w marketach były niskie tylko by wyeliminować pośredników polskich z rynku i sklepiki piekarnie cukiernie -zostaną tylko wielkie sklepy w których za rok dwa większości z was nie będzie stać na kupno produkty zdrowego, zamiast tego dostaniecie produkt z Mendelejewem E.A posty powyżej te rusofobiczne pokazują tylko jedno ciemnotę ich autorów.Moi dziadkowie walczyli jako ułani od 1916 do 1918 na wschodzie. A ja uważam że czasy się zmieniły to zachód ma złe zamiary względem świata i chce by cały świat był równie zepsuty jak ten cały zachód .Jest nowe rozdanie w którym tym razem trzymamy ze złem z usesmani wspieranie terroryzmu niszczenie państwa mordy cywilów wojny o nic IRAk Afganistan bliski wschód i to w sprzedajnych mediach jest ukazywane jako "demokracja" a jest Plutokracją .Czemu służy nasz pobyt w Iraku i Afganistanie teraz czemu nikt nei rozlicza i po+pis za marnowanie kasy na debilne misjie które nam nic nie dały a jedynie dług?

Odpowiedz

19. ~
-1

2016-02-10 21:57:05

A nasze Państwo woli nakładać podatek, który najmocniej uderzy w polskie sieci handlowe (np. ABC, Lewiatan, Społem - potencjalnych konkurentów dla marketów i dyskontów) oraz w sklepy internetowe, które często mają niewielkie marże. Zachodni giganci wliczą go w ceny produktów albo jakoś "przeboleją", bo i tak dobrze zarabiają.

Odpowiedz

18. DanielR
1

2016-02-10 20:24:27

@chlopaki_nic_sie_nie_stalo (15), posłuchaj sobie sobie, jak Białorusini PO BIAŁORUSKU wracają do historii Rzeczpospolitej i WKL (szczególnie od 32 minuty), jak ją omawiają (o ile rozumiesz białoruski, a jest BARDZO podobny do polskiego) I to jest właśnie NASZA WSPÓLNA SŁOWIAŃSKA historia. Historia Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Odpowiedz

17. ~
0

2016-02-10 18:11:10

U nas przed korporacjami to na kolana, a Niemiaszki jak potrzeba uruchamiają swojego ambasadora. Korpo w Polsce mają się b. dobrze i doją nas na potęgę.

Odpowiedz

2016-02-10 15:04:01

@14Zamiast pluc jadem, moze napiszesz ktore ze wskazanych podobienstw Najjaszniejszej Rzeczypospolitej do Rosji nie jest prawdziwe?

Odpowiedz

14. ~4D
2

2016-02-10 13:58:35

@6. "blisko wam do Rosji"?? A kim wy do cholery jesteście? Skrajnie prawicowymi oszołomami, czy może pracownikami Fabryki trolli, czyli "Internetowego Centrum Badawczego" w St. Petersburgu, przy ulicy Sawuszkina - gdzie przez 24 godziny na dobę działa około tysiąca wynajętych trolli, którzy za pensję zobowiązani są wysyłać co najmniej 135 propagandowych komentarzy na godzinę!

Odpowiedz

12. serek5555
2

2016-02-10 13:35:47

Olewać ruskich.Mój dziadek zawsze mi powtarzał, aby za krzywdy na Polakach w czasie wojny, nienawidzić to plemie.Najlepiej odciąć ich od internetu to podejrzewam, że rosyjskie społeczeństwo zaraz doprowadzi do rewolucji, niekoniecznie technologicznej.

Odpowiedz

11. ~4D
2

2016-02-10 13:30:38

@4., 6. 7. 8. : Oj naiwne ludki... Władający z Kremla wymordowali zdecydowanie więcej Słowian (np. Polaków, Ukraińców, czy nawet samych Rosjan) niż nieSłowian (których też było kilka milionów)!Niestety obecna ekipa na Kremlu pełnymi garściami czerpie ze złowrogiej spuścizny swoich poprzedników - np. często strasząc użyciem broni masowej zagłady!

Odpowiedz

2016-02-10 13:29:56

@9Miedzymorze bedzie potega! Pierwszy krok to oczywiscie zniesienie roamingu wewnatrz tego sojuszu.

Odpowiedz