DAJ CYNK

Rosja - dane w chmurze tylko na rosyjskich serwerach

05.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3448

Ważne 5

1

Świat obiegła informacja o zakazie sprzedaży iPhone'ów w Rosji. W rzeczywistości chodzi o sposób przechowywania danych w chmurze.

Świat obiegła informacja o zakazie sprzedaży iPhone'ów w Rosji. W rzeczywistości chodzi o sposób przechowywania danych w chmurze.

Nieprawdą jest, że od 1 stycznia 2015 roku Rosja wprowadza całkowity zakaz sprzedaży produktów Apple na swoim terytorium, jak wynikało z pierwszych wersji wiadomości. Zmiana w rosyjskim prawie będzie miała miejsce, ale dotyczy sposobu przechowywania danych w chmurze.

Z początkiem nowego roku Rosja wprowadza prawo, które mówi o konieczności przechowywania danych w chmurze na serwerach znajdujących się w Rosji. Nie ma mowy o wysyłaniu danych na zagraniczne serwery.

Oczywiście jest to problemem dla Apple, które ma teraz niemały dylemat. Srwery firmy znajdują się bowiem na terenie Stanów Zjednoczonych. Trudniejszym rozwiązaniem problemu byłoby postawienie oddzielnych serwerów, specjalnie dla mieszkańców Rosji. Prostszym, systemowa blokada usług bazujących na iCloud. Które rozwiązanie wybierze Apple? Zapewne przekonamy się o tym już niedługo.

Źródło tekstu: Phonearena; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. 3G
0

2014-11-05 20:31:39

Choć jeden kraj jest w stanie przeciwstawić się prześwietlaniu telefonów. Widać w niektórych komentarzach ból d.py chyba tych ludzi, którzy dali się wciągnąć w te chmury.

Odpowiedz

19. ~
-1

2014-11-05 19:54:49

@16 Wielka roznica.

Odpowiedz

18. ~klawesyn
1

2014-11-05 19:15:24

I słusznie. Ja do dzisiaj nie mogę dojść, czy serwery BlackBerry, którego oferta jest dostępna u operatorów, są w USA/Kanadzie, Unii Europejskiej czy Polsce.Dlatego nigdy nie skorzystam z oferty BB.

Odpowiedz

17. Wiksa11
1

2014-11-05 17:59:25

@13 nie zgadzam się.@15 zgadzam się.

Odpowiedz

16. ~
1

2014-11-05 17:55:49

OMG! putin to nie nazista tylko czekista. do jakiej szkoły chodziliście?

Odpowiedz

15. ~
0

2014-11-05 14:52:25

@13 No tak, bo w Angli czy USA to wolnosc i demokracja. Co za durnen.

Odpowiedz

14. ~
0

2014-11-05 14:51:39

Co tyko potwierdza, ze chmury sa wylacznie uslugami szpiegowskimi. No ale luserzy nadal beda bredzic o wygodzie i nowoczesnosci.

Odpowiedz

13. ~
0

2014-11-05 14:49:01

niedługo w faszyustowskiej rosji bedzie jak w chinach - totalna kontrola danych, cenzura linków, wpisów, itd -swoja droga to już od dłuższego czasu putas kombinuje z ograniczaniem wolnosci słowa

Odpowiedz

12. ~Adam
-1

2014-11-05 14:31:42

"Rosja wprowadza prawo(...) o konieczności przechowywania danych (...) na serwerach (...) w Rosji. Nie ma mowy o wysyłaniu danych na zagraniczne serwery." Ktoś zapomina w jaki sposób działa Globalna Sieć. Datacenter może być i w Radomiu, ale przecież to są dane cyfrowe. Na tą skalę trudno byłoby odseparować usługę.

Odpowiedz

11. ~Staszi
1

2014-11-05 13:40:54

Jest to jakaś forma ochrony przed NSA i ich systemami szpiegowania....

Odpowiedz

10. zajadacz
0

2014-11-05 12:14:34

Czyli chodzi o to żeby służby mogły podpiąć się bezpośrednio da Data Center będącego w Rosji i wziąć sobie z niego dowolne potrzebne dane. Jednak nie ma to jak własna prywatna chmura na serwerze w domu.

Odpowiedz

9. ~sln
0

2014-11-05 12:08:51

No cóż. Teraz po zatrzymaniu kogoś twardego z iPhonem, kto pozostanie niewrażliwy na "prośby" o kod odblokowania, kopię zapasową z iCloud będą mieli na miejscu ;)

Odpowiedz

8. mi80
1

2014-11-05 11:56:15

@6,7: chyba nie wiesz co to takiego nazizm... To poglądy, doktryna, a nie sposób postępowania.

Odpowiedz

7. ~Trafalguarrd
-1

2014-11-05 11:53:08

@2 - chyba głównie chodzi o ukrycie kryminalnych spraw nazisty Putina i jego zorganizowanej grupy zbrojnej opartej głównie na byłym KGB, która obecnie rządzi w rosji.

Odpowiedz

6. ~Trafalguarrd
1

2014-11-05 11:50:01

No i po co wrzucacie na zdjęcie ten śmieć? Usuńcie flagę tego bandyckiego, kryminalnego, nazistowskiego kraju, bo aż obrzydzenie bierze jak się patrzy na ten biało niebiesko czerwony śmieć!

Odpowiedz