DAJ CYNK

Roamingowy rachunek olimpijczyka za... Pokemony

04.08.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11810

Ważne 11

5

Japoński olimpijczyk Kohei Uchimura załamał się wysokością rachunku za usługi w roamingu. Opłaty dotyczyły głównie transmisji danych podczas grania w Pokemony.

Japoński olimpijczyk Kohei Uchimura załamał się wysokością rachunku za usługi w roamingu. Opłaty dotyczyły głównie transmisji danych podczas grania w Pokemony.

Kohei Uchimura, to japoński gimnastyk, czterokrotny wicemistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata. Już samo to świadczy o tym, że człowiek widział spory kawałek świata i powinien wiedzieć na jakiej zasadzie działa roaming i jakie są za niego opłaty.

Uchimura wraz z resztą japońskiej reprezentacji przyjechał do Rio de Janerio. Niedługo po przybyciu zabrał się za poszukiwanie Pokemonów (prawie złapał Digletta). Gimnastyk był na tyle pochłonięty poszukiwaniami, że nawet nie zauważył, że jego rachunek za telefon urósł do kwoty 500 tys. jenów.

Koledzy sportowca powiedzieli, że na drugi dzień podczas śniadania był tak załamany, że wyglądał jakby miał zaraz zejść nad talerzem. Oczywiście pół miliona jenów brzmi poważnie tylko w japońskiej walucie. W przeliczeniu jest to ok 5 tys. dolarów. Mimo wszystko, nie dla każdego jest to niewielka kwota.

Źródło tekstu: geek.com; wł

Komentarze
Zaloguj się
38. BUCKS
0

2016-08-04 23:36:25

@35 c.d.osobiście na wyposażeniu mam router LTE, dzięki czemu mając jedną lokalną kartę SIM z odpowiednio dużym pakietem danych mogę zapewnić wszystkim towarzyszom podróży internet bez kompleksów o ile podróżuję samochodem, a nie autobusem ;)Mając net to można odpalić VoIP i wtedy można dzwonić do Polski i wielu krajów za grosze niezależnie od lokalizacji.Możliwości jest sporo tylko trzeba pomyśleć i zacząć używać szare komórki.Inna sprawa, czy w danym momencie jest potrzebny duży pakiet danych, bo zazwyczaj na potrzebne sprawy wystarcza niewielki pakiet, a reszta transferu idzie na pierdoły bez których można się obejść ale z przyzwyczajenia ludzie lubią marnotrawić transfer na szeroko pojęte bzdety.

Odpowiedz

37. BUCKS
0

2016-08-04 23:25:53

@35 ~NikczemNickNie chodzi o dosłowne grosze lecz o porównanie z cenami w roamingu.Nawet w EU zamiast kupować roamingowy pakiet netu za kilkadziesiąt złotych, gdzie dostaniesz kilkaset MB to lepiej za podobną cenę kupić lokalny starter, gdzie na start dostaniesz np. 5-10GB.Za podobny limit danych z promocyjnym pakietem roamingowym trzeba by zapłacić ładne kilkaset złotych, a tak tracisz tylko kilkadziesiąt, więc w porównaniu grosze ;)

Odpowiedz

0

2016-08-04 23:04:17

@19 wlo. Oj tam oj tam. W jakich kolejkach? Chyba tylko jeden salon Orange i T Mobile miał kolejki. U innych ruch jak zwykle był. Takie to kolejki. Wifi załatwiło sprawę. :)

Odpowiedz

35. ~NikczemNick
0

2016-08-04 20:52:03

@18 Hotelarz: Pokaż mi proszę gdzie na świecie masz internet za grosze w przeliczeniu na złotówki bo w Brazylii najtańsza oferta to 99 centavos za 15 MB lub 50 MB w zależności od operatora. Według aktualnego kursu NBP jest to 1,18PLN@32 Punk: Może wykup sobie jakiś pakiet przed wyjazdem za granicę?

Odpowiedz

34. ~aquick
0

2016-08-04 20:09:16

to sie chlopak wykosztowal a wystarczylo pomyslec :)

Odpowiedz

33. ~asdasda
1

2016-08-04 19:43:00

@32Kurcze, aleś Ty sprytny

Odpowiedz

32. ~Punk
0

2016-08-04 18:55:45

Ja jadąc za granice najpierw wyłączyłem internet żeby mi nie zżerało kasy za internet który jest drogi za granicą i pakiet internetowy w Polsce i tak nie działa poza Polską to lepiej wyłączyć niż potem płacić.

Odpowiedz

31. DanielR
0

2016-08-04 17:33:46

Pewnie przesadził z dopingiem, który wyżarł mu mózg i zrobił z człowieka klasycznego pokemona.

Odpowiedz

30. ~Jankowski
0

2016-08-04 17:21:29

Transmisja danych w Japońskich sieciach 4G jest jeszcze tańsza niż u sam, tam praktycznie nie ma hotspotów WiFi z tego powodu. Pewnie się chłopak zapomniał, a to że sportowcy nie grzeszą inteligencją to inna kwestia...

Odpowiedz

29. ~SeT
0

2016-08-04 15:39:00

Jak sama nazwa wskazuje: POKEMONGOŁ

Odpowiedz

28. ~===!
0

2016-08-04 14:18:01

)@25. wejdz na app t-mobile i tam masz oferte (na karte!!!!) za darmo na 30 dni

Odpowiedz

27. ~
0

2016-08-04 14:17:53

Ktoś z was wie czy te 20 GB w Timbombajlełkę tez jest w hejahełkę??? Xoxoxo

Odpowiedz

26. ~adawsd
1

2016-08-04 14:15:19

Najlepiej na gry zwalić ludzką głupotę.

Odpowiedz

25. wlo
1

2016-08-04 13:53:29

21 - skąd masz tę informację, jeśli nie z Telepolis?

Odpowiedz

24. ~Pkaranczowy orangutan
0

2016-08-04 13:46:14

Amigo : też mam bonusy itp. Ale dzięki dodatkowym GB zauktualizowalem trochę rzeczy i to dzięki Telepolis.pl Jeżeli takie akcje są przeprowadzane i to jest promocja a nie żadna dodatkowa oferta to jak najbardziej powinni informować. W ich biznesie jest aby internauci szukali informacji na tym a nie na innym portalu.

Odpowiedz