DAJ CYNK

Roaming Idei z satelitarną siecią Thuraya

30.03.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1001

Ważne 0

0

Idea uruchomiła komercyjnie nowy roaming z operatorem GSM 1800 - Orange Liechtenstein oraz z siecią satelitarną - Thuraya Satellite Telecommunications Company z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Idea uruchomiła komercyjnie nowy roaming z operatorem GSM 1800 - Orange Liechtenstein oraz z siecią satelitarną - Thuraya Satellite Telecommunications Company z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Komercyjny stan roamingu sieci Idea na dzień 30.03.2004 to 304 sieci w 168 państwach i terytoriach zależnych. Natomiast roaming GPRS jest dostępny w 50 sieciach w 33 państwach i terytoriach zależnych. W załączeniu arkusz informacyjny nt. roamingów dostępnych w sieci Idea (stan na 30.03.2004 r.).

Sieć Thuraya została założona w 1997 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 1997 roku (wśród udziałowców znaleźli się m.in. Etisalat, Batelco Bahrain, Dubai Investments, Telecom Egypt, Tunisie Telecom, Boeing Satellite Systems i Deutsche Telepost). Sieć została komercyjnie uruchomiona w 2001 r. Jej działanie opiera się na lokalnym satelicie Thuraya-1 obejmującym swoim zasięgiem 1/3 świata: Europę, północną Afrykę, Bliski Wschód i wschodnią cześć Azji (100 krajów). W czerwcu 2003 wystrzelono satelitę Thuraya-2, który umożliwi pod koniec 2004 rozszerzenie zasięgu o kraje Dalekiego Wschodu. Roaming z siecią Thuraya jest standardowo dostępny dla wszystkich abonentów i użytkowników sieci Idea posiadających aktywną usługę roamingu. Ceny za korzystanie z sieci Thuraya są porównywalne ze stawkami międzynarodowymi roamingu GSM, a w niektórych krajach są nawet konkurencyjne. Do korzystania z roamingu z siecią Thuraya niezbędny jest terminal satelitarny. Odpowiednie terminale dostępne są w sieci dystrybucyjnej sieci Thuraya w krajach docelowych - lista zostanie w najbliższych dniach udostępniona na www.idea.pl. PTK Centertel nie prowadzi wynajmu aparatów satelitarnych Thuraya.

Źródło tekstu: Idea

Komentarze
Zaloguj się