DAJ CYNK

RN Polkomtela nie rozmawiała dzisiaj o Dialogu

22.09.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2045

Ważne 0

0

Rada nadzorcza Polkomtela nie rozpatrywała na dzisiejszym posiedzeniu sprawy ewentualnego przejęcia Telefonii Dialog od KGHM - wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej.

Rada nadzorcza Polkomtela nie rozpatrywała na dzisiejszym posiedzeniu sprawy ewentualnego przejęcia Telefonii Dialog od KGHM - wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej.

Nie było tego punktu na agendzie dzisiejszego posiedzenia rady nadzorczej - powiedziała PAP osoba pragnąca zachować anonimowość.

W ubiegłym tygodniu prezes KGHM, który jest właścicielem Telefonii Dialog, informował, że Polkomtel zakończył proces due diligence w Dialogu oraz, że wkrótce rada nadzorcza Polkomtela ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego przejęcia Dialogu. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
19. ~O_O
0

2010-09-23 22:14:04

Bill: 1)Czy Wy-Netia jesteście na sprzedaż?(bo Dialog i owszem) ? 2) Dialog to nie tylko Wrocław i okolice! 3) Po co Panu Godlewskiemu kupowanie Dialogu (zapowiada i zapowiada) skoro wg Ciebie "ma już sieć w całej Polsce i dużo klientów"? 4) Sieć pod LLU może ma sam Polkomtel (nie wiem) i wystarczy im "kablowe" know-how oparte o BSA i WLR(?)

Odpowiedz

18. ~Bill
0

2010-09-23 16:59:21

Dialog nie zainwestuje w LLU. Bo nie ma sieci szkieletowej. Polkomtel tez nie zainwestuje sam w siec szkieletowa. To miliard EUR lekko liczac dzisiaj. Bez sensu. Ja nie wywyzszam Netii z powodu liczby klientow, wywyzszam Netie z powodu sieci szkieletowej i metro-dostepowej do miast w calej Polsce ktorej Dialog nie ma. I nigdy nie bedzie mial. Zastanow sie dlaczego Netia jako jedyna ma LLU w Polsce. Bo jako jedyna ma siec szkieletowa + dostepowa do miast w calej Polsce. Potem to juz tylko ostatnia mila, a to niewielka inwestycja. Panowie, poczytajcie troche kto co posiada w Polsce a nie zgadujcie i bedzie wszystko jasne :) Hose: Teoretycznie masz racje, ale jak kupisz siec szkieletowa Exatela (do klientow korporacyjnych) i dolozysz Dialog (dostepowa lokalnie) to co z tego masz? Nie twierdze, ze to nie ma sensu, ale to naprawde duzo trudniejsze poskladac do kupy niz cokolwiek innego. Zaloze sie, ze Polkomtelowi zajeloby to dobre 3 lata zeby poukladac taki biznes lacznie. Rynek broadband juz bedzie wtedy zaorany.

Odpowiedz

17. Hose
0

2010-09-23 15:19:46

Bill: Polkomtel też prześwietlił już Exatel więc szkielet również ma na oku, dodaj do tego Dialog i wszystko zaczyna mieć jakiś głębszy sens.

Odpowiedz

16. WitekT
0

2010-09-23 15:14:06

Bill: no ale jak Dialog zainwestuje w LLU, to też ma szansę na skokowe powiększenie liczby klientów, prawda? O to mi chodzi, bo wywyższasz Netię nad Dialog przez większą ilość klientów, których TECHNICZNE możliwości zdobycia są w zasięgu Dialogu przy odpowiednich inwestycjach. Jakby Polkomtel miał (i chciał) inwestować, to nie potrzebował by ani Netii, ani Dialogu...

Odpowiedz

15. ~Bill
0

2010-09-23 14:51:12

A czemu wlasnych bez ETTH? Przeciez ETTH to nasza wlasna siec? LLU to tez nasza wlasna siec, klient jest podlaczony do naszej sieci bezposrednio poza ostatnia mila, ale DSLAM jest nasz. Czyli 90% kabla. Nie rozumiem Twoich kalkulacji. Wynajecie szkieletu to nie problem (fakt), czyli sam potwierdzasz, ze kupienie Dialogu tym bardziej nie ma sensu :) Chodzi o koszty. My wynajmujemy tez siec szkieletowa, ale zaledwie 15% naszej sieci. My i Dialog pod tym katem to przepasc.

Odpowiedz

14. WitekT
0

2010-09-23 14:38:06

Bill: czyli własnych (bez ETH) macie 1/7... Zrobienie LLU to naprawdę nie problem, co Wy sami udowadniacie. Wynajęcie szkieletu to też nie problem (sami wynajmujecie). Więc, że Dialog jest w D, to bym nie przesadzał...

Odpowiedz

13. ~Bill
0

2010-09-23 14:13:55

500 tys. linii miedzianej + 300 tys. linii ETTH + 3.0 mln linii LLU (przeciez to fizycznie odlaczeni klienci to jak nie nasi?). To jezeli chodzi o dostep dochodzimy do 4.0 mln. My mamy prawie cala Polske okablowana, mamy 5 tys. km linii sieci szkieletowej, oraz 4,5 tys. km linii sieci swiatlowodowej whodzacej do miast (metro). Dialog nie ma nawet 1/20 tego...

Odpowiedz

12. WitekT
0

2010-09-23 13:51:14

Bill: Wy też specjalnie Polski nie macie okablowanej... Odliczając ethernet - jaki % klientów macie na własnych liniach (nie mowię o LLU)?

Odpowiedz

11. ~Bill
0

2010-09-23 13:49:26

Hose: Liberal ma racje. Wejscie w uslugi "po kablu" maja sens, na terenie calego kraju. Jak Polkomtel kupi Dialog, to gdzie wejdzie na uslugi "po kablu"? We Wroclawiu i wojewodztwie dolnoslaskim. Reszte bedzie musial dzierzawic BSA + WLR od TPSA (ostatnia mila) i innych operatorow (siec szkieletowa). Czyli do czego mu potrzebny Dialog? Jakby juz mial kogos kupowac ida logika "po kablu" to powienien kupic nas (Netie) bo mamy siec w calej Polsce i duzo klientow. Bauc tez wspominal, a raczej nie wykluczal. Zobaczymy co z tego bedzie.

Odpowiedz

10. Hose
0

2010-09-23 11:30:29

liberal: Faktycznie Dialog Polkomtelowi na nic się nie przyda, tym bardziej że Polkomtel chce wejść w usługi "po kablu", jakąś pokrętną logikę stosujesz.

Odpowiedz

9. ~camel
0

2010-09-23 11:05:52

Ostatnio zarząd Plusa głównie o zwolnieniach dyskutuję, kilka osób z relatywnie wysokich stanowisk leci...

Odpowiedz

8. WitekT
0

2010-09-23 10:17:03

liberal: zaraz, zaraz - to zarząd rekomenduje radzie nadzorczej czy kierowana przez niego firma ma zmienić właściciela??? Czy Ty aby zrozumiałeś o czym my dyskutujemy? :-)

Odpowiedz

7. ~liberal
0

2010-09-23 09:53:49

Do WitekT: Jezeli to nie nalezy do kompetencji RN to co nalezy? Oczywiscie ze RN sie wypowiada w tej kwestii, transakcje powyzej pewnego poziomu ustalonego badz w statucie spolki badz w KSH odpowiednio dla spolek publicznych lub prytwatnych sa przedmiotem (i) rekomendacji Zarzadu, (ii) zgody RN i glosowania na WZA. Oczywiscie ze nieformalne dyskusje tocza sie miedzy wlascicielami a potem jest glosowanie na WZA, ale najpierw Zarzad musi udowodnic RN ze transakcja ma sens. Co w kwestii zakupu lokalnego Dialogu przez ogolnokrajowego Polkomtela jest dyskusyjne, bo w mojej ocenie Polkomtelowi kompletnie nic nie daje. Jak widac prezes KGHM chce uchodzic za rozdawacza kart, ale nie za bardzo mu wychodzi...

Odpowiedz

6. wlo
0

2010-09-22 21:57:40

WitekT... Nie przekomarzaj się... ~Ulek wie swoje ;-) A Ty nie bądź adwokatem Plusa!

Odpowiedz

5. WitekT
0

2010-09-22 21:51:40

Ulek: nie wychodzi podobnie - to nie jest kompetencja rady nadzorczej, więc nie mają o tym jak rozmawiać. Rozmowy o sprzedaży odbywają się nawet nie w ramach walnego zgromadzenia, tylko samych właścicieli.

Odpowiedz