DAJ CYNK

RIM sprzedał w ciągu wakacji 200 tys. PlayBooków i 10,6 mln smartfonów BlackBerry

16.09.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3294

Ważne 0

0

Kanadyjski koncern RIM, producent popularnych smartfonów BlackBerry opublikował swoje wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego 2012., który zakończył się 27. sierpnia.

Kanadyjski koncern RIM, producent popularnych smartfonów BlackBerry opublikował swoje wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego 2012., który zakończył się 27. sierpnia.

Przychód firmy osiągnął poziom 4,2 mld dolarów, co oznacza spadek o 10% w stosunku rocznym. Firmie udało się sprzedać 200 tys. tabletów BlackBerry PlayBook i 10,6 mln smartfonów BlackBerry.

W ciągu ostatniego roku baza użytkowników usług BlackBerry wzrosła o 40% osiągając poziom 70 mln kont. Firma liczy na wzrost sprzedaży smartfonów w rozpoczętym trzecim kwartale roku fiskalnego 2012. o około 27 - 37% względem wyników z II kwartału.

Źródło tekstu: RIM

Komentarze
Zaloguj się
19. ~stz
0

2011-09-19 07:10:58

Kto ci takich rzeczy naopowiadal. U mnie wszystko ok.

Odpowiedz

18. ~code
0

2011-09-19 05:37:52

@16 z narzędziem pracy się nie róż wszak, jedyna platforma, jaką znam, mająca problemy z otwieraniem załączników Office''owych.

Odpowiedz

17. ~stz
0

2011-09-18 22:16:07

Ja premierę nowego iPhona mam w nosie jak powiedział przedmowca

Odpowiedz

16. ~
0

2011-09-18 21:12:48

Ja jestem posiadaczem dwóch modeli BB, a mianowicie 9780 i 9900 bold. Miałem różne telefony łącznie z iPhonem i więcej już na nic nie zamienię. Klasa sama w sobie, a złe opinie o BB wydawane są przez tych co jeszcze nie mieli BB w ręku. BB to nie gadżet tylko narzędzie w pracy.

Odpowiedz

15. ~juwak
0

2011-09-18 12:25:07

Jezynkowiec i tak zostanie przy BB. A premiere nowego ajfona ma w nosie :)

Odpowiedz

14. ~code
1

2011-09-17 23:37:23

@8: pewność, że w roamingu będziesz miał dostęp do korporacyjnej poczty. Nie ma takiej usługi na pozostałych platformach. APN poza granicą jest bezużyteczny, VPN nie wszędzie zadziała, poza tym, VPN z cyfrowym podpisem działa tylko na iPhone.

Odpowiedz

13. ~
0

2011-09-17 18:54:51

wielki zonk!!!! czytenicy telepolis nie dowierzaja ze chodzi o 2012 ROTFL

Odpowiedz

12. ~fism
0

2011-09-17 18:47:18

huh? Premiera którego BB? :o

Odpowiedz

0

2011-09-17 17:22:36

Permiera BB pokryje sie z premiera iPhone 5, a to nie wrózy nic dobrego dla RIMa ;)

Odpowiedz

10. ~autoryzowany
0

2011-09-17 12:39:57

2012?

Odpowiedz

9. ~
0

2011-09-17 08:52:11

Swojego iPhone nie muszę restartować, a nawet jeśli to startuje dosyć szybko więc szybkie uruchomienie to żaden atut BB. Poza tym te fony nic nie mają wyjątkowego. Widziałem w akcji BB OS 7 i jest bałaganiarski. Rozwiązania z iOS i Androida na prędce zaadoptowane do BB. Marka się kończy. Przespała jak Nokia rozwój Smartphonów i nie nadgoni.

Odpowiedz

8. ~
1

2011-09-17 04:32:35

co takiego ma BB czego nie ma Android, Symbian, WP7 czy iOS? jedynie natychmiastowy start telefonu i wyjątkowe zarządzanie energią.

Odpowiedz

7. ~
-1

2011-09-17 00:31:32

BB to klasa sama w sobie jak nie mieliście BB to nic nie piszcie. telefony BB dla zjadaczy chleba dopiero się zaczynają ale dla biznesu są ***

Odpowiedz

6. ~
1

2011-09-17 00:19:51

BB jest skazane na porażkę. Dzisiaj na NYSE spadli o 19%. Nie mają szans z iOS i Androidem niestety.

Odpowiedz

5. marcinb
1

2011-09-16 15:24:58

Nie, oni już tak mają :-)

Odpowiedz