DAJ CYNK

Republika Samsunga

24.07.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1096

Ważne 0

0

Skandal nazwany X-Files wzbudził poruszenie opinii publicznej w Korei Południowej.

Skandal nazwany X-Files wzbudził poruszenie opinii publicznej w Korei Południowej.

X-Files to transkrypcja rozmowy, która została nagrana podczas nielegalnego podsłuchu założonego przez służby specjalne w 1997 roku. Zawiera ona zapis rozmowy pomiędzy sekretarzem prezesa Lee Hak-soo (aktualnie szefa biura restrukturyzacji) a prezesem dziennka JoongAng Ilbo Hong Seok-hyum (aktualnie ambasadora Korei Południowej w USA). Podczas niej padły słowa o pewnych sumach pieniędzy, które zostały przekazane politykom przed wyborami prezydenckimi.

Według MBC, jednej z głównych siec telewizyjnych w Korei, rozmowa zawierała szczegółowy schemat korumpowania kandydata na prezydenta, na który Samsung przeznaczył ponad 10 mln dolarów.

Skandal z podsłuchem jest w gruncie rzeczy tylko potwierdzeniem tego, w co już dawno wierzono, i udowadnia długą historię Republiki Samsunga.

Samsung planuje wytoczyć proces MBC i innym agencjom informacyjnym, które rozpowszechniły zapis audio. Jako powód podaje nielegalny sposób założenia podsłuchu. Jednak społeczeństwo domaga się przeprosin za ten skandal - bez względu na to czy przekupstwa były faktem, czy nie.

Źródło tekstu: Telecoms Korea News

Komentarze
Zaloguj się
3. ~Rafals
0

2005-07-25 12:34:00

issa: Orlenu Polski... :)

Odpowiedz

2. ~issa
0

2005-07-24 21:57:00

O co chodzi??? Nie tak dawno w Polsce było spotkanie z szefem Nokii pod hasłem "Finlandia to Nokia , Polska to..." Wystarczy tylko wpisać "Korea Południowa to Samsung" i jak widać wszystko gra , nie wiem , czego oni się czepiają , jacyś niedzisiejsi ;-)) Prezes Samsunga powinien automatycznie zostawać prezydentem Korei , Nokii Finladii , Siemensa... ;-D

Odpowiedz

1. ~Qbek
0

2005-07-24 18:48:00

Ale sie porobilo... Niedlugo rzeczywiscie bedzie republika samsunga zamiast kp :) . Widac nie tylko u nas sa przekrety...

Odpowiedz