DAJ CYNK

Rebranding TP na Orange - oficjalnie

29.03.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14701

Ważne 0

1

Zarząd Telekomunikacji Polskiej podjął dziś decyzję o rebrandingu całości usług stacjonarnych. Oznacza to, że do 30. czerwca Orange stanie się marką handlową wszystkich produktów i usług TP. Rebranding nie oznacza połączenia TP Centertelu, które nadal pozostaną osobnymi spółkami.

Zarząd Telekomunikacji Polskiej podjął dziś decyzję o rebrandingu całości usług stacjonarnych. Oznacza to, że do 30. czerwca Orange stanie się marką handlową wszystkich produktów i usług TP. Rebranding nie oznacza połączenia TP Centertelu, które nadal pozostaną osobnymi spółkami.

Orange Brand Services Limited pokryje 100% kosztów związanych ze zmianą marki. Opłaty licencyjne wyniosą 1,6% przychodów objętych rebrandingiem, z wyłączeniem części hurtowej i mniejszą opłatą dla głosowej telefonii stacjonarnej dla klientów indywidualnych (ograniczy się do kilkunastu mln zł rocznie). Gdyby rebranding rozpoczął się 1. stycznia 2011 roku, to łączna dodatkowa opłata licencyjna za rok 2011 wyniosłaby poniżej 75 mln zł.

Sam proces rebrandingu salonów już się zaczął, o czym TELEPOLIS.PL informowało jako pierwsze. 1. kwietnia Centertel przestanie sprzedawać stacjonarne usługi TP w modelu WLR i BSA.

TP przewiduje, że objęcie marką Orange oferowanych przez nią produktów będzie miało pozytywny wpływ na przychody i rentowność usług, a także przyczyni się do wzrostu satysfakcji klientów oraz ograniczenia spadku użytkowników w sektorze stacjonarnym. Zmiana marki zapewni też odświeżenie wizerunku Spółki - Orange kojarzona jest jako bardziej przyjazna, nowoczesna i godna zaufania. Ponadto, dzięki rebrandingowi TP będzie miała również dostęp do większej ilości innowacyjnych rozwiązań z Grupy FT, co ma przełożyć się na konkretne korzyści dla klientów.

Marka Orange została po raz pierwszy wprowadzona w kwietniu 1994 roku na rynku brytyjskim, a na rynku polskim jest obecna od września 2005 roku. W 2011 roku z oznaczonych nią usług korzystało 216 mln klientów na pięciu kontynentach. Jej wartość została oszacowana na 17,6 mld dolarów.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska

Komentarze
Zaloguj się
61. ~
0

2012-07-29 19:17:37

Po połączeniu tych dwóch firm, zamiast lepiej zrobiło się gorzej. Zlikwidowano większość salonów(np. w Kielcach są tylko 3 i kolejki straszne, ponieważ polikwidowano w ościennych powiatach). Tak więc ludzie muszą dojeżdżać do salonów po 50km i nie wiadomo czy załatwią sprawę, bo np. w ostatni piątek w salonie w Kielcach przy ul. Sienkiewicza były przed południem tylko 2 Liveboxy do wymiany na reklamację. Nie przedłużę umowy z firmą, która mnie lekceważy.

Odpowiedz

60. ~test
0

2012-04-16 13:59:20

No i już mamy pierwsze efekty połączenia. Zamiast poprawić jakość usług TP, orange od 2 dni nie działa online - dzisiaj chciałem przedłużyć umowę w orange i też nie mogę bo system im padł :) Typowo po Polsku przeprowadzane działania - co za idiota wprowadza zmiany na żywo, przecież takie rzeczy powinny być już przygotowane kilka tygodni wcześniej i ostro testowane gdzieś na boku... PARANOJA

Odpowiedz

59. ~PRZEKRĘT STULECIA
0

2012-04-16 10:15:40

Teraz kasa popłynie do Żabojadów szerokim strumieniem. Dlaczego nikt tego nie kontroluje? Czy zawsze my musimy za to płacić coraz wyższym VATem, coraz wyższym wiekiem emerytalnym, coraz niższym zasiłkiem pogrzebowym , etc., etc. ???

Odpowiedz

58. ~zenon
0

2012-04-12 13:36:00

TP to miernota, beznadziejna obsługa abonentów i permanentne usterki techniczne w TP. O orange mam podobne zdanie TERAZ POWSTANIE JESZCZE WIĘKSZA MIERNOTA!

Odpowiedz

57. ~bolek
0

2012-04-06 14:19:21

a jakie będą parametry lini bo mam inrwet w neostradzie ale zmieni się nazwa a czy bedą nowe serwery

Odpowiedz

56. ~21grams
0

2012-04-01 15:23:00

Ciekawe na jakiej zasadzie przdłużą mi orange freedom na linii tp, skoro już nie ma usługi o takiej nazwie?

Odpowiedz

55. ~o
0

2012-04-01 12:16:22

Nareszcie. Juz dawno powinni to zrobić. Po co mają być salony TP i Orange o różnych uprawnieniach? Jeśli wszystko będzie ujednolicone załatwianie spraw związanych z usługami TP i Orange będzie łatwiejsze. A serce i rozum zostaną. Zmieni się tylko logo...

Odpowiedz

54. ~bagis
0

2012-04-01 10:10:31

To kolejny przyklad sprzedaży polskich spółek zagranicznym inwestorom, oraz wyprzedaży polskich państwowych dobrodziejstw (jakie by one nie byly, byly jednak polskie). Tylko czekac jak w polsce nie bedzie juz nic polskiego!

Odpowiedz

53. ~ZE
1

2012-03-31 14:17:54

Masakra teraz Orange będzie się kojarzyła z olewaniem klienta, awariami, zawyżonymi rachunkami. Nie wiedzą co czynią!!!

Odpowiedz

51. ~Jarosław P.
1

2012-03-30 20:10:19

Opłata licencyjna za korzystanie przez Telekomunikację Polską S.A. ze znaku towarowego Orange będzie wynosić 1,6%. Te koszty, które poniesie TP S.A.na utrzymanie FT bezpośrednio przeniosą się na abonenta. Znów biedni Polacy będą sponsorować Francuzów, którzy później "dadzą" nam pomoc z UE. P.S. TP to nie jedyna firma, którą rządy RP oddały Francuzom.

Odpowiedz

50. ~dd
0

2012-03-30 16:13:01

@47 u nie w firmie faktycznie francuzi pracuja do 18-19... ale od 11-12 z godzinnym - dwygodzinnym lunchem :P - natomiast faktycznie 5 dni w tygodniu.

Odpowiedz

49. ~
1

2012-03-30 14:26:46

ad 48, jeśli znikną oferty Freedom i Orange Stacjonarny to oferta będzie uboższa.

Odpowiedz

48. ~aaa
-1

2012-03-30 14:02:27

A ja mam i usługi Tp i Orange i jestem zadowolony i cieszę się że w końcu te marki się połączą bo to możliwość i perspektywa szerszej i bogatszej oferty łączonej. Ale jak zwykle my naród wiecznych marud i malkontentów musimy ponarzekać, pomarudzić... A mamy przecież wolny, konkurencyjny rynek - jak się komuś nie podoba - niech wybierze innego operatora i już;-)

Odpowiedz

47. ~
1

2012-03-30 13:51:05

Marco_SFR jeśli jest tak jak mówisz, to na pewno nie jest to przykład do naśladowania. To jest po prostu niewolnictwo w korporacji.

Odpowiedz

46. ~aaa
0

2012-03-30 13:43:12

Widzę że jest tu wielu znawców rebrandingu i polityki FT ;-)

Odpowiedz