DAJ CYNK

Raport zamknięcia kadencji ustępującego Prezesa UKE

31.01.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2107

Ważne 0

0

UKE na swoich stronach opublikował raport zamknięcia kadencji ustępującego Prezesa UKE, Anny Streżyńskiej. Co w nim znajdziemy?

UKE na swoich stronach opublikował raport zamknięcia kadencji ustępującego Prezesa UKE, Anny Streżyńskiej. Co w nim znajdziemy?

Raport zamknięcia składa się z trzech części, a znajdziemy w nim:
informacje o aktualnym stanie rynku,
najważniejsze informacje o kondycji UKE,
informacje o biężąco realizowanych zadaniach oraz etapie ich wykonania, a także o innych aktywnościach prezesa UKE.

Pełną treść raportu znajduje się w linku poniżej.

Zobacz: raport zamknięcia kadencji (plik .pdf; 322 kB).

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
23. bzz
0

2012-02-02 11:05:31

Ustępującego prezesa? A od kiedy to mężczyzna? Ustępującej prezes, jak już.

Odpowiedz

22. ~mieeetek
0

2012-02-01 10:41:09

poczytaj sobie na Telepolis :-D

Odpowiedz

21. WitekT
0

2012-02-01 10:19:15

mieeetek: poprosze o konkrety i bez porównań. Kawa na ławę, konkretne przepisy. Szczególnie to z częstotliwościami, gdzie ewidentnie nie masz racji.

Odpowiedz

20. ~mieeetek
0

2012-02-01 10:17:55

Jak zrobiło zasięg to ilu jest Klientów? Most w Płocku stał gotowy 2 lata, tylko bez dojazdów. Takim właśnie mostem dla mnie jest DVB-H.

Odpowiedz

19. WitekT
0

2012-02-01 09:56:35

mieeetek: aha - Info-TV-FM zrobiło DVB-H, zasięg jest. Zaptytaj operatorów czemu nie biorą. Myślisz, że to Info jest na rękę, że nie biorą? Naprawdę?

Odpowiedz

18. WitekT
0

2012-02-01 09:55:30

mieteeetek: trudno nazwać merytoryczną dyskusją stwierdzenie, że "5 lat i 500 mln zł powinno wystarczyć". Więc pytam konkretnie - jakie przepisy prawne dają UKE możliwość wyszarpania od wojska częstotliwości? Ale konkretnie, a nie jakieś ogólniki i wyobrażenia. Co do Info-TV-FM - jak KONKRETNIE zapisałbyś wymagania w przetargu na DVB-H? Uważasz, że operatorzy zawsze wszystko gwarantują? Tak samo jak niewykorzystany WiMAX przez PTC?

Odpowiedz

17. ~mieeetek
0

2012-02-01 09:53:06

Merytoryczna dyskusja? Ja widzę tylko - przeczytaj to, przeczytaj tamto, twój pracodawca. Ja piszę opinie jako mieeetek, więc proszę nie wyjeżdżajcie mi tu z moim IP. "no sorry, ale Info-TV-FM trudno uznać za podmiot nie mający takich możliwości." Widać, że sobie nie pogadamy - DVB-H nie ma - to jest fakt, więc nie wmawiaj, że ma możliwości - jak ma to niech zrobi.

Odpowiedz

16. s1k0r3k
1

2012-01-31 17:29:05

Brawo Witek, dyskusja merytoryczna. Jezeli ktos rzuca oskarzeniami to powinien chociaz wiedziec o czym pisze. Mietek nie osmieszaj sie. Czy UKE tez ma odpowiadac za mrozna zime? Jezeli juz cos piszesz to upewnij sie ze nie sa to bzdury, a jak juz Ci Witek pokazal droge to po co sie pograzasz? Nawet Jezeli kara zostala uchylona, to ja nie mam nic przeciwko, przynajmniej podzialalo to na rynek jak kij. Lepiej by bylo dla klienta gdyby nic nie robili? Jedyne co was boli to ze UKE umozliwilo zwiekszenie konkurencji, ale to ze twoj pracodawca musial obnizyc ceny nie uprawnia takich jak Ty zeby mieli zamkniete oczy i pisali zwykle bzdury, na tematy o ktorych nie masz pojecia, i oczerniali kogos za rzeczy na ktore nie ma wplywu.

Odpowiedz

15. WitekT
2

2012-01-31 16:23:17

mieeetek: no sorry, ale Info-TV-FM trudno uznać za podmiot nie mający takich możliwości. Polecam Ci też poczytać uzasadnienie kary nałożonej przez UOKiK na jedną ze spółek grupy, w której pracujesz. Co do częstotliwości - nie obraź się, ale polecam Ci przeczytać Prawo Telekomunikacyjne i dowiedzieć się kto uzgadnia i podpisuje Tablicę Zagospodarowania Częstotliwości. Ewidentnie nie wiesz kto za to odpowiada (podpowiedź - nie UKE, UKE może robić tylko przetargi na częstotliwości przeznaczone do cywilnych zastosowań).

Odpowiedz

14. ~mieeetek
-2

2012-01-31 14:57:00

Przetarg powinien uwzględniać możliwości realizacji zobowiązania. Jak widać nie uwzględnił - podobnie jak z tanimi chińskimi budowniczymi autostrad, przetarg rozstrzygnięty, ale brak autostrad. Mam ci wymieniać zapisy ustawowe? Jakie UKE miał możliwości? A 6 lat i 500 MLN budżetu - dla mnie to długo i dużo.

Odpowiedz

13. WitekT
2

2012-01-31 14:13:38

mieeeteek: pytam się co UKE mógł zrobić inaczej z przetargiem na DVB-H. Pisać do opów, żeby nie dawali 1 mln zł, tylko 16? Co do uwolenienia częstotliwości - słucham, na podstawie konkretnych zapisów ustawowych, jakie UKE ma w tym względzie możliwości. Co do spadku linii - u nas spadek mocno wspomogła wojna w telefonii komórkowej, która dla wielu była lepszą alternatywą od stacjonarek (60 minut za 50 zł vs dużo więcej np. w Play).

Odpowiedz

12. ~mieeetek
-2

2012-01-31 13:56:41

Konkretnie? To, że usługa nie działa to nie wystarczająco konkretnie? Uwolnienia częstotliwości wojskowych też nie ma, nie ma nawet harmonogramu. Spadek linii stacjonarnych jest wszędzie - ale akurat u nas lawinowy "przypadkowo" akurat od 2006 roku?

Odpowiedz

11. WitekT
2

2012-01-31 13:45:05

mieeetek: słucham konkretnie co UKE źle zrobił przy przetargu na DVB-H. I na odniesienie się do reszty.

Odpowiedz

10. ~mieeetek
-2

2012-01-31 13:28:47

DVB-H - wygrał jasny podmiot nie będący w stanie świadczyć usługi - dzięki Bogu, że nie wygrał obsługi Pogotowia albo Straży Pożarnej.

Odpowiedz

9. ~mieeetek
-2

2012-01-31 13:27:30

Nad karami ja dyskutować nie jestem skłonny - mieli wprowadzić kary dla urzędników za niesłuszne kary, żeby sytuacja Kluski się nie powtórzyła. A jak jest to widać zapłacone - 2 100 000 zł (4 szt.), utrzymane - 4 150 000 zł (7 szt.), obniżone - 5 020 000 zł (2 szt.), ponownie rozpatrywane - 33 200 000 zł (2 szt.), rozpatrywane - 40 550 000 zł (5 szt.), uchylone - 457 020 000 zł (10 szt.). Podsumowując - 84% kwot kar niesłusznie nałożona - a czy to niekompetencja, czy coś innego to pole do dyskusji.

Odpowiedz