DAJ CYNK

Rakowski szybciej kończy swoją misję w T-Mobile, Piperidis nowym p.o.

23.10.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 25987

Ważne 16

2

Prezes T-Mobile Miroslav Rakowski ustąpi ze stanowiska już 31. października, czyli 2 miesiące przed końcem kadencji. Jako powody podaje się nowe wyzwania poza Grupą Deutsche Telekom.

Prezes T-Mobile Miroslav Rakowski ustąpi ze stanowiska już 31. października, czyli 2 miesiące przed końcem kadencji. Jako powody podaje się nowe wyzwania poza Grupą Deutsche Telekom.

Rada nadzorcza T-Mobile na stanowisko prezesa od 1. listopada powołała Zachariasa Piperidisa, który teraz w niej zasiada, a jest także członkiem zarządu greckiego operatora OTE.

Rakowski pozostanie w firmie do końca roku, a nowy prezes jest powołany jako pełniący obowiązki na okres przejściowy, do momentu znalezienia następcy dotychczasowego szefa.

Zobacz: Rakowski już na początku roku uzgodnił, że kończy swoją misję.
Zobacz: Bors też odejdzie z zarządu T-Mobile.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
54. ~artalia
0

2014-10-31 14:39:50

i tyle w temacie@ - nic dodać nic ująć ! popieram w 100% :)

Odpowiedz

53. ~i tyle w temacie
0

2014-10-31 10:05:18

Miałem telefon na kartę w erze przez 12 lat. Jednak po tym jak wprowadzili opłaty za sprawdzanie stanu konta i zlikwidowali promocję na bezterminową ważność konta - powiedziałem dość. Przeniosłem się do njumobile i nie żałuję. Podejście ery do klientów z telefonami na kartę, ich arogancja, "pseudo promocje" z wpisami małym druczkiem (zyskujesz coś tam, ale tracisz coś innego będąc tego nieświadomym)... itp. rzeczy - to nic innego jak ordynarne złodziejstwo z uśmiechem na twarzy.

Odpowiedz

52. ~gość
1

2014-10-27 22:48:55

Nareszcie go wywalili. Ostatnie dwa lata w T-Mobile to były ciągłe zwolnienia, często najlepszych pracowników... Konkurencja się cieszy. :-) Szkoda tylko i ludzi.Teraz Rakowski wyląduje pewnie w słowackim GTS, który jako jedyny oddział nie został przejęty przez T. Już współczuję tamtym ludziom...

Odpowiedz

51. ~marcin
0

2014-10-27 14:52:09

połaczenia do komorek T-MOBILE , jak ktos ma rodzine w Niemczech czy Niderlandach czy USA czy w UK ? Nie ma nic lepszego nisz taryfa Zawsze Rozmawiaj. Nawet Niemiecki T-Mobile.de nie proponuje tej usługi za 12 Euro miesiecznie.Z moich informacji wynika, ze T-Mobile ma najlepsza oferte na rynku jeśli ktos ma rodzinke w UE czy USA czy Kanada.Play liczy sobie 2,30 pln z vat na stacjonarny do Niemiec. T-Mobile nic, w ramach pakietu minut.

Odpowiedz

50. ~
0

2014-10-27 08:10:04

~47 jak mamy tak generalizować to dyskusja się robi się co najmniej śmieciowa, kompetencje danej osoby się liczą, a nie narodowość...

Odpowiedz

49. ~
0

2014-10-26 11:42:41

A ja się cieszę że T-mobile tak radykalnie zmieniło politykę względem dotychczasowych klientów Ery. Od początku byłem klientem Ery i nigdy nie było problemów ani z jakością sieci, ani też z warunkami przedłużenia umowy. Zawsze się coś dostało z Ery Premii. Dodatkowo przed rebrandingiem czułem że chcą zachować bazę klientów, bo dostałem super warunki przedłużenia. Później po rebrandingu było coraz gorzej ale nie tylko z warunkami przedłużenia umowy ale też z jakością sieci. Ciągłe awarie bez odszkodowania i tłumaczenia modernizacją sieci. Dzięki tej polityce już oszczędzam u innego operatora i nie mam stałej umowy. Dodatkowo t-mobile nigdy nie zwiększył zasięgu w mojej miejscowości co skutkowało brakiem połączeń. Teraz płacę mniej i mam zasięg.

Odpowiedz

48. ~pabloki
1

2014-10-25 20:03:50

@45 no, naprawdę się cieszę że mnie uświadomiłeś że pipiripi jest tymczasowy. moje zdanie jest znane i tożsame z #46 choć dopełnię że ... co zleci zarząd w niemczech. ot , jak to w korpo .

Odpowiedz

47. ~
1

2014-10-25 18:31:25

co do Greków to zrobili sobie kryzys i potem Unia musiała do tego kraju dopłacać, więc nie wiem czy to jest dobra wiadomość, że wybrali Greka na prezesa T

Odpowiedz

46. ~
1

2014-10-25 18:10:56

w T rządzonym przez zarząd każdy prezes będzie tymczasowy do robienia tego co zleci zarząd

Odpowiedz

45. ~
2

2014-10-25 17:30:56

~44 nowy prezes jest przede wszystkim tymczasowy, nie jest to ostateczny wybór tylko między innymi kwestia dopilnowania aukcji 800MHz. Jak na jedną kadencję i tak sporo się zmieniło od rebrandingu, przez networks, po usługi finansowe

Odpowiedz

44. ~pabloki
-1

2014-10-25 16:38:21

jeszcze dodam że pipiripi jest inzynierem elektrykiem a jednego elektryka juz w kraju mieliśmy i co z tego wyszło wiemy , " polski już nie ma , polska istnieje tylko teoretycznie".do tych co pisza że t mobi sie stocxyło na dno: a play nie pogarszając oferty, a plus pod solorzem z takiego potencjału stał sie firemką pokroju cyfrowego plsatu z targetem na wieś zabitą dechami, a orange sie nie popsuło (a nie, orange sie poprawiło dzięki networks zyskalo więcej) ,orange było potrzebne to miasteczko orange które fiansują z wyprzedaży wszystkiego co mają. tak naprawde te nasze gdybania i krytyki nie mają wpływu na to co robi spółka matka, ale nie sądze by nawet za pipiripi coś sie zmieniło... no chyba że teraz będziemy meli tylko umowy 24 m-czne , telefonami w rynkowych cenach połaczone w zestaw i podwyzką abonamentu o 10 zł , a także przejście na tańszych konsultantów CC i zatrudnienie pracowników salonów na śmieciówkach oraz wynagradzaniu tylko za pozyskanych klientów i odbieraniu wynagrodzenia za straconych. tylko że wtedy t mobile by znikło.tak realnie wydaje mi sie że ten grek będzie nie tylko p.o. ale poczekam , zobaczę.

Odpowiedz

43. ~pabloki
-1

2014-10-25 16:19:31

@40 skoro piszesz z pozycji takiej jak Miroslav R. i jedynie krytykujesz to jaka to ma wartość merytoryczną? czy naprawdę nie wiesz jak działają korpo czy tylko tak sobie drwisz? wyjątkiem jest b. prezes tp ale tam po prostu było połaczenie struktur. A co pan R. miałby zrobić skoro prawie każdy prezes ma związane ręce.Hartmann miał silniejszą pozycje i co było za niego? Kułakowski też prowadził i był rozwój ... pięknie, tylko nie przy takim kształcie i nasyceniu bo teraz jego działania były by inne w tych zmienionych warunkach. Zresztą każdy miałby inne działania ni z te z przed 4 lat.szybki rebranding,likwidacja obciązeń-era premia, networks a wszystko i tak idzie z centrali, w tmobile widać to dośc intensywnie , wystarczy spojrzec ile czasu musiało minąć by reagowała na ruchy konkurencji. t mobile było drogie i typowo korporacyjnie sztywne. teraz jest tańsze -do akcji daj 5 zł- przyjazne klientowi i to wszystko w granicach rozsądku , nie za wszelką cenę. taka strategia sie sprawdza . orange ma nju bez limitu ale pod orange nie chce sie ugiąć i kurczowo trzyma sie abo minutowych mając silnego prezesa Bruno który ma większą swobode niż poprzedni prezesi a mimo to nie dzieje sie nic poza rozsądnym prowadzeniem firmy, nie ma żadnych nerwowych ruchów mimo że firma traci klientów. w t mobile jest analogicznie-jest firma która świadczy usługi i tyle.

Odpowiedz

42. ~
2

2014-10-25 12:32:01

@39. ~ Wazelinka od rana jak smietana!

Odpowiedz

41. ~Karmel
4

2014-10-25 11:03:43

~31 chyba ostatnich wyników nie widziałeś, od dobrych kilku miesięcy w ilości odejść niekwestionowanym liderem jest tak promowany tutaj plus...~30 a w praktyce i tak do końca roku będzie wdrążał nowego prezesa bo takie przejścia nigdy nie odbywają się z roku na rok.

Odpowiedz

40. ~rubicon
3

2014-10-25 10:43:41

39, nikt nie stara się "ośmieszyć" Pana R. Użytkownicy wyrażają raczej zawiedzione nadzieje co do zmian jakie przyniósł zmarnowany potencjał rebrandingu z Ery na TM i brak wizji rozwoju firmy za prezesury tego Pana. Piszę to właśnie z pozycji wspomnianego przez 39 Prezesa i właśnie dlatego, z tej pozycji podkreślam ten brak wizji. Dla R. najważniejsze było że jest częścią światowej Korporacji i wykazywał się dbałością o statystyki , a nie kierował firmą w jakimś kierunku. Być może był by dobrym dyrektorem, ale jako prezes zmarnował sporą szansę związaną ze zmianą z Ery na TM. Myślę że to dostrzegli i w Centrali i dlatego dwa miesiące wcześniej zwolniony i do kariery "poza grupą TM". Bez żalu za nim.

Odpowiedz