DAJ CYNK

Qualcomm zaoferował Komisji Europejskiej ustępstwa w sprawie nabycia NXP

09.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8

Ważne 4

2

Qualcomm chce kupić firmę NXP Semiconductors. Transakcja warta dziesiątki miliardów dolarów wzbudza obawy Komisji Europejskiej.Qualcomm chce kupić firmę NXP Semiconductors. Transakcja warta dziesiątki miliardów dolarów wzbudza obawy Komisji Europejskiej.

NXP Semiconductors to holenderska firma zajmująca się produkcją półprzewodników. Qualcomm chce ją przejąć za ogromną kwotę 38 mld dolarów. Komisja Europejska przekłada wydanie zgody na transakcję w obawie o możliwe wykorzystywanie przez Qualcomm dominującej pozycji na rynku, m.in. do zwalczania konkurencji i podnoszenia cen. Komisja bezterminowo przesunęła czas na podjęcie decyzji w tej sprawie.

Chcąc załagodzić sytuację i przekonać do siebie Komisję Europejską, Qualcomm zaproponował ustępstwa w kwestii transakcji. Dokumenty w tej sprawie firma przekazała 5 października, ale ich szczegóły nie są jeszcze znane.

W międzyczasie Komisja Europejska czeka na informacje zwrotne na temat transakcji od konkurentów i klientów obu firm. Wszystko w trosce o zachowanie odpowiedniej równowagi na rynku.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się