DAJ CYNK

Qualcomm musi zainwestować 700 milionów dolarów na Tajwanie

10.08.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1474

Ważne 2

0

Producent został skazany na zapłatę 773 milionów dolarów grzywny za łamanie reguł uczciwej konkurencji. Amerykanie poprosili o zmianę wymiaru kary. Otrzymali zatem to co chcieli. Teraz muszą zapłacić tylko 93 miliony. Sukces? Nie do końca...Czasem nawet największe firmy muszą ustąpić. Najczęściej zmuszają je do tego rządy. Tym razem Qualcomm ustąpił przed Tajwanem.

Producent został skazany na zapłatę 773 milionów dolarów grzywny za łamanie reguł uczciwej konkurencji. Amerykanie poprosili o zmianę wymiaru kary. Otrzymali zatem to co chcieli. Teraz muszą zapłacić tylko 93 miliony. Sukces? Nie do końca...

Firma musi bowiem zainwestować 700 milionów dolarów na Tajwanie. Część jako dotacje dla uczelni i startupów zajmujących się 5G a część przez budowę nowych fabryk na wyspie. Ale to nie koniec! Amerykanie muszą też zawierać porozumienia z firmami, które wcześniej oskarżali o łamanie prawa patentowego.

Władze uznały jednak, że uczciwa jest praktyka uzależnienia ceny układu od ceny telefonu. Ten wyrok nie podoba się Apple'owi.

Zobacz: Apple vs Qualcomm vs... Intel
Zobacz: Qualcomm zaprezentował pierwsze anteny dla 5G

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się